Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Jestem z Gdanska i zamierzam wspolnie z zona zbudowac dom. Mamy dzialke (3700m2) z czego ok. 1000m2 jest budowlane w Gdansku Matemblewie. Bedzie to dom na skarpie ok. 300m2 dla trzech pokolen: Tesciowa, my z zona, syn i corka. Poniewaz syn i corka sa juz dorosli, beda mieli swoje osobne mieszkania. Jestesmy wlasnie na etapie prac projektowych i uzgodnien przylaczy. Bedziemy budowac systemem gospodarczym i wszystkie rady forumowiczow beda dla mnie cenne.

Pozdrawiam: m@rek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem zawiedziony Waszą małą aktywnością na Forum. Od niedzieli jestem w Stolycy, zaglądam na grupę trójmiejską, a tu plaża. W poniedziałek rozprowadzili mi finalnie kanalizę na parterze i rozprowadzili odkurzacz centralny, a wczoraj zalali chudziak pod posadzki. Koniec przyszłego tygodnia to pewnie będzie etap więźby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się pojawiłam :lol:

 

Przez tydzień nie miałam dojścia do kompa a tyle rzeczy się stało ;)...ale o tym w moim dzienniku budowy.

W skrócie powiem tylko tyle, że łąwy już wylane HIP HIP HURRA ;)

 

Markus a ja już myślałam, że gdzieś się ulotniłeś ;)...Zaglądam od jakiegoś czasu na Twoją działeczkę a Ciebie ani widu ani słychu :) :)

 

Jeszcze jedno pytanko ;)

 

Czy ktoś mi może podać namiary na transport piasku - Okolice Bojana - pilnie potrzeba !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy M@rku na forum

Na jakim etapie zalatwiania papierkow jestes?

 

Pozdrawiam

Adamski

W chwili obecnej mam warunki przylaczen gazowego, elektrycznego (z prowizorka) i wodociagowego w SaurNeptun. Prace projektowe sa rowniez na ukonczeniu. Uzgodnione mamy pomieszczenia zostaly do wykonania wyliczenia konstrukcji i projekty przylaczen. Cala gonitwa z papierami jeszcze przede mna.

Pozdrowko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich, jeszcze nie należe do klubu budujących, ale mam nadzieję, że to już niedługo nastąpi :)

 

Mam pytanie do ludzi z Banina

Ile może kosztować m2 ziemi tam? Tak bardziej w centrum? W polu bardzo odległym ktoś chce 35 zł/m2.

 

Witamy anyżka na forum.

 

Myślę, że ok. 50 zł/m2 w miejscach gdzie jest kanalizacja.

Przynajmniej my tak płacilismy w zeszłym roku. Jeżeli dochodzi do tego dobre ustawienie działki względem stron świata, brak wysokiej wody gruntowej (co w dolnym Baninie czasami występuje) i spore oddalenie od Algidy to może byś troszeczkę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po długich i cięzkich pertraktacjach z mężem i urzędami nareszci możemy dołączyć do klubu budujących. Początki były ciężkie lecz w poniedziałek zalewają nam strop. A tak na marginesie to ile czasu powinien schnąć. Budowlańcy mówią, że 20 dni wystarczy, a kierownik budowy upiera się przy 30?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam i chłopaki powiedzieli, że za 150zł ci zrobią. Ja tam się nie znam - blacha, toczenie itp...

Piszę się na nią i zamawiam. N apriva wysłałem liścik z zamówieniem.

 

Liścik dostałam -ładny rysunek :wink: Dałam chłopakom- co prawda oni mieli bez łożyska ale to fakt znacznie ułatwia sprawę. Jak tylko będę coś więcej wiedziała to odezwę się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem zawiedziony Waszą małą aktywnością na Forum. Od niedzieli jestem w Stolycy, zaglądam na grupę trójmiejską, a tu plaża. W poniedziałek rozprowadzili mi finalnie kanalizę na parterze i rozprowadzili odkurzacz centralny, a wczoraj zalali chudziak pod posadzki. Koniec przyszłego tygodnia to pewnie będzie etap więźby.

 

Kurcze, ja to jestem w tyle za murzynami :wink:

 

Powiedz coś więcej na temat odkurzacza :D . Gdzie go zamawiałeś, ile wyszło ostatecznie (jednostkę centralną też kupiłeś czy tylko same rury??) Na jakim etapie powinnam to zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja to jestem w tyle za murzynami :wink:

 

Powiedz coś więcej na temat odkurzacza :D . Gdzie go zamawiałeś, ile wyszło ostatecznie (jednostkę centralną też kupiłeś czy tylko same rury??) Na jakim etapie powinnam to zrobić?

 

Pozdrawiam

 

Odkurzacz robi mi elektryk. Rury i ich rozprowadzenie robi mi za free, w ramach kablowania całego domu. Jak juz się zdecyduję na jakiej wysokości chcę mieć gniazda to je od razu zamontuje. Jednostkę centralną zostawiam na sam koniec. Obiecuje że przebije inne oferty, jak na razie już to zrobił. Rury od odkurzacza chciałem wrzucić w chudziak, żeby nie kolidowały z ogrzewaniem podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus_gdynia jeżeli nie zrobi ci to problemu wyślij mi na priva namiary na tego elektryka.

Nie teraz ale za jakiś czas może mi się przyda. I może napisz mi ogólnie ile cię zakasował ( i czy od punktu czy za całość), jakby co, żebym wiedziała od czego startować w negocjacjach :wink:

 

Z góry wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja coś napiszę aby Markus nie stwierdził że jest totalna plaża. U mnie w zasadzie tak jest bo mam zalany strop nad parterem i schnie sobie. W przyszłym tygodniu pewnie ruszę ze ścianami poddasza. Zamówiłem już więźbę w firmie BrokAmir w Kiełpinie - 590zł/m3 netto z impregnacją.

 

Przy okazji - macie namiary na sprawdzoną ekipę od tynków gipsowych układanych maszynowo? Chciałbym już powoli zaklepać sobie termin na tynkowanie.

Pozdrawiam

PS. Witam takze wszystkich "nowych" uczestników forum

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować m2 ziemi tam? Tak bardziej w centrum? W polu bardzo odległym ktoś chce 35 zł/m2.

 

ja w 2003 roku dałam 48zl/m2, nie wiem jak jest teraz

w grudniu 2003 były już po 52zl/m2

nie ma tam jeszcze kanalizacji:(,

prad i woda jest,

a gaz trzeba podlaczyc od ul. zródlanej

 

spójrz na mapkę banina http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/mapka_banino.jpg

oraz

na działki http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/dzialki.jpg

do sprzedaży (ale które jeszcze są na sprzedaż to ja nie wiem:(

 

jak będziesz chciała to dam namiar na osobę, która je sprzedaje,

a nóż Ci się cos spodoba:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - namiary na elektryka wysłałem Ci na priva.

 

Tomi_3miasto - Mam tynkarzy zamówionych na II połowę lipca. robili u mojego sąsiada i podobało mi sie. Namiary - Andrzej Hennig, tel: 501 144 979

 

Coś mi się Bojanowa familia pogubiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...