Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

RAFALG - co do większej piwnicy to raczej nie ale za to chcę wydłużyć garaż o dodatkowe wydzielone pomieszczenie z tyłu i oczywiście zmienić dach od garażu bo nie podoba mi się

 

MARKUS_GDYNIA - mimo wszystko chcę piwnicę (wykonałem odwierty i wszysto jest OK), co do ogrzewania domu jeszcze się nie zastanawiałem, jeżeli masz jakieś sugestie dot. ogrzewania to będę wdzięczny :)

szkoda mi również 24m2 na kotłownie mysle o przeprojektowaniu kotlowni do mniejszego ponieszczenia 10,4m2 (zobaczymy jak będzie z kosztami)

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - właśnie o to chodzi, że jak wybudują S6 to praktycznie możemy się pożegnać z A1. Z drogi S6 będą korzystać Niemcy wysyłając swoje tiry do Rosji. Ciekaw jestem jak będziesz się czuł siedząc sobie w ogródku

patrząc jak za płotem jeden za drugim jadą tiry na niemieckich blachach.

Tą drogą zainteresowana jest UE. Dla Polaków ważniejsza jest A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie że A1 jest ważniejsza ze startegicznego punktu widzenia, ale zobacz na mapę drogową Niemiec albo Holandii - tam nie ma czterech autostrat na krzyż tylko jest cała siatka.

nie jest to przyjemne jak tiry jeżdżą tuż obok domu (albo w niego wjeżdżają) ale właśnie po to się buduje obwodnice aby nie jeżdziły przez miejscowości tylko obok nich. z tego co wiem, to chyba ta droga S6 nie bezie przechodzić przez "centrum" Bojana czy innej miejscowości tego typu, bo to się mija z celem.

a tak jak pisze Ewa, że droga ma przebiegac 1 km od jej domu, to sorry, ale chyba lekka przesada. jak chciała mieszkać na odludziu to mogła kupić sobie działkę w Bieszczadach (choć tam to już i tak nie takie odludzie jak kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu, w Bojanie będzie duży węzeł (przy drodze na Kielno). W Szemudzie mają dokładne mapy. Droga będzie dzieliła Osowę na pół, Bojano podobnie. Poza tym będzie przebiegała przy Marchowie i Kamieniu czyli tam, gdzie są "nasze" główne tereny rekreacyjne. Wytną kilka ha lasów. Dla mnie niecałe 1000m gołego pola to bardzo mało (o ekranach nie ma co marzyć), zwłaszcza, że w zeszłym roku pytałam w Szemudzie o tą drogę i powiedziano mi, ze absolutnie nie mam się martwić bo nie będzie przebiegała przez Dobrzewino. Skoro słyszę w miarę mało ruchliwą drogę na Wejherowo to ruch ciężarowy na pewno będzie bardziej uciążliwy. Poza tym jak to się ma to planu zabudowy w którym piszą o małej uciążliwości zabudowań. Gmina narzuca coś takiego a sama buduje kawałek dalej expresówkę!!!

Panując kupno działki sprawdzałam czy w jej okolicy nic takiego nie będzie. Gdybym wiedziała to bym się budowała w innym miejscu.

Nie chodzi mi o sam fakt budowy drogi. Chociaż wolałabym A1. Chodzi o to, że gmina ma nas w nosie i specjalnie wprowadzają w błąd, żeby nie móc interweniować na czas. Mam znajomych którzy będą mieszkali 100-200m od tej drogi. Im tez wmawiano, że jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy jak te drogi biegną:

 

1 - odcinek obwodnica-wiczlino-bojano-koleczkowo - z tego co widziałem na planach zagospodarowania terenu w Gdyni i Szemudzie jest planowana równolegle do obecnej ul. Chwarznieńskiej przez Chwarzno i dalej skrajem parku krajobrazowego przez Bojano i Koleczkowo. Faktycznie miała być 2 pasmowa, dwujezdniowa. Duzy węzeł pojawi się w Wiczlinie skąd odejdzie również 2 pasmowy, dwujezdniowy odcinek przez Dąbrowę w okolice Chwaszczyno - Kacze Buki. Kolejny duzy węzeł to Koleczkowo-Marchowo łączący drogę z odcinkiem Koleczkowo-Osowa

 

2 - odcinek Osowa-chwaszczyno-Bojano-Koleczkowo był bardzo wątpliwy i w nowym planie Szemudu już go nie było. To co piszecie trochę to zmienia ale do rzeczy. Dora ta zapewne nie będzie miała dużych węzłów tylko zjazdy na ul. Chwaszczyńską w Chwaszczynie oraz w Bojnie na naszą wspaniałą drogę Chwaszczyno-Wejherowo. Lokalizację zjazdu ciężko mi sobie wyobrazić, najpierw zobaczmy gdzie ta dorga może się pojawić. Jedynie miejsce to okolice przed samym Bojanem z uwagi na zabudowany juz teren dalej.

