Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GIERGA - to się nie ma co zastanawiać. Przecież ja podałem finalne ceny brutto. W dniu dzisiejszym uzyskałem w WAKOZ-ie za beton B-25 lepszą cenę niz od Ciebie chcą za B-15. Ceny nie znam bo nie używałem B-15, ale należy się spodziewać nie więcej niz 150 brutto, a stawiałbym na 140.

 

 

Nie ma co ....w tygodniu będe dzwonić do Wakoz-u i obadam sprawę, rzeczywiście nie ma co się zastanaiwać, u mnie z pieniędzmi krucho i każda różnica jest dla mnie ogromna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAKOZ rzeczywiście ma rewelacyjne ceny, bardzo konkurencyjne w stosunku do innych dostawców. Czy macie potwierdzoną jakość tego betonu, czy bierzecie go z polecenia? Czy rzeczywiście jego jakosc jest dobra i nie jest "chrzczone" ?

 

Przy okazji dyskusji o cenach mam pytania, gzie najlepiej kupowac:

- bloczki betonowe,

- stropian (F15 i F20),

- wełna mineralna (wockroll, ursa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Ja bym sie podlaczyl do prosby o najtanszy styropian a takze o namiary na dobrych tynkarzy - jak oni teraz mniej wiecej sobie licza za uslugę od metra? I ewentualnie dobra ekipa do ocieplenia domu styropianem?

 

Wypadlem co nieco z tego kreciolka budowlanego (byl przestoj przez 2 lata) i probuje sie odnalezc, hihi.

 

Dzieki i pozdrawiam

 

PS

Budowa w Chwaszczynie na granicy prawie z Osowa. Stan surowy z dachem bez okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może z kolejnym pytaniem o ceny:

Mianowicie potrzebujętroszeczkę stempli. No nie jeszcze teraz, tak na hura ale powoli lepiej już się za tym oglądam. Mianowicie jekie są ich ceny? A może ktoś chciałby troszeczkę odstąpić za niewielką odpłatą? W Jarpolu nowiutkie są za 4zł !!!!!!! :o Drogo jak cholera. Może gdzieś albo u kogoś znajdę taniej. Wszystkie posty postaram się uważnie przeczytać.

 

Ja mam na budowie w Trabkach Wielkich ok. 100 szt. stempli na zbyciu. Zastanow sie jednak nad transportem.

 

ALL - jestem na etapie instalacji wodnej i grzewczej. Polecona przez znajomego ekipa chce ode mnie 80 zl za punkt (zlew, grzejnik, itp.) Co myslicie o tej cenie??? Za calosc robocizna wychodzi ok. 2.500 zl :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - beton z WAKOZ-u brałem dwa razy. Przy zalewaniu stropu nawet majster cmokał z uznania nad jakością. Jednak z tego co wiem często jakość betonu zależy od miejsca w którym kopią kruszywo, a wiele węzłów betoniarskich ma swoje złoża /między innymi: WAKOZ, OL-TRANS/.

BARTI - ja za wykonanie więźby i krycie dachu 220m2 wraz z obróbkami płaciłem 6000 PLN za robociznę. Możesz porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisaliśmy umowę przedwstępna kupna działki :)

wobec czego jesteśmy "jedną nogą" jej właścicielami

 

działka jest fajna, przystępna cenowo i na terenie gminy Gdańsk

ale.... :-?

 

woda jest w odległości 700m i to pod górę, na dokładkę miasto zarządało rury docelowej 250 co daje koszt (iformacja podana pzez właściciela sąsiedniej działki) 140 000zł :evil: :evil: :evil:

właściciele będą się wykłócać o rurę 100, bo taka wystarczy (miastu o to chodzi że dajem ma działki miejskie i chce aby ludzie im uzbroili a oni będą sprzedawać po 150zł za m2!!!! chamy

jeśli się wykłócą i uzyskają 50% dofinansowania ze środków Unijnych to pozostanie do zapłaty ok 35 000zł - co przy podziale na 7 działek (tyle jest kupionych) dałoby po 5000zł

 

jeśli się tak nie uda będziemy robić studnię głębinową

przewertowałam 35 postów o studniach i znalazłam masę sprzecznych informacji

 

np. CENA

podają od 50zł-550zł za mb studni + pompa 700-6000zł + hydrofor i osprzęt 1000-2000zł

w naszym przypadku, prawdopodobnie będzie to znaczna głębokość (wzgórze morenowe) nawet ok 100-150m można się liczyć, no chyba ze cud jakiś i na 50-60 sie znajdzie

założyliśmy wydatek 15 000zł i wygląda mi na to ze nie damy rady, bo po odjęciu pompy i hydrofora zostanie 8000zł na wiercenie

macie jakieś namiary na sensownych studniarzy??

