Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Barti

bylismy u "Twojego' architekta, dzieki za namiary:)

na jakiej ulicy sie budujesz?

 

AnnaRz - Mam na dzieję, że jesteś zadowolona z kontaktu. Buduję się na Poziomki.

 

ALL

Przygotowujemy się do zalewania stropu.

Cały nerwowy chodzę. Drewna na szalunki poszło już 5 m3 i jutro muszę kupić jeszcze 2 m3.

Gdybym wiedział wcześniej to postawiłbym parterowy.

Proszę wszystkich o mocne trzymanie kciuków za mój strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus, Gierga - gdzie to si pracuje że się kończy pracę o 16.00 :o Czyżbym był pechowcem ? :-?

 

RAFALG - wbrew pozorom nie ma za bardzo czego zazdrościć. W jednym tygodniu jest to 16, w innym 20, a w kolejnym nie ma mnie wcale w domu. Mam nienormowany /przez szefa :D / czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze na forum zagladaja jeszcze szczesliwcy, ktorzy uporali sie z instalacjami i natrafili podczas swej "ciezkiej drogi budowlanej" na wykonawcow instalacji godnych polecenia :-)

Bede wdzieczny za jakies namiary.

 

Hello

 

Mam trzy kontakty:

Tomasz Mierzwicki - 501 279 771

Andrzej Duraj - 601 889 656

Jacek Majko - 602 220 558

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze na forum zagladaja jeszcze szczesliwcy, ktorzy uporali sie z instalacjami i natrafili podczas swej "ciezkiej drogi budowlanej" na wykonawcow instalacji godnych polecenia :-)

Bede wdzieczny za jakies namiary.

 

Hello

 

Mam trzy kontakty:

Tomasz Mierzwicki - 501 279 771

Andrzej Duraj - 601 889 656

Jacek Majko - 602 220 558

 

Pozdrowienia B.

 

Witam,

Benicio - jakie instalacje wykonuja ci wykonawcy?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja może także dorzucę swoich fachowców:

1. Instalacja elektryczna, komputerowa, alarmowa i rtv:

p. Tomasz Wicki - 0608374966 (zdecydowanie polecam)

2. Spec od kominków i DGP

p. Kurkowski (chyba Krzysztof, nie zapisałem imienia w telefonie, no i ta skleroza ;-) - tel. 0602521380 (polecam, robił na razie u mnie DGP, możliwe że później także obuduje kominek),

3. stolarz - p. Janusz Manuszewski - robi nam schody, drzwi wejściowe, zewnętrzne, kuchnię, meble do biblioteczki i duuuuże biurko komputerowe - tel. 0503148418. Moje mebelki już się robią, tak więc mam nadzieję, że Wasze zamówienia nie spowodują opóźnień ;-)

 

Co do godzin pracy to widzę że nie tylko ja pracuję do późna. A mówią że to w Japonii pracuje się dużo :-?

 

Pozdrawiam

Adamski

 

 

 

Mam nadzieje, ze na forum zagladaja jeszcze szczesliwcy, ktorzy uporali sie z instalacjami i natrafili podczas swej "ciezkiej drogi budowlanej" na wykonawcow instalacji godnych polecenia :-)

Bede wdzieczny za jakies namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze na forum zagladaja jeszcze szczesliwcy, ktorzy uporali sie z instalacjami i natrafili podczas swej "ciezkiej drogi budowlanej" na wykonawcow instalacji godnych polecenia :-)

Bede wdzieczny za jakies namiary.

 

Hello

 

Mam trzy kontakty:

Tomasz Mierzwicki - 501 279 771

Andrzej Duraj - 601 889 656

Jacek Majko - 602 220 558

 

Pozdrowienia B.

 

Witam,

Benicio - jakie instalacje wykonuja ci wykonawcy?

Pozdrowienia

 

Pagin

Instalatorzy są od wod-kan, gaz, c.o. - generalnie "rurarze". Andrzej Duraj (notabene mój kuzyn)robi tez większe roboty (gazociagi, wodociągi, przeciski).

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie jestem w trakcie "testowania" wykonawców instalacji, więc trudno wydać jednoznaczne opinie.

Stolarz robi aktualnie drzwi wejściowe i drzwi garaż-dom, będą za 2 tygodnie i wtedy "po owocach ich poznacie". Widziałem u innych jego prace i podobało mi się, ale poczekajmy.

Instalator polecany przez kolegę i obecnie pracujący u mnie - dobry chłop jest, pracowity, terminowy, negocjowalny, ale jakiś taki "bezjajeczny". To znaczy robi dobrze wszystko to co mu się powie, ale niewiele pomysłów od siebie. Dla chcących podaje namiary: Piwowarczyk 502 094 085.

Elektryk /również z polecenia kolegi/ jest dopiero po rozprowadzeniu instalacji odkurzacza centralnego, zasadnicze prace mają mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca. Jak do tej pory pozytywne wrażenie, negocjowalny, otwarta głowa, własne propozycje. I tu będę świnią - podam namiary jak skończy u mnie, bo wiem że jest zarobiony, a ja nie chcę przestojów u siebie. Na dodatek sam buduje dom i ma się przeprowadzać lada moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić wykonawcę do posadowienia szamba betonowego szczelnego (z Gdyni z Hutniczej) przy dość wysokiej wodzie gruntowej (ok. 1m - choć może teraz będzie głębiej). Rejon Redy.

