Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ludziska mam kilka pytań:

:roll: czy izolowaliście ściany fundamentowe od środka?

Ja będę je smarował od wewnątrz Abizolem a od zewnątrz Dysperbitem.

:roll: czy chudziak lany na gruncie macie odizolowany od ścian fundamentowych czy jest do nich "dolany",

dzięki

TAK. Musi być zdylatowany. Można dostać piankę szerokości chyba 15 cm i długość 50 m (grubość chyba 1cm) do tego właśnie celu.

:roll: czym zasypaliście ściany fund. od zewnątrz - żwirem czy ziemią z wykopu

Ja mam specjalnie odłożony humus z wykopu aby później nim obsypać fundamenty od zewnątrz i tylko od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności ;)

 

Coś nam forum nie działało ;( Wolne dni spędziłam na nauce do egzaminów (sesja ;(

 

U mnie stoją już wszystkie 4 ściany, tylko patrzeć jak będzie rósł strop.

 

Markus...wzięłam sobie troszkę stempelków, po resztę wpadnę jutro...mam nadzieje, że nie będzie padać. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz stemple, bierz bo niedługo będę chciał działkę zniwelować. Jutro chyba zaliczę inspekcję u Ciebie. Dzisiaj musiałem szybko uciekać bo moja piękna córuś ma bal gimnazjalny. Świat się wali - tylko patrzeć jak bale będą w podstawówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... teraz czeka nas wynajecie ciezkiego sprzetu do wyrwania korzeni i przeorania ziemi

czy ceny 80zl za h to nie za drogo w baninie? ktos sie orientuje?

Ja korzystałem z usług Marka Pstrągowskiego (624-95-20, 70 zł za godzinę) - możesz o nim przeczytać w moim dzienniku budowy. Naprawdę polecam jego usługi.

 

 

no mnie sie udalo 60zl/h:) i w dodatku b. bliziutko mojej ulicy:)

 

dzisiaj zaczeta juz robota, jutro dokonczenie

Ja też miałem możliwość za tyle ale jak zobaczyłem sprzęt to podziękowałem. Białoruśki mnie nie interesują a CAT to jest maszyna.

 

bylo dobrze, sprzet niemiecki i solidny

myslalam ze sobie nie poradzi tzn. myslalm ze korzenie beda tak glebokie ze nie da rady:( ale dal:)

troche to zajelo, 7 godzin:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c="Wakmen

:roll: czy chudziak lany na gruncie macie odizolowany od ścian fundamentowych czy jest do nich "dolany",

dzięki

TAK. Musi być zdylatowany. Można dostać piankę szerokości chyba 15 cm i długość 50 m (grubość chyba 1cm) do tego właśnie celu.

:roll: czym zasypaliście ściany fund. od zewnątrz - żwirem czy ziemią z wykopu

Ja mam specjalnie odłożony humus z wykopu aby później nim obsypać fundamenty od zewnątrz i tylko od zewnątrz.

 

Witam

Mam pytanie:DLACZEGO chudziak musi być zdylatowany :o Ja mam po prostu dolany do ścianek, dylatację będę robić na etapie głównej wylewki (tzn.folii i styropianu)czy to jakiś błąd, jeśli tak to czym to grozi?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-hi...

Witam i pozdrawiam. Tynkarze poszli !!! I nawet zostało mi trochę kasy! (nie dałem jej sobie wyrwać).

... A było tak: spieszyło mi się, bo dobra firma MAX-TYNK, po ustaleniu kwoty i terminów, wycofała się z powodów od siebie niezależnych (wygrała przetarg), więc złapałem gazetę i zadzwoniłem do ARES-a (tanio i solidnie!). Miły gość podał cenę za metr kwadratowy i umówił się na obmiary. Był dwa dni później, bo coś wypadło, opowiedział co i jak tynkują, czym i za ile od metra i dlaczego... Nie mierzył, bo zawsze to robi z tynkarzami, a ich teraz nie ma, ale z tym nie będzie problemu jak przyjadą. Trzy dni później w garażu pojawiła się maszyna, paleta gipsu i fura gratów... Tynkarzy ani widu ani słychu... I tak było przez tydzień. Podobno Komunia, wesele, pojechali po samochód do UE, stoją na granicy, jutro będą... No i pojawili się, bez słowa wzięli się za robotę (obaj!), ale szefa gdzieś wcięło... Szef odezwał się po "łykendzie", umówił na obmiary... i zrobił je sam. Owszem, mógł się pomylić, bo nie jest nieomylny, ale błąd powinien mieścić się w granicach tolerancji... Nie mieścił się... 453m2 to więcej niż 372m2... o jakieś 21%.

Tynkowanie trwało 2 tygodnie zamiast 4 dni, podłoga upie....a gipsem, po elektryce (i puszkach) ani śladu, góra resztek za to widoczna z 3 km...