 

FORMALNOŚCI:

- pozwolenie wodne - jest wymagane dla studni dla potrzeb gospodarstw domowych, przy głębokości pow 30m -

Ale co ich to do jasnej anielki obchodzi z jakiej głębokości będziemy czerpać

wówczas potrzeba wykonać operat za bagatelka 2-3tys (zmowa okrągłych pieczątek) :evil:

 

- pozwolenie geologiczno-górnicze

wymaga tego każda stunia jako że jest budolą geologiczną i do tego potrzeba: projektu prac 1,5, projektu studni 500zł!, zatwiedzeń, nadzorów i już sama nie wiem czego, tak mnie to wpienia :roll:

 

w związku z tym mamy kociokwik w głowach????

jak Wy robiliście? czy szliście drogą formalną?

gdzie zgłaszaliscie studnie?

i może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieliści przebieg planowanej trasy na Lebork?!!!

Osobiście jestem przerażona. To ma być 4pasmówka. Mieszkańcy Bojana i Dobrzewina mają się czego obawiać!!!

Mapki sa na stronie:

http://www.southbalticarc.pl/pl/pdf/sem_sz_05.pdf

(szczególnie na7 str. widać)

Dzisiaj będe w Szemudzie to ich wypytam. Chociaż kłamcy ostatnio mówili że nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono :)

Mam już działkę w Gdańsku i wstępnie upatrzony projekt APS15+G (Archiprojekt)

http:// http://www.archiprojekt.com.pl/projekt.php?id=15

Także czas najwyższy zarejestrować się w "kopalni wiedzy niezależnej" :o

Proszę o jakiekolwiek uwagi i komentarze na temat projektu póki jeszcze nie jest za późno :D

Działka jest usytuowana tak iż prawy dolny róg jest po stronie płn

Obecnie jestem na etapie szukania dobrego projektanta, może ktoś pomoże

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus sprawa jest bardziej poważna niż by się mogło wydawać. Byłam wczoraj w gminie obejrzeć mapki (już je mają a w przyszłym roku będzie plan zagospodarowania). W Bojanie planowany jest olbrzymi węzeł (w okolicach drogi na Kielno). Niestety ta droga w planach jest jako priorytet i już realizowane są jej fragmenty. Kwestia tego czy/ile dostaną kasy z UE. Także droga powstanie raczej prędzej niż później. Ja będę do niej miała jakieś 1000m czyli bardzo blisko zważywszy że będzie to expresówka łącząca Niemcy z Rosją!!

Jest jeszcze jedna szansa dla nas-druga wersja zakłada wyjście z estakady i przejście przez Koleczkowo (tam maja przechlapane bo to pewna droga tak czy siak) bez Osowej, Chwaszczyna, Dobrzewina i Bojana po drodze. W Osowej ruszyli z akcją protestacyjną. Ja proponuję ruszyć Bojano i się przyączyć.

Sęk w tym, że ktoś ma biznes w tym żeby trasa biegła tak jak teraz planują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEGORZ - projekt też mi się podoba, ale w przeciwieństwie do Rafalga ja nie jestem zwolennikiem piwnic bo to są dodatkowe koszty. Sam musisz skalkulować. Jeżeli jednak chcesz piwnicę to przemyśl zawczasu jak zamierzasz ogrzewać dom, bo mnie osobiście byłoby bardzo szkoada 24m2 na kotłownię.

 

EWA - wiem że przy połączeniu Estakady Kwiatkowskiego z Obwodnicą jest planowany zjazd w okolicy Koleczkowa. Szczerze mówiąc osobiście nie mam nic przeciwko temu rozwiązaniu, bo może do Gdyni byłby normalny dojazd. Nie jestem wielkim amatorem walki o przeżycie jak dotychczas, gdy przed każdym zakrętem zastanawiam sie czy za chwilę wyskoczy mi z naprzeciwka idiota jadący z nadmierną prędkością i nie mieszczący się w zakręt. I nie mam w tym żadnego interesu poza własną wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus trasa przez Koleczkowo odpada. Gdynia sie nie zgodziła. W czwartek!!! jest głosowanie w RM Gdańska nad trasą przez Osowę. I nie jest trudno się domyślić że przejdzie bo w nosie mają protesty mieszkańców. Nasz wspaniała gmina nadal twierdzi że to o niczym nie świadczy a mieszkańców nie mają zamiaru informować. A niedługo będzie za późno.

Biorę się za drukowanie ulotek bo niezbyt uśmiecha mi się widok 4ropasmówki z okien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jest tyle narzekań że brak autostard, że drogi kiepskie.

ale jak coś ma się w tym temacie ruszyć to nie, róbcie gdzie indziej byle nie u mnie.

uważam taką postawę za złą.

zgadzam się z Markusem - lepiej miec blisko do dobrej i w miarę bezpiecznej drogi niż tłuc się po nieoswietlonych, krętych i złych drogach.

 

jakoś w Niemczech czy w Holadnii jest o wiele więcej autostrad i dróg i ludzie nie narzekają.

w końcu to dla naszego wspólnego dobra i interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...