Chodzi o wykop, posadowienie, wymurowanie 'kominka', doprowadzenie kanalizacji do domu z przejściem przez fundament (podłogi na gruncie jeszcze nie ma), zasypanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - uspokoiłeś mnie (jezeli chodzi o czas pracy). U mnie jest podobnie: Raz do 22.00 a raz do 23.00. Aby nie było wątpliwości, prace zaczynam o 8.00 codziennie. Nie wspominam już o wyjazdach. TO NIE POMAGA PILNOWAĆ BUDOWY - NIESTETY :(

 

To nie pozwala przede wszystkim na organizację "frontu robót". Właśnie dzisiaj mi zabrakło palety bloczków 11,5 cm na ścianki działowe i jednego pasa nadrynnowego. Od kilku dni nie moge się doprosić o dostawę zaprawy firmowej do kominów "Szwindla", że o czapce na takowy komin nie wspomnę. Jutro mam więc do wyboru: albo o 7 rano warować pod hurtownią ryzykując że się spóźnię do pracy albo zrobić wypad w trakcie pracy. Obie opcje jak z głaskaniem lwa "przyjemność żadna a ryzyko zaj....".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - uspokoiłeś mnie (jezeli chodzi o czas pracy). U mnie jest podobnie: Raz do 22.00 a raz do 23.00. Aby nie było wątpliwości, prace zaczynam o 8.00 codziennie. Nie wspominam już o wyjazdach. TO NIE POMAGA PILNOWAĆ BUDOWY - NIESTETY :(

 

U mnie też czasem jak są akcje to siedzę do późna. NIE jest tak różowo. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... teraz czeka nas wynajecie ciezkiego sprzetu do wyrwania korzeni i przeorania ziemi

czy ceny 80zl za h to nie za drogo w baninie? ktos sie orientuje?

Ja korzystałem z usług Marka Pstrągowskiego (624-95-20, 70 zł za godzinę) - możesz o nim przeczytać w moim dzienniku budowy. Naprawdę polecam jego usługi.

 

 

no mnie sie udalo 60zl/h:) i w dodatku b. bliziutko mojej ulicy:)

 

dzisiaj zaczeta juz robota, jutro dokonczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti

bylismy u "Twojego' architekta, dzieki za namiary:)

na jakiej ulicy sie budujesz?

 

AnnaRz - Mam na dzieję, że jesteś zadowolona z kontaktu. Buduję się na Poziomki.

 

jak na razie przedstawilam im moj projekt i batuty3

maja cos wykombinowac z tych dwoch

czekamy na odzew

a co do ceny to jeszcze nic nie wiadomo, ale mam nadzieje ze nie bedzie tak strasznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howk !

...dawno mnie tu nie było. Awaria kompa, praca i budowa... za wiele tego.

Elektrykę w domku zrobiłem sam, wodociągi i kanalizację też sam zrobię, kafelki, panele i malowania również... Byle tylko przeskoczyć tynki .... Nerwy na nich tracę, czas i pieniądze...A taki jestem spokojny i ugodowy.

Odwalam przez to siłownię szpadlowo-łopatową kopiąc dołki pod POś i rury, byle tylko nie myśleć. W dodatku autko szwankuje, urządzenie fiskalne w pracy wymaga wymiany, Wiktor ma katar a Gera chce się bawić... Kociokwik... Jedynie Asieńka (wlowikowa) wykazuje resztki zrozumienia.

Sory, że nie czytałem, ale gratuluję wszystkim postępów (esp. Markusowi, bo widoczne) , poprawię się po tynkach. Teraz szukam żwiru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIK - kope lat. Miło Cię słyszeć/czytać znowu. Efekty budowy może i są widoczne, ale jak to wszyscy mówią mury rosną najszybciej. Ponieważ nadszedł czas uśmiechnąć się do banku po kredyt mam ogromny dylemat. Brać kredyt teraz i wprowadzać się gdzieś w grudniu, czy też zamknąć chałupę na głucho i przeczekać do wiosny. Szczerze i krótko mówiąc przeraża mnie obecny bajzel polityczny i obawiam się żeby kredyt z 5% nie skoczył za kilka miesięcy na 50%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU- gdzie jesteeeeeeeeeeeeeeśśśśśśś ????????? Może Ty się skusisz na moje bloczki albo Lusia.

 

Jestem, jestem. W okresie niebytu zwiedziłem pół Polski i Europy. Jeszcze jeden tydzień wyjazdów i powinienem byc "back for good".

 

Na bloczki na razie nie reflektuję bo nie wiem jak wyjdzie z moimi (za mało czy tez za dużo). Ruszam w połowie lipca - jak poczekasz to wtedy będę wiedział. Aha! No i ważna informacja - wczoraj odebrałem pozwolenie na budowę!

 

Wszystkim gratuluję postępów. Ja nieststy jeszcze chwilę muszę poczekać ...

 

P.s. Chciałbym się z Tobą spotkać na chwilę i pogadać. Postaram się z Tobą zdzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...