Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc all

Tomgor: co to znaczy "samo zycie" :smile: ? Przeciez potomstwo to najpiekniejszy aspekt naszego krotkiego zycia. Juz, teraz, natychmiast zdawaj relacje :smile: - synek, coreczka?

Oczywiscie poza tym naprawde szczere gratulacje!!!

Kodi: co do kredytu to popytam znajome babki pracujace w kredytach jak wyglada teraz sprawa kredytow mieszkaniowych. Znajac zycie pewnie beda wiedzialy gdzie sie najbardziej "oplaca" teraz brac kredyt. Mam tylko pytanie - o jaki kredyt pytales w PKO BP - zlotowkowy, czy walutowy? Na ile lat?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam 3miasto !

Mieszkam w Bielsku-Białej.

Zapragnęliśmy zamieszkać w Waszych stronach -okolice Chwaszczyna-Koleczkowa. Prosze o radę gdzie szukac dzialki. Mam syna (6 lat) więc przydala by sie szkola podstawowa z gimnazjum , może jakaś górka na narty , widok na zachod slonca .

Jakie są ceny dzialek itp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To chcesz się budować w "naszych" okolicach :smile:

Jeśli chodzi o szkołę z gimnazjum to najbliższa jest w Bojanie. Jest tam tez duży kościół, sklepy itp. Ceny jak wszędzie - zależy jak się targujesz i co jest nadziałce. Myślę jednak, że w okolicach 15$ za budowlaną uzbrojoną.

Najlepiej "przejechać" się trasą na Wejcherowo i samemu wypatrzeć sobie działkę. Ostatnio widziałam ogłoszenie: działka prawie 1000m za 40000. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCpiker - witaj. CO Cię przygnało tak daleko.

Tak jak piszesz okolice Chwaszczyna czy samo Chwaszczyno to ceny od 10USD do 20-30USD/m2. Okolice Dobrzewina, Bojana czy Koleczkowa to ceny nawet od 8USD, choć należy przyjąć 10-12USD. Warte uwagi jest Kileno - jest wszystko o czym marzysz a przy tym ceny są stosunkowo najniższe - niewiedzieć czemu. Do tego masz dużo lepiej skomunikowany teren ok. 20 PKS, niż wspomnaine Dobrzewino, Bojano czy Koleczkowo. Jesli masz samochód to nie jest to jednak problem. Ja mam również działeczkę niedaleko Chwaszczyna /5km/ - Miszewko i wiem że w poblizu są działki na sprzedaż. Ceny od 10USD/m2. Cena zależy od położenia, uzbrojenia i wielkości. Musisz wiedzieć, że w rejonach podmiejskich wielkość działki wytyczanej po 1998 roku nie może być mniejsza niż 1000m2. Tak więc przygotuj się na wydatek w okolicach 35-60tys. zł. Jeśli masz pytania to pisz na priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 3miasto,

hej Ewa,

hej Kodi_gdynia !!

coraz bardziej ciągnie mnie tu, nad morze; ludzie tu jacyś życzliwi ...

Dzięki za infa i rady.

Jak na dziś owładnęła mnie mania budowania, nic nie jadłem, byłem w kredytach, pobrałem tony świstków nawet wybrałem już kolor trawy !

Sprzedałem zaległe butelki po piwie na zadatek i wyruszam po działkę, prosto do Wejherowa , właśnie mijam Włocławek....

Po powrocie zdam sprawę.

Hej !

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa no to zapraszam. Tak na marginesie to wszystkich zapraszam. Sebo widział. Od czasu tego zdjęcia trochę się zmieniło. Musicie wpaść. Jest duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy kredyt z pracy Beaty bez oprocentowania, jednakże będzie na tyle mały, iż murarkę będę musiał pociągnąć sam. Tak gdzieś od połowy września będę w Miszewku codziennie - więc przyjeżdzajcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z pobytem na szkoleniu w Warszawie pomyslalem sobie ze moze zajrze do salonu Muratora. No i bylem, posiedzialem, porozmawialem, ogolnie bardzo mile spedzilem czas. Przy okazji dowiedzialem sie ze szykuje sie bardzo ciekawy pazdziernikowy numer z plytka CD zawierajaca orientacyjne koszty poszczegolnych faz budowy domkow z Muratora oraz z dodatkiem zawierajacym opis budowy jednego z domkow.

