Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adamski - na piętrze powiadasz ... Tylko, że ja ... nie mam piętra :-? :roll: . Mam dom jednopoziomowy.

 

Primo, czy wogóle można skuć ten łuk nad drzwiami. Jeśli to jest elemet konstrukcyjny to lepiej niech oceni to FACHOWIEC (oceni znaczy przeliczy).

Przyznam szczerze, że nigdy nie wgłębiałem się jak powinny wyglądać warstwy rozgraniczające kondygnacje domu. Zadam może pytanie laika. Czy można zrezygnować ze styropianu 8) ?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nigdy nie wgłębiałem się jak powinny wyglądać warstwy rozgraniczające kondygnacje domu. Zadam może pytanie laika. Czy można zrezygnować ze styropianu 8) ?

 

Pozdrowienia B.

 

Witam all!

 

Na upartego można nie dawać styropianu na posadzkę, ale może się to wiązać z dudnieniem i przenoszeniem dzwięków.

Adamski - nie pytałeś się majstra ile planują wylać wylewki nim zamówiłeś okna? (ja 3 lub 4 razy zmieniałam wysokość i mam nadzieję że podjęłam właściwą decyzję, bo okna już wstawione). A tak w ogóle to najlepiej liczyć na własne wyliczenia..u nas zawsze się sprawdzają a tam gdzie majster liczy...różnie to bywa... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest kwestia tego ile cm posadzki chciał dać majster tylko tego że pan handlowiec z GFO biorąc miarę otworu na drzwi balkonowe dał plamę :evil: Nawet ich montażyści musieli skuwać część łuku żeby wogóle obsadzić to okno. Niestety mój błąd to to że powinienem posłać ich w diabły gdy okazało się że muszą skuwać łuk nad drzwiami żeby wogóle zmieścić się z drzwiami i nie pomyślałem że i tak później będzie problem z posadzką.

Wczoraj widziałem na stronach Atlasa jakieś wylewki samowyrównujące, tylko muszę zobaczyć jak się to ma do minimalnej grubości.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski nie dawaj styropianu. Daj tylko wylewkę jeśli taka musi być. Jeśli mają być deski to pod spód daj płyty wygłuszające albo piankę.

Jest jeszcze jedno ale już mniej estetyczne rozwiązanie: całą podłogę robisz tak jak ma być a przy drzwiach tarasowych robisz malutkie obniżenie wyłożone np. kaflami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - twój sąsiad ma fajowy płot (tj. furtkę i bramę) sam go robi czy ktoś mu robi? Zapewne musi byc cholernie drogi, ale te kamienie tak efektownie wyglądają i tak jakoś inaczej "niż wszyscy mają" :wink:

 

Wiesz coś o tym więcej? :lol:

 

Primo.Najpierw spytam: znaczy, że jechałaś Jasminowa Avenue w Baninie i nie wstąpiłaś? Wszystko w porządku.

 

Secundo. Sąsiad płot robi sam (już drugi sezon). Pytałem kiedyś z ciekawości ile by wziął, to tylko głową pokręcił. Kosztowałby fortune bo wkład robocizny jest ogromny. Natomiast materiały tanie: kamienie zebrał ze wszystkich pól w promieniu kilku km od Banina, troche cementu, żwiru, wody, stali (na ramy) i to wszystko.

 

Po trzecie (włoski się wyczerpał :p ). Nie zachwyciłaś się moim trawnikiem?????? 8) :-? :D :o Przykro mi. :wink:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj same opóźnienia na budowie....bloczki 2 godziny później , cement i wapno godzinę później. Coś Ci ludzie czasu nie liczą ;)

 

No to powinnaś się zaliczyć do szczęściarzy. Ja miałem wykop zrobiony, Fadroma obok czekała na podgrzaniu, obecny kierownik budowy, wykonawca, moja skromna osoba inwestora i w pewnym momencie kierownik sugeruje aby zadzwonić do geodetów żeby zjawili się pół godziny wcześniej niż było ustalone. No to dzwonię - a geodeta mi oświadcza z rozbrajającą szczerością, że ZAPOMNIAŁ :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - tak sobie oglądam twoje zdjęcia i zazdroszczę.....

 

Rafalg - jak to zwykle bywa, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja z kolei zazdroszczę mojemu sąsiadowi, który ma już oczyszczalnię, rozprowadzenie wód deszczowych, tynki wewnętrzne a od dzisiaj montują mu pompę ciepła.

 

Gierga - gratuluję postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących po sąsiedzku. To mój pierwszy post na tej grupie, buduję koło Redy z Silki, uporałem się do tej pory z fundamentami. Od czerwca myślę że prace nabiorą tempa.