Dzisiaj się rozliczylem. Sprawdziłem 3 razy swoje obliczenia powierzchni, symultanicznie wziąłem pod uwagę błędy i niedokładności i mimo półtoragodzinnych prób przekonywania mnie, że jest więcej, postawiłem na swoim. Bo miałem rację. NIe wspominaliśmy już o VAT, o wykończeniu, czy sprzątaniu, niby było miło, ale nie radzę... ARES-Naciągacze. Tyle nerwów i czasu diabli wzięli.

Tak jak nigdy nie umawiam się czwarty raz (do trzech razy sztuka), tak nie pozwolę, by cokolwiek zaczęli bez ustalenia za ile (konkretnie). to na przyszłość !

Wakmen - dzięki za namiar na sortownię kruszywa, faktycznie jest.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-hi...

Witam i pozdrawiam. Tynkarze poszli !!! I nawet zostało mi trochę kasy! (nie dałem jej sobie wyrwać).

... A było tak: spieszyło mi się, bo dobra firma MAX-TYNK, po ustaleniu kwoty i terminów, wycofała się z powodów od siebie niezależnych (wygrała przetarg), więc złapałem gazetę i zadzwoniłem do ARES-a (tanio i solidnie!). Miły gość podał cenę za metr kwadratowy i umówił się na obmiary. Był dwa dni później, bo coś wypadło, opowiedział co i jak tynkują, czym i za ile od metra i dlaczego... Nie mierzył, bo zawsze to robi z tynkarzami, a ich teraz nie ma, ale z tym nie będzie problemu jak przyjadą. Trzy dni później w garażu pojawiła się maszyna, paleta gipsu i fura gratów... Tynkarzy ani widu ani słychu... I tak było przez tydzień. Podobno Komunia, wesele, pojechali po samochód do UE, stoją na granicy, jutro będą... No i pojawili się, bez słowa wzięli się za robotę (obaj!), ale szefa gdzieś wcięło... Szef odezwał się po "łykendzie", umówił na obmiary... i zrobił je sam. Owszem, mógł się pomylić, bo nie jest nieomylny, ale błąd powinien mieścić się w granicach tolerancji... Nie mieścił się... 453m2 to więcej niż 372m2... o jakieś 21%.

Tynkowanie trwało 2 tygodnie zamiast 4 dni, podłoga upie....a gipsem, po elektryce (i puszkach) ani śladu, góra resztek za to widoczna z 3 km...

Dzisiaj się rozliczylem. Sprawdziłem 3 razy swoje obliczenia powierzchni, symultanicznie wziąłem pod uwagę błędy i niedokładności i mimo półtoragodzinnych prób przekonywania mnie, że jest więcej, postawiłem na swoim. Bo miałem rację. NIe wspominaliśmy już o VAT, o wykończeniu, czy sprzątaniu, niby było miło, ale nie radzę... ARES-Naciągacze. Tyle nerwów i czasu diabli wzięli.

Tak jak nigdy nie umawiam się czwarty raz (do trzech razy sztuka), tak nie pozwolę, by cokolwiek zaczęli bez ustalenia za ile (konkretnie). to na przyszłość !

Wakmen - dzięki za namiar na sortownię kruszywa, faktycznie jest.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem w trakcie poszukiwania do wykonania przyłącza wodnego. Zakład komunalny, kótremu podlega moja działka, też świadczy takie usługi, ale chca za nią od 1400 PLNw górę za wykonanie, a wode mam w granicy działki (to chyba troche dużo). Do tego 1000pln opłaty w Urzedzie Gminy. Czy posiadacie namiary na hydraulika, kótry wykona to po atrakcyjnej cenie i ile wówczas trzeba doliczyć kasy za odbiór przez Zakład komunalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus- dam chyba sobie na wstrzymanie przez kilka dni bo caly czas mam debuga a potem wiadomosci sie pojawiaja.

U mnie ruszam dalsze prace w sobotę (mam nadzieję)

tzn. wod-kan i może elektryka.

Co do tynków to chyba jednak płyty kartonowogips.

wychodzą taniej i mogę to zrobić po wylewkach.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Kto z Was zamawiał taką pogodę ????? :evil:

 

Gierga, już pisałam, że to ja ;) No ale w Sobieszewie, w Bojanie jak dla mnie może być słoneczko :D

 

No tak wszystko rozumiem :lol: :lol: ....tak w Bojanie ma być słoneczko ;)

 

Markus....z tego co wiem, to na Kołobrzeskiej w Gdańsku zajechał cyrk...może pożyczą :cry: ach ten deszcz..a tak nna poważnie to wiem, że na Hutniczej w Gdyni sprzedają jakieś plandeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...