Ostatnio pojawil sie tutaj - w grupie Trojmiasto - problem kredytow. W salonie Muratora mialem przyjemnosc posluchac wykladu pani z firmy Expander. Firma ta miedzy innymi wyszukuje dla swoich klientow najkorzystniejsze formy kredytow na rozne cele. Obluga klientow co najwazniejsze bezplatna. Zajrzyjcie na strone http://www.expander.pl. Znajdziecie tam wiecej informacji. Aha, dodam tylko ze maja w najblizszym czasie otworzyc dwie siedziby w Trojmiescie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę być z nami podczas bardzo ważnej dla nas uroczystości jaką jest zawiercie Związku Małżeńskiego to serdecznie zapraszamy (mnie i Misha2 będzie bardzo miło, jeżeli przyjedziecie). Uroczystość odbędzie się 31 sierpnia 2002r o godz. 16 w kościele pw. Św Piotra i Pawła w Gdańsku - Jelitkowie (ul. Kapliczna 30).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wróciłem z urlopu i mogę się w końcu odezwać. No no trochę się urodziło na forum :wink: albo się urodzi -wszystkim oczekującym składam serdeczne gratulacje i życzenia powodzenia. Asiak -kto wie może się uda i przyjedziemy ...

Pozdrawiam też wszystkich nowych.

Gratuluję zaawansowania budów.

U mnie powoli powstaje więźba dachowa i wraz z nieubłaganym odpływem gotówki dom nabiera kształtów. Jak się cieśle spiszą będzie w sobotę wiecha ale to jeszcze zobaczymy.

Jedyny przykry akcent mojego budowania to sąsiadka. Dokładnie tak jak napisano w ostatnim muratorze oprotestowała moją budowę i wojewoda (a w zasadzie z-ca. kier. wydz. Rozwoju Regionalnego) unieważnił moje pozwolenie na budowę. Ot, tak -w uzasadnieniu pisząc, że wydaje mu się, że powinien być zaprojektowany jakiś murek oporowy i jeszcze stosując przepisy dotyczące posadowienia budynków do ziemi na działce. Ogólnie szczyt ignorancji i niekompetencji. Napisałem odwołanie, ale zaczynam się poważnie wkurzać na sąsiadkę (i głupotę urzędników -chyba, że to jakiś znajomy sąsiadki i to wcale nie głupota a zwykła złośliwość?).

Poza tym byłem 5 dni w Bieszczadach -takie małe szaleństwo ale było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde Zachar naprawdę Ci współczuje. Myślałem, że po urlopie tylko same super wieści a tu taki kibel. Oczywiście musi skończyć się pomyślnie. Trzymam kciuki.

 

Asiak i Mishka2. Postaramy się być. Niczego nie obiecujemy, ale mamy ogromną chęć uczestniczej w tej chwili choć przez moment.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam, ale tak bardzo nieśmiało. Ciągle czekam na kredyt od Beaty z pracy. Jesli się uda to 25 tys na 3 lata za 0%. Zobaczymy. Jeśli się nie uda to nier zacznę w tym roku. Jestem jednak dobrej myśli. Stan surowy w tym roku to by było coś. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Teriva -Szemud (można utargować około 10%) najtaniej jak znalazłem http://www.segatex.com.pl

Więźba najlepiej w tartaku -cena w hurtowni 710 zł (ja miałem z lasu więc nie wiem ile da się utargować) polecam Postołowo tylko, że to dla Ciebie daleko.

Gazobeton sam bym się chętnie dowiedział -ale potrzebuję tylko kilkadziesiąt sztuk na działówki.

Zostało mi trochę pustaków keramzytowych -jak by ktoś chciał ...

Chętnie zamienię drut fi 6 na fi 12. Okazało się, że mam z 200 kilo za dużo a może i więcej.