 

Tymczasem mam pytanie o szamba szczelne. Skąd warto kupić? Mam ofertę na 9 m3 za ok. 3700 zł bez transportu, montażu. I wydaje mi się to dużo. Czy ma ktoś lepsze namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( A ja stoje przed dylematem jaki komin do spalin postawić z cegły czy systemowy :(

 

Zdecydowałem się na systemowy. Czasy zdunów przemijają bezpowrotnie, a kominy zbudowane z cegły, które do tej pory widziałem nie wywarły na mnie pozytywnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus a w jaki sposób chcesz ogrzewać mieszkanie - kominkiem? na

gaz ?

 

Jeżeli kominkiem to w jaki sposób. Jestem już zielona ;(

 

Wychodzi na to że będziemy się dzisiaj wymieniać ciosami w postaci postów :lol: . Właśnie jestem po lekturze Twojego dziennika. Nie wiedziałem że go prowadzisz.

 

Sprawa ogrzewania to długa bajka. Pierwotna koncepcja zakładała, że dom będzie ogrzewany zasadniczo gazem ze zbiornika. Kolejna koncepcja zakładała że zasadniczym sposobem będzie kominek z DGP, a gaz ze zbiornika pełnił będzie funkcję wspomagającą. Przy piątej wizycie u kominkowców, gdy po raz kolejny chciałem się upewnić że cały projekt systemu dystrybucji gorącego powietrza jest prawidłowy /rozprowadzenie przewodów na płytach stropu filigran i zalanie ich w warstwie betonu/ panowie stwierdzili "to se ne da" i nawet zainstalowanie turbiny wspomagającej nie zapewni dogrzania dwóch sypialni. Wściekły jak cholera, kląłem na czym świat stoi. Na szczęście było to przed zamówieniem płyt stropu, bo inaczej zostałbym z otworami na system dystrybucji. Tym sposobem skończyłem na najdroższym /pod względem inwestycyjnym/ z możliwych rozwiązań, czyli na pompie ciepła. Do tego zmusili mnie również sąsiedzi. Po prostu jestem otoczony pompami ciepła i nawet jeśli za ileś lat doprowadzą gaz ziemny to zostałbym jedynym kandydatem do jego podłaczenia. Dwa domy przede mną zauważysz dużą przyczepę campingową. To jest właśnie ekipa która dzisiaj zaczęła montaż pompy ciepła u sąsiada. Wczoraj skończyłem z nimi uzgodnienia co do mojego domu około 23 wieczorem. Jak kredyt wypali to u mnie będą montować we wrześniu, tak aby dom był ogrzewany przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus oj dałeś ty mi dał do myślenia..... :o

 

Ja wiem jedno, że raczej nie chcę komina z cegieł, wole systemowy. Jutro odwiedzę znajomego do kominów i może wpadnę do sklepu w Redzie z systemiami kominowymi.

 

Muszę też obmyśleć, żeby to miało ręce i nogi. Bo zrobić to można tanim kosztem, tylko czy potem będzie z tego pożytek i jakakolwiek funkcjonalność.

 

No nic idę temat wałkować do poduszki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - ja też !!!!! Zakupiłem Silikaty prze 1 majem, ale bez kleju. powiedz, jaki klej zakupiłaś i gdzie i wsumie za ile ci go wyszło ?

Co do ogrzewania to tez dodam swoje trzy grosze: Będę ogrzewał powietrzem, do tego podłączam kominek (rozprowadzanie powietrza tymi samymi kanałami co C.O. ). Jezeli chodzi o zasilanie, to mam szczście (Tu podziękowania dla Gabi i jej meża), bo otrzymałem warunki na doporwadzenie rury z gazem do działki. Teraz jestem w trakie podpisywania umowy :lol: . Nie będzie żadnych butli z gazem na działce :lol:

 

Markus - Masz rację. Życzę Ci abyś dogonił sasiada :wink: a jak twój elektryk? działa na placu boju?

 

All - Na dniach mam otrzymać ofertę na system Cadio (dom inteligentny, sterowanie, alaram, etc.). Koś mnie pytał na forum o to. Jezeli sa zainteresowani, to chętnię podziele się informację (tzn. tą oferta, która otrzymam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto nie zasypia nigdy ??? No, no ale New York się z nas zrobił.

 

Rafalg - elektryk rozprowadził mi odkurzacz centralny i wszystko przyklepalismy chudziakiem. Za tydzień mają robić więźbę i jak tylko położą dach to będę wołał elektryka, choć chłop prosił o litość bo również dom buduje i pod koniec czerwca ma sie przeprowadzać. W każdym razie czeka w blokach startowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...