Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta dam! Mam strop, schody na piętro i schody do piwnicy. Mając nadmiar betonu mam zalany jeszcze do połowy garaż -wygląda ciekawie ... :smile: . Prace poszły sprawnie chociaż brygada nie zatarła zbyt równo stropu. Teraz jestem na etapie polewania w czym pomaga mi deszcz oraz impregnacji więźby w czym pomaga mi Żona.

Daszek jak chcesz namiary na firmę "pod klucz" daj znać. Kodi co tam u Ciebie? Jakoś tak mniej Ciebie słychać ... Pozdrawiam wszystkich, którzy dołączyli ostatnio do grupy :wink:

Jeżeli chodzi o poszukiwania działki to może warto rozejrzeć się po ogłoszeniach gmin lub powiatów -czasem jest robiony przetarg na działki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

Zachar - GRATULACJE bardzo sie ciesze ze wszystko poszlo gladko i bez wiekszych ekscesow - jak bede mial chwilke to podjade rzucic okiem na calkiem inny wymiar Waszego domku, namiar na firme "pod klucz" zawsze sie przyda - trzeba przeciez zaczac zbierac informacje i rozpoczac romowy.

Wszyscy - jak ktos ma namiary na firmy budujace od A do Z to ja bardzo chetnie - w przyszlym roku chce zaczac tak wiec trzeba by bylo rozgladac sie za wykonawca prac.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też planujemy pieska ale dopiero w listopadzie bo jeszcze się nie urodził. Także przyjedzie do nas od razu do nowego domu a mam nadzieję, że do tej pory kotka przyzwyczai się do nowych warunków na tyle, żeby mogła sobie wychować psa jak się należy :smile:

A jak się uda to może w weekend pierwsze malowanie gabinetu :smile:

Pozdrowienia dla wszystkich budujących (a zwłaszcza szczęściarzy z urlopami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - Ja też bym chciał z tobą pogadać na temat projektów, jeśli masz coś ciekawego to daj znać. A jeśli chodzi o kredyt to myślę, że 800 zł raty przez 20 lat jest lepsze, niż wynajmowanie mieszkania przez kolejne 10 lat. Dlatego właśnie zdecydowałem się , że będę jednak budował a nie kupował mieszkanie 61 m za 150 000 i to całkiem golutkie. Pozdrowienia - CZEŚĆ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODZIWIAM TYCH KTÓRZY BUDUJĄC SIE MAJĄ JESZCZE CZAS I SIŁY UDZIELAĆ SIĘ NA FORUM ,JA JESTEM DOPIERO NA POCZĄTKU TEJ DŁUGIEJ DROGI - MAM DOPIERO GOTOWY FUNDAMENT A JESTEM TAKI ZABIEGANY ZE NIE MAM NA NIC CZASU. A TU JESZCZE TAKIE NIESPODZIEWANKI JAK DZISIAJ ZE WYSTARCZYŁO TROCHĘ DESZCZU W NOCY ,I ZAKOPAŁA MI SIĘ CIĘŻARÓWKA Z NAPĘDEM NA TRZY OSI. TAK ŻE TUTAJ RADA DLA LUDZI SZUKAJĄCYCH DZIAŁEK WYSTRZEGAJCIE SIĘ GLINY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty szekle. Widok fadromy zakopanej po szyby jest tak niesamowity, że nie można go sobie podarować :smile:

A co do braku czasu - poczekaj aż z budowy zejdą ekipy i sambędziesz musiał wziąść się do roboty - dopiero wtedy zacznie Ci brakować czasu. Nasz dzień zaczyna się o 6 a kończy o 23. Prosto z pracy pędzimy na budowę po drodze zaliczając kilka hurtowni. I tak będzie jeszcze przez jakiś czas. I nie ma zmiłuj się, zwłaszcza że chcemy się wprowadzić za 2 tygodnie. A ja już zbieram kartony :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa już teraz żałuję że nie było mi dane widzieć tej fadromy na pewno widok był imponujący, choć mogę Ci powiedzieć że mój syn w błotku oderwał sobie zelówki od "glanów" tak że wyglądało to tak że noga w bucie a ślad bosego . a tak w ogóle to żebyś wiedziała jak Ci zazdroszcze że juz tylko dwa tygodnie dzielą Cie od wprowadzenia sie , mnie niestety przyjdzie na to jeszcze długo poczekać. A tak w ogóle nie wiem czy to jest normale ze mimo ze jestem na samym początku to z zoną mamy już prawie zaplanowane kwiaty w ogrodzie. Na koniec życze Ci powodzenia w zbieraniu kartonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie uznanie dla kończących swoje dzieło. Ja stanąłem na zero i czekam na dopływ gotówki. Chciałem wziąc w PKO BP, ale babka co weryfikuje kosztorysy stwierdziała, że w życiu nie zrobię za 120tys /tak było w kosztorysie/ i gdybym miał może większe dochody, albo 50 tys na koncie to by się zastanowiła. Goopia peezda. Policzyła mi m2 za 2200 więc stwierdziła że dom powinnien kosztować ze 250tys zł. Co za bzdura. jedyna szansa na pozyczkę od Beaty z pracy. Mam słaby humor. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie Kodi :smile:

Do przyszłego roku zrób sobie przerwę. W międzyczasie coś nazbierasz i zaczniesz kolejny etap. Może coś się zmieni w kredytach.

Ja pytałem się w kilku bankach o kredyt, wszystkie banki mi wyliczyły zdolność kredytową na cały dom jednak jak poprosiłem o symulację spłaty kredytu to włos jeżył mi się na głowie a PKO BP wypadło najgorzej (dla 200000 kredytu - założyłem 100 tyś mój wkład- po 20 latach trzeba oddać 1000000!)

P.S.

Trochę na inny temat.

Byłem w piątek w hurtowni w zajezdni i widziałem Twój samochód. Czy ty gdzieś w pobliżu pracujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomgor. Długo Cię nie było. Dzięki za słowa otuchy. Z bankami to jest totalny kibel. Budow na kredyt jest potworną wizją, ale co zrobić.

 

Co do mojego samochodu to w tym budynku mieszczą się 3 wydziały Urzędu Miasta. W jednym z nich pracuję. Tak więc jeśli wpadniesz po pampersy to zapraszam na I piętro, pokój 115.

 

Nic nie chwalisz się potomstwem.

 

Pozdrawiam KODI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...