Pozdrawiam -Asiak Michał nie damy rady być buuuuuu ale serdecznie Wam gratulujemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Kodi, ja tak gościnnie bo z Dolnosląskiego :smile:

Czytałem o Twoim problemie z kredytem i sądzę że powinieneś spróbować gdzieś indziej PKO to kiła. ja buduje dom o pow. 170 m kw i za cholerę nie wybuduje sie za 160 k PLN, a tyle wziąłem kredytu. Ta Twoja tfu za przeproszeniem weryfikatorka nie bierze po uwagę, że dodatkowo podczas buduwy finansuje się ją jeszcze z bieżących środków ? Poza tym nagminnie wykończa się obecnie tylko parter, a pięterko zostawia sie na lepsze czasy. Ja sie zdecydowałem nie bezposrednio na bank tylko na PTF. papierkologia taka sama jak wszedzie ale generalnie nie jest żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne to chyba najkorzystniejsze są jednak w PKO BP oraz w GE Mieszkaniowy. A tak na marginesie to widzę że masz ten sam problem co ja, gdyż będziesz jednak wspomagał się kredytem na budowę. Ja jednak będę czekał z budową jak uzbieram 60 kawałków, żeby w jednym roku postawić stan surowy otwarty, a w drugim za kredyt go wykończyć. Pozdrowienia - jak chcesz kogoś do pomocy na twojej budowie to daj znać - chętnie pomogę a może i przy okazji się czegoś nauczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z regionalnego forum.

Mieszkam w gdyni i mam wielką ochotę się stąd wynieść.

Na początku roku kupiliśmy z żoną działkę bud. w Bojanie i tam mamy zamiar się przenieść za kilka lat (prawdopodobnie ciężkich). Na chwilę obecną posiadam warunki zagospodarowania dla działki, mapkę do celów projektowych, projekt domu D39 Z ANTRESOLĄ z MURATORA, przyłącze enetgetyczne na 11KW. Oczekuje na warunki do zbudowania przydomowej oczyszczalni. A potem jeszcze chcę zatrudnić geotechnika lub geologa i przekazać papiery do adaptacji i załatwienia pozwolenia na budowę, tak żeby zacząć jak najszybciej w przyszłym roku. Na dobrą sprawę to nie wiem czy nie powinienem pozałatwiać jeszcze innych spraw papierkowych. Doradźcie czy już kontaktować się z inspektorem nadzoru budowlanego, i jak to jest z kierownikiem bud. skoro będzie prowadzona metodą gospod. tzn. murarz (prawdopodobnie za 8 tyś. za całość)+ pomocnik (nie wiem za ile) i ja w wolnych chwilach i pomocnicy skrzykiwani ze znajomych.

Same problemy - jak to u nowicjuszy.

Pozdrowienia dla nowożeńców i całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent, dzięki za zainteresowanie. Wiesz z chęcią widziałbym kogoś na budowie /np. Ciebie/, ale nie śmiałbym zawarcać Ci głowy - tym bardziej, że jeśli w ogóle dostaniemy ten kredyt w tym roku to będzie tak napięty budżet, że ledwo zapłacę murarzowi. Tak więc nie sądzę, abyś chciał się bawić w wolontariat. Z drugiej strony to jeśli masz ochotę to możesz wpadać dak często jak chcesz. Będziemy stawiać stan surowy, więc będzie wiele do podpatrzenia. Ściany, nadproża, strop teriva, więźba, krycie itp.

 

Clark - pozdrawiam, kilkoro z nas też mieszka w Gdyni i również wybrało ten przepiękny zakątek naszego kraju. Załatw sobie w tym roku, bądź na przełomie - pozwolenie na budowę. Jeśli możesz to pociągnik wszystkie media na działkę, możesz rozejrzeć się w wolnych chwilach po hurtowniach /dogadać upusty i rodzaj współpracy/. Ja buduję w podobnym systemie - jeden murarz i ja z teściem jako pomocnicy. Mała budowa super się sprawdza. Co do inspektora to zapomnij, wystarczy, że masz zaufanego kierownika budowy. Poszukaj przez zimę kogoś właściwego. Będzie Ci służył radą oraz będzie robił Ci wpisy w dzienniku budowlanym. Tak na marginesie to odsyłam do ostatniego muratora - jest tam duży artykuł o kierownikach i inspektorach nadzoru budowlanego.

Pozdrawiam - co za piękny dzień. Oby tak dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...