Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Barti - daj znac jak bedziesz na budowie -to podjadę do Ciebie - albo Ty wpadnij do mnie .

 

DOCENT - Bedę na budowie jutro rano ok 8 - 10. Wpadaj śmiało.

 

 

ALL

Mamy już wszystkie ściany nośne. Jutro kończymy kominy i rozpoczynamy szalunki stropu.

Czy ktoś z Was korzystał z wynajmu szalunków gotowych?

Napiszcie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - jaką izolacje masz położoną pomiędzy bloczkami betonowymi a ytongiem? czy na kładzenie pierwszej warstwy przyjechał przedstawiciel ytonga?

 

Pozdrawiam

 

Na ściany fundamentowe poszła gruba taśma PCV. W porównaniu do papy i folii ma tą zaletę, że się nie przedziera. Mój majster gdzieś to wynalazł i namiętnie stosuje, a ja jestem zadowolony bo izolacja jest na "beton".

 

Przedstawiciela YTONG-a nie było u mnie, bo mimo jego rezerwowania przez kierownika budowy i wykonawcę cztery tygodnie naprzód, dwa dni przed, dzwoniąc aby potwierdzić dzień i godzinę, dowiedziałem się, że właśnie pojechał w Polskę i wróci za dwa tygodnie :evil: Ponieważ moja ekipa budowała już kilka domów w tej technologii, to wzięli się i zrobili. Żeby było ciekawiej pożyczyłem im wtedy moją /bo majster miał swoją gdzieś na Kaszubach/ poziomicę laserową, którą nabyłem z myślą, że za pomocą tegoż urządzenia będę kontrolował jakość wykonywanej przez nich pracy :D. Ze mnie to jest kawał sk...na, ale lubię się za to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - tez chce kupic i zainstalowac Tarnawe. Gdzie ty sie zaopatrzyles w swoj wklad??? Ja bylem w sklepie w Redzie i zaoferowali wklad + montaz wkladu i rozprowadzenia, ale sprawili na mnie zle wrazenie :-(

 

Odwiedziłem swego czasu ten sam lokal w Redzie i miałem identyczne wrażenie. Facet jest "głupio-mądry", a ja dostaje alergii na ludzi którzy od progu wołają, że to co inni wymyslili jest do kitu i tylko oni znają właściwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie w kwestii ścian.

Czy ściana wymurowana z gazobetonu 24 może mieć odchylenia od pionu? Jeżeli tak, to jakiej wielkości mogą to być odchyłki?

U mnie to około 0,5 cm. Czasem mniej, ale nigdy nie przekracza tej wartości. Murarze mówią, że to normalne.

Napiszcie co mam o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę, bo nikt nie odpowiedział.

 

Czy ktoś z Was korzystał z wynajmu szalunków gotowych?

Napiszcie czy warto

 

 

W projekcie miałem lane, jednorodne ściany fundamentowe. Po rozpoznaniu rynku wypożyczania szalunków gotowych dałem sobie spokój i zrobiłem z bloczków betonowych. Wynajem miał mnie kosztować 3.500 PLN. Średnio wszyscy liczyli sobie 1,80 za m2 za dobę. Policz powierzchnię ścian fundamentowych wewnątrz i na zewnątrz, pomnóz przez jakieś 10-14 dni i wyjdzie Ci wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Ostatnio kupowałam beton na strop... co mnie denerwuje to beznadziejne prawo.

Bo przecież oni mi ten beton przygotowali, przywieźli i wylali - więc mogłoby to podchodzić pod usługę 7%... ale ponieważ betoniarnia nie prowadzi usług budowlanych :evil: :o tylko usługi TRANSPORU I POMPOWANIA BETONU (czyli faktycznie nic wspólnego z budowlanką- pewnie ten beton do ciasta potrzebowałam :evil: ) to muszę płacić 22%

Co za absurd :(

 

Rozpirzyć te towarzystwo tworzące prawo :evil:

 

PS. Powiem wam w tajemnicy, że startuję w wyborach do PE, ale co można zrobić w obliczu towarzystwa wzajemnej adoracji, które już rozdzieliło właściwie stanowiska wśród siebie i tylko czekać kolejnych "społecznych" i jedynie :evil: słusznych regulacji prawnych "ROZWIJAJĄCYCH BUDOWNICTWO"

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kominkowcy - Hubert Hinz to to samo co Haginz. Też z nim gadałem kiedyś. Kupiłem w końcu gdzie indziej, ale grono moich znajomych mocno go zachwalało.

 

Barti - teoretycznie ściany nie powinny miec odchylenia od pionu (w końcu mają byc proste). Jakie to może mieć konsekwencje ..., spytaj kierownika, zdążyłem zauważyć, że Twój kierownik to solidny gość.

 

Anekri - jak się ujawnisz, to masz mój głos :D . No chyba, że jesteś z Samoo ..., to wtedy raczej nie :-? .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej historii chyba jeszcze nie było na forum.

Wczoraj budowa konstrukcji dachu stanęła w połowie - bo zabrakło krokwi :o . Szybkie śledztwo wykazało, żę ciała dały dwie osoby:

- inwestor czyli ja, bo zaufałem zamiast sprawdzić

- konstruktor, który w projekcie był odpowiedzialny za część konstrukcyjną, bo ma problemy z rachunkami. W zestawienu elementów konstrukcyjnych więżby podał nieprawidłowe ilości elementów /np. zamiast 8 sztuk jest 1/. Obecnie trwa alarmowe organizowanie brakujących elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, Markus - nieźle :roll:

U nas mało brakowało a byłoby podobnie - tyle, że zestawienie robiliśmy sami :wink: tuż przed zamówieniem stwierdziliśmy, że sprawdzimy jeszcze raz i całe szczęście - okazało się, że krokwie policzyliśmy z jednej strony i zapomnieliśmy pomnożyć przez 2 :wink:

Ale trzeba przyznać, że pan u którego zamawialiśmy poprosił o rysunki i jeszcze raz sprawdził zestawienie :)

 

Wszyscy - możecie mi dać jakieś namiary na wykonawców przyłącza wodociągowego? W miarę możliwosci tanich :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores- w samej rzeczy p. Hubert Hinc jest z Żukowa i ja właśnie u niego zamawiałem kominek - wcześniej na targach w Oliwii rozmawiałem z gościem z Redy - za ten sam zestaw wtedy po cenach promocyjnych musiałbym dać o 300 zł więcej - więc sam rozumiesz dlaczego wybrałem tą ofertę - nie wiem jak teraz kształtują sie ceny po podwyższonym vacie.

 

Ktoś wcześniej wsponinał o szambach - melduję, że w Jodłownie za Kolbudami gość produkuje metalowe - gr. 8 mm ze zbiorników po 1800 zł za 10m3 i 2000 zł za 12 m3 - transport na budowę ok. 250 zł - koparka ok. 300 zł - czas oczekiwania ok. 1 m-c - po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki 600 zł.

 

 

POSZUKUJĘ KAFELKARZA NA CAŁY LIPIEC - BO CHYBA MÓJ ZROBIŁ MNIE W TRĄBĘ - PROSZĘ O EWENTUALNE NAMIARY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...