Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Witam nowych forumowiczów.

 

Jarl - ta cena to pewnie za szambo betonowe. Dwa razy tańsze jest szambo metalowe. Niestety nie mam żadnego namiaru ("firma" od której ja kupowałem już nie produkuje szamb).

 

All - musze kupić troche stali, a nie wiem jakie są ceny aktualne. Powiedzcie mi prosze jaki jest akceptowalny poziom cenowy za fi 14 i jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Primo.Najpierw spytam: znaczy, że jechałaś Jasminowa Avenue w Baninie i nie wstąpiłaś? Wszystko w porządku.

 

Secundo. Sąsiad płot robi sam (już drugi sezon). Pytałem kiedyś z ciekawości ile by wziął, to tylko głową pokręcił. Kosztowałby fortune bo wkład robocizny jest ogromny. Natomiast materiały tanie: kamienie zebrał ze wszystkich pól w promieniu kilku km od Banina, troche cementu, żwiru, wody, stali (na ramy) i to wszystko.

 

Po trzecie (włoski się wyczerpał :p ). Nie zachwyciłaś się moim trawnikiem?????? 8) :-? :D :o Przykro mi. :wink:

 

Pozdrowienia B.

 

Benicio - jechałam...ale nie śmieliśmy Ci przeskadzać, bo tak mocno kopałeś łopatą, że ho..ho...ho.....w ogródku.

A wiesz że żadnego trawnika nie zauważyłam... :o może dopiero potem zrobiłeś? A domek masz super! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Groszek - schudłem 4 kg (do 103 ...) przez to machanie łopatą :p .

 

Amys - ja mam z chudziaka, grubość 10 cm. Rury kanalizacyjne zabezpieczone o tyle, żeby nie wlać do nich betonu 8) .

 

Ponawiam apel:

All - musze kupić troche stali, a nie wiem jakie są ceny aktualne. Powiedzcie mi prosze jaki jest akceptowalny poziom cenowy za fi 14 i jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarl - ta cena to pewnie za szambo betonowe. Dwa razy tańsze jest szambo metalowe. Niestety nie mam żadnego namiaru ("firma" od której ja kupowałem już nie produkuje szamb).

[ciach]

jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Masz rację - betonowe. Jeśli chodzi o szamba metalowe to ta proporcja cenowa jest sprzed skoku cen stali czy z po?

Bo jak stal zdrożała dwukrotnie to by się wyrównało.

 

Apropos fi 14 - mam w projekcie zestawienie 12m= 14 kG

przed VATem - było za 3 zł /kG teraz pewnie wyżej. od fi 10 do fi14 (to był największy jaki mnie interesował) cena była taka sama za kG.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All - musze kupić troche stali, a nie wiem jakie są ceny aktualne. Powiedzcie mi prosze jaki jest akceptowalny poziom cenowy za fi 14 i jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Fi 14 - 2,65 netto / kg, pręt 12 mb = 14,72 kg

Hurtowania Małkowo tel. 684-90-04 - proś właściciela i powołaj się na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje wszystkim za info o stali. Mam juz pogląd bo dotychczas tylko słyszałem, że drożeje i drożeje. W Centrostalu (kontakt podany przez Mirosława) Pan powiedział, że ceny mają tendencję lekko malejącą ... - zobaczymy.

 

Jarl - cena rzeczywiście z zeszłego roku (przed podwyżkami stali). Te podwyżki rzeczywiście stawiają pod znakiem zapytania opłacalność szamba metalowego.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amys - kabel najlepiej jest wprowadzic pod ławami fundamentowymi. Jest to wtedy najmniej kłopotliwe, bo nie trzeba uszczelniać jego przejścia przez ścianę, nie ma problemu z położeniem ocieplenia itp. Powinien wychodzić z podłogi w pmieszczeniu gdzie planujesz mieć szafę z bezpiecznikami.

Jako izolacje proponuję folię, głównie ze względu na cenę i łatwość położenia.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam proszonko o solidnych wykonawcow ocieplenia elewacji i stropodachu. potrzebuje ich na jesien, ale musze zamowic juz teraz, a jak by sie dalo to i murarz by mial zatrudnienie od razu.

help! if you need somebody....

 

Kemot spróbuj tu (na elewacje)

 

Darek Klachowicz 606-103-675 lub 684-11-30

Ma chyba terminy na jesień.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...