Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

spójrz na mapkę banina http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/mapka_banino.jpg

oraz

na działki http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/dzialki.jpg

do sprzedaży (ale które jeszcze są na sprzedaż to ja nie wiem:(

 

jak będziesz chciała to dam namiar na osobę, która je sprzedaje,

a nóż Ci się cos spodoba:))

 

dzieki za wyczerpujące informacje :)

Myśmy do tej pory oglądali okolice Chwaszczyna i Osowej, ale nic ciekawego tam nie trafiliśmy, więc od kilku dni poważnie zastanawiamy się nad Baniniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujące informacje :)

Myśmy do tej pory oglądali okolice Chwaszczyna i Osowej, ale nic ciekawego tam nie trafiliśmy, więc od kilku dni poważnie zastanawiamy się nad Baniniem.

 

no to bardzo zachecam;)

zdjecia tez moge podeslac:)

albo spotkac sie osobiscie tam;)

bedziemy z mezem wycinac choinki na poczatku czerwca

i bedziemy juz tam 'mieszkac' w namiocie;)

po 1 ... jest pieknie, duzo zieleni, las, 'jeziorko', daleko od glownej drogi no i lotnisko daleko i po drugiej stronie ulicy

 

do ludzi z banina,

no moze nie tylko:) kto chce i ma ochote;)

moze zrobimy jakiegos grila i piwko w czerwcu w baninie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dziś gospodarską wizytę w Bojanie.

Gierga - psy Ci się ganiają po działce czy co, że tak obsypało wykopy?

Lusia - widać jakąś krecią robotę po granicy działki. Kable czy cuś?

MarcinU - jak by to powiedzieć i się nie powtarzać, no poprostu plaża.

 

Ja tak się naigrywam, a tu dziura w portfelu coraz większa i niedługo ja będę musiał wyhamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - gorzej niż psy :-). Problem z tym piachem i tyle. Ostatnio jak byłam w środę to tak kurzyło na działce jak nic. Byłam dziś i patrze, że wszystkie ławy prawie przysypało :)

 

Ale nic Franek i s-ka w poniedziałek będą musieli odkopywać :o :o :o

 

A dziś byłam w Bojanie na gospodarsko-przyrodniczo-unijnej wyprawie....i znów pocałowałam klamkę u Ciebie...a raczej Ytonga . :lol: :lol: :lol: Ale pozwoliłam sobie wrzucić oko i widziałm wylewkę w środku...no no ;)

 

MarcinU- żyjesz??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - zdecydowałem się na polecanego przez Ciebie ostatnio kierownika. Nie jest tani, ale mam nadzieję, że zarobię na mniejszych błędachy, kóre on w czas wykryje ...

 

Qrde, chyba muszę zacząć chodzić kanałami 8) Ja do tej pory nie mam podstaw do narzekań, kiedy trzeba i kiedy wymagam facet jest na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - chyb anie musisz. Przekonał mnie, moją żonę i mojego ojca. generalnie sprwia dobre wrażenie a co do fachowości w proównaniu z innymi kierownikami wyszedł najlepiej. Dlatego go biorę. I woę zapłacić 500 - 1000 pln wiecej na etapie kierownika, kótry defacto robi ówniez robotę inspektora nadzoru, niż zapłacić dużo więcej na poprawianiu błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam poważny problem. W trakcie pomiarów otworów na okna na pytanie jak wysoko nad wylanym stropem będą okna odpowiadaliśmy 7cm. Myśleliśmy o cienkim 2cm styropianie mającym wygłuszyć strop (z pustaków i belek z Leiera) i 5cm wylewki. Niby miało to wystarczyć. Tak w każdym razie twierdzili fachowcy.

Drzwi balkonowe na piętrze mają łuki. Niestety pomiar został tak zrobiony że teraz przy montowaniu okazało się że trzeba było w sypialni kuć łuk i na dodatek drzwi w naszej sypialni są 4,5cm nad posadzką.

Zastanawiam się teraz czy wywalać okna, burzyć łuki nad oknami i wstawiać je na nowo, czy też sprobować innego rozwiązania. Tylko jakiego?

Jaka musi być grubość wylewki? Może wypoziomować posadzkę, zamocować i wypoziomować belki, pomiędzy nie wełna, na belki płyty i na to podłoga szwedzka. Co myślicie na temat takiego rozwiązania?

Słyszałem też o jakiejś twardej wełnie stosowanej pod podłogę z desek barlinieckich.

Proszę pomyślcie, może widzieliście podobny problem gdzieś u znajomych.

Pozdrawiam

Adamski

 

PS. Im bliżej końca budowy tym większy ogarnia mnie pesymizm :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - nie martw się ! Nigdy wszystkiego nie dopilnujesz. I tak Ci zazdroszczę, że jesteś tak daleko z budową. mam nadzieję, że ud Wam się przeprowadzić jak najszybciej.

 

PS. Nie wiesz czy będzie (lub była) impreza w kokoszkach - jarmark budowlany. Chętnie był sobie pojechł na chlebek ze smalcem i kaszubskiego korniszona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - chyb anie musisz. Przekonał mnie, moją żonę i mojego ojca. generalnie sprwia dobre wrażenie a co do fachowości w proównaniu z innymi kierownikami wyszedł najlepiej. Dlatego go biorę. I woę zapłacić 500 - 1000 pln wiecej na etapie kierownika, kótry defacto robi ówniez robotę inspektora nadzoru, niż zapłacić dużo więcej na poprawianiu błędów.

 

Znaczy się "wyrok w zawieszeniu" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj same opóźnienia na budowie....bloczki 2 godziny później , cement i wapno godzinę później. Coś Ci ludzie czasu nie liczą ;)

Ale wszystko posżło gładko i jutro będe już miała skończone bloczki fundamentowe. Murarze pracują aż się kurzy ;)

 

Markus- niestety musiałam szybciej zwiać z działki...i nie wpadłam do Ciebie na godz. 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio: za duzo wrazen wiec moze rzeczywiscie troche zamieszalem z tym opisem. Ogolnie chodzi o to ze mam strop typu Teriva z Leiera, czyli belki stropowe + bloczki i na to wylewka. Na tą wylewkę powinna byc teraz zrobiona posadzka. Według mojego inspektora wystarczyłoby styropian 2cm (na wygłuszenie) + posadzka 4-5cm. Niestety drzwi balkonowe w naszej sypialni zostały osadzone na wysokości 4,5 cm co zdecydowanie redukuje grubość posadzki. No i muszę teraz wymyślać inne rozwiązanie lub wymontować okna i skuwać łuki (zbrojone!) nad oknami.

Benicio - proszę napisz jak wygląda u Ciebie sytuacja z posadzką na piętrze.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...