 

Nie wiem jak daleko od tego ma działkę Ewa, ale niewątpliwie taka droga miłym sąsiedztwem nie jest. Inaczej jest jak świadomie decydujemy się na kupno działki w okolicy drogi, a inaczej jak nagle dowiadujemy się, że taka będzie. Także jestem za budową tej drogi, ale jeżeli jej lokalizacja jest sensowna - tzn. dość daleko od obecnych domów. Jak droga już powstanie to buduje się tam domy swiadomie i pretensji mieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja mieszkam niedaleko węzła w Bojanie -za górką. A droga od masztu do tegoż węzła będzie przebiegała po "moim" polu. Do tego zasłoni nam widok, który był jednym z powodów dla którego wybraliśmy to właśnie miejsce (innym była spora odległość od ruchliwych dróg!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzeł będzie niedaleko zjazdu do Kielna. Na mapie wygląda całkiem pokażnie. Potem w stronę masztu w Chwaszczynie na przełaj przez pola i Osową do ronda przy Castoramie. Mapka jest we wcześniejszym linku a bardzo szczegółową mają w Szemudzie.

Z Bojana do Koleczkowa nie pamiętam dokładnie którędy ale chyba też najkrótszą drogą. Wygląda na to, że nie przejmują się stojącymi domami. Zresztą jak budują autostrady to też burzą wszystko co stoi na drodze.

W Koleczkowie ma się łączyć z poszerzoną drogą do portu.

Osobiście jestem załamana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepka A gdzie macie tą działeczkę?

Jeśli chodzi o studnię - te 30 metrów głębokości to sporo, myślę, że powinna być woda dobrej jakości płycej... no chyba, że już to sprawdziliście? A jeśli chodzi o 2-3tys. za operat... moim zdaniem to powinno kosztować sporo mniej...

Ale walczcie, walczcie o dofinansowanie wodociągu - nasze miasto podobno ostatnio sporo tego typu inwestycji dofinansowuje. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze niektorym sie naraze- ciesze sie nawet ze bede mial blisko do do brej drogi, ale w bezpiecznej odleglosci jednak zostaje. :wink:

 

bylem dzis dogadac cene bloczkow w Malkowie 2zl

stal po 3zl/kg

wykop tez mi zrobia za 800zl

beton B15 w Wakoz'ie z pompa 160zl

 

jutro wykop i zaczne juz robic zbrojenie - mam tylko madzieje :evil: ze nie zwina mi stali jacys zlomiarze ktorym wczoraj spodobala sie nawet klamka w dzwiach wejsciowych do bloku (juz niedlugo)

 

Zamawiam 3 dni dobrej pogody !!!

Deszcz prosze od soboty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno- A&Z super zaopatrzona i pod nosem ale kobieta krecila nosem w odpowiedzi na pytanie czy bez faktury da sie kupic. Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia z tej hurtowni?

 

Porusze jeszcze jedna sprawe- czy nie warto by sie zaczac miedzy nami dogadywac w kwestii faktur- jednym z nas sa one potzrzebne ale nie chca za to placic inni i tak placa a faktury ida do kosza. Moze jakas gielda faktur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na wypowiedź kolejnej Bojanowiczki...tara..

 

Popieram obawy Ewy, jak najbardziej...

 

Drogi są potrzebne to fakt, zwłaszcza dojazdówki do portu w Trójmieście, o czym władze Gdyni powtarzają na każdym kroku. Aby rozładować ruch i aby handel się rozwijał.

 

Równiez uważam, że takie rozwiązania powinny być sensowne, ale bez szkody dla mieszkańców.

