Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gierga - ja też !!!!! Zakupiłem Silikaty prze 1 majem, ale bez kleju. powiedz, jaki klej zakupiłaś i gdzie i wsumie za ile ci go wyszło ?

Co do ogrzewania to tez dodam swoje trzy grosze: Będę ogrzewał powietrzem, do tego podłączam kominek (rozprowadzanie powietrza tymi samymi kanałami co C.O. ). Jezeli chodzi o zasilanie, to mam szczście (Tu podziękowania dla Gabi i jej meża), bo otrzymałem warunki na doporwadzenie rury z gazem do działki. Teraz jestem w trakie podpisywania umowy :lol: . Nie będzie żadnych butli z gazem na działce :lol:

 

Markus - Masz rację. Życzę Ci abyś dogonił sasiada :wink: a jak twój elektryk? działa na placu boju?

 

All - Na dniach mam otrzymać ofertę na system Cadio (dom inteligentny, sterowanie, alaram, etc.). Koś mnie pytał na forum o to. Jezeli sa zainteresowani, to chętnię podziele się informację (tzn. tą oferta, która otrzymam).

 

Rafalg najpierw kupiłam klej producenta z Ostrołęki, ale potem się wycofałam i zamówiłam Alpola AZ110 zamówiłam na razie 30 worków/25 KG - dom 130 m2.

Ściany murarze będą mi stawiać dopiero za tydzień.

Napisz mi coś bliżej o tym ogrzewaniu powietrzem?

Rozumiem, że to jest ogrzewanie powietrzem za pomocą kotła na gaz, czy z kominka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gierga - Ogrzewanie powietrzem w moim domu będzie składało sie z dwóch źródeł zasilania: 1) Nagrzewnica Carrier oraz 2) kominem. Jedno i drugie źródło ciepłego powierza będzie rozporwadzone po domu tymi samymi kanałami. Jeżeli chcesz poczytać sobie o tym sposobie ogrzewania, polecam: http://www.polski-komfort.com.pl lub http://www.creon.pl.

Możesz mi jeszcze napisać, gdzie kupowałaś klej i dlaczego ten (z polecenia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja nareszcie mogę się czymś pochwalić;

otóż położyli mi wreszcie dach..uff. nawet zostało mi trochę dachówki; całkiem nieźle robili, mogę polecić ekipę.

 

Teraz zabieram się za instalacje, a wcześniej gonię majstra o stawianie ścianek działowych.

I to będzie chyba wszystko w tym roku.

Grody

Może ktoś w Baninie potrzebuje szałerek (czyli budę dla fachowców) mam na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych z 3miasta,

Mysle ze najwyzszy czas sie ujawnic, jestem juz po lekturze wszystkiego co zostalo napisane na forum 3miejskim, zajelo mi to troche, ale musze przyznac ze byla to zajmujaca lektura i powoli zaczynam miec wyobrazenie co mnie czeka.

Cos o sobie - jestem z Pruszcza Gd i kupilismy z zoneczka dzialke 1500 m2w Pregowie gm. Kolbudy i zamierzamy sie tam pobudowac, plan jest nastepujacy - papierki do konca tego roku, wybor projektu ( cos do 120 m2 pow uzytkowej), 2005 stan surowy, 2006 dokonczenie i przeprowadzka. Mam nadzieje ze podzielicie sie rowniez ze mna swoimi doswiadczeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IreneuszM - witaj w klubie. Jesteś wzorcowym "nowicjuszem" gdyż rozpocząłeś od lektury dotychczasowych postów, podczas gdy większość z nas z "wrodzonego lenistwa" :D od razu zaczynała od pytań i dopiero ofukana przez starszyznę cofała się pokornie do wcześniejszych stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności spowodowanej cięzka praca na budowie.

Benicio - wpadnij obejrzec mój kominek - jesli chodzi o stal to w GS ceny wachają sie wokół 4 kafli za tonę - to skandal , ale kierownik powiedział mi , że jest tendencja spadkowa.

 

Barti - daj znac jak bedziesz na budowie -to podjadę do Ciebie - albo Ty wpadnij do mnie .

 

Adamski - z tymi posadzkami tak już jest - nigdy nie wyjda tak jakby sie chciało - u mnie na dole druga posadzka jest podzielona na dwa poziomy rózniące się ok, 2 cm - niby mało, ale jednak - na górze nie miałem problemu - bo nie mam tam okien balkonowych - miało być 4 cm, ale panowie dali 6 , aby każdy ze stopni miał taką sama wysokość- i dobra rada dla Ciebie - nie kuś się na zalewanie podłogi sposobem ręcznym - daj zeta więcej i rób je maszynowa - różnica kolosalna i pewność , że będzie równiutko - jesli chcesz obejrzec to wpadnij do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...