 

Niemcy owszem mają fantastyczne rozwiązania komunikacyjne..dobre drogi, wszędzie możesz dojechać itp. Ale jest jedna zasadnicza różnica w Niemczech nie robią takich dróg przy gęstej zabudowie mieszkalnej. Na mapie być może nie rzuca sie to w oczy , ale na żywo owszem. Wystarczy przejechać autobaną, aby zauważyć, że domy znajdują się dosyć daleko albo w cale ich nie ma (są oczywiście wyjątki :) )

Zresztą weźcie pod uwagę to , że tam jest większa kultura kierowców i w mieście, każdy zdejmuje nogę z gazu i 50 jedzie...czego nam do tego daleko brakuje.

Poza tym Tir-y też nie mągą jeździć każdą drogą. W Niemczech spędzam każde wakację, także widzę jak u nich to wszystko jest przemyślanę i rozmieszczone - przynajmniej w okolicach gdzie przebywam. Aż można pozazdrościć.

 

Ja myślę, że zanim to ruszy to osiwiejemy, znając tempo naszych drogowców :lol: Zresztą Ewa pamiętaj , ze obok znajduje się szkoła także wątpie w to aby taka droga akurat w tamtym miejscu powstała. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci...i wątpie, że to przejdzie.

 

Bądźmy dobrej myśli :lol: , że drogi powstaną lecz bez naszej szkody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Niemców jak wiadomo "ornung muss sein" czy jakoś tak. Jednak ja widziałem tam też autostrady biegnące w pobliżu domów. Tyle, że miały na 3m wysokie ekrany akustyczne (niestety jak to u Niemców - praktycznie nie koniecznie estetyczne :wink: ).

 

Nie podzielałbym obaw co do tempa prac. Wiele krajów po wstąpieniu do unii szybko budowało drogi z funduszy strukturalnych (Irlandia, Gerecja) więc i u nas szybko to pójdzie. Osobiście czekam jak zbawienia dobrej drogi z Gdyni do Bojana. Może przy okazji i autobus zacznie jeździć ...

 

Kupując działkę też zwracałem uwagę na lokalizacje potencjalnych dróg - wiedziałem o tej do Gdyni biegnącej skrajem parku (choć może się nie pojawi skoro Gdynia się nie zgodziła). Patrząc na zabudowę wydaje mi się, ze gdzieś za kościołem może ta droga do Gdańska przebiec. Generalnie nam (czyli Markus, Lusia i ja) obie drogi szkodzić nie powinny. Gierga do lasu ma chyba bliżej. No a Ewa - piękny węzeł na horyzoncie. Life is brutal and full of zasadzkas - jak mawiają i postępu cywilizajci nie da się zatrzymać

 

Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Niemców jak wiadomo "ornung muss sein" czy jakoś tak. Jednak ja widziałem tam też autostrady biegnące w pobliżu domów. Tyle, że miały na 3m wysokie ekrany akustyczne (niestety jak to u Niemców - praktycznie nie koniecznie estetyczne :wink: ).

 

Nie podzielałbym obaw co do tempa prac. Wiele krajów po wstąpieniu do unii szybko budowało drogi z funduszy strukturalnych (Irlandia, Gerecja) więc i u nas szybko to pójdzie. Osobiście czekam jak zbawienia dobrej drogi z Gdyni do Bojana. Może przy okazji i autobus zacznie jeździć ...

 

 

Czuwaj!

 

Marcin - a podobno linia Z ma jeździć w przyszłm roku przez Bojano. Już nawet wypisuje petycje do ZKM Gdynia :-) Ale chyba uznali mnie za wariatkę albo dali sobie ze mną spokój, bo już mi nie odpisują.....ale trzeba im d....y truć, aby ludzie nie musieli tylko samochodami jeździć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno- A&Z super zaopatrzona i pod nosem ale kobieta krecila nosem w odpowiedzi na pytanie czy bez faktury da sie kupic. Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia z tej hurtowni?

 

Porusze jeszcze jedna sprawe- czy nie warto by sie zaczac miedzy nami dogadywac w kwestii faktur- jednym z nas sa one potzrzebne ale nie chca za to placic inni i tak placa a faktury ida do kosza. Moze jakas gielda faktur?

 

 

PUZON - takie sprawy nie załatwia się z tą Panią /zresztą sympatyczną osobą/, która jest ubezwłasnowolnionym pracownikiem, tylko z szeryfem. Zapewniam Cię że jest on bardzo negocjowalny ale szczegóły na forum pominę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...