Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak mi powiesz co i gdzie wysłać to przyłączam się do akcji ZKM

 

GIERGA - ja też, ja też. Tym bardziej że mam dziecię w wieku szkolnym /nooo .... takie bardziej niz dziecię/

A może by tak linię 288 puścić przez Bojano, zamiast przez wysypisko w Łężycach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lusia, Markus - piszcie na ten adres [email protected].

 

Podobno linia Z miała jeździć już od stycznia tego roku, ale coś tam sypnęło. Moja znajoma, która ma wtyki w ZKM mówiła, że oni coś niby mówili, ze za mało chętnych czy coś takiego,ale może jak zbierzemy się do kupy i będziemy im ciągle truć, to coś się ruszy. Bo jak na razie linia Z jedzie przez Chwaszczyno, Miszewko (Kodi ma fajnie :) ) aż do Żukowa i niestety omija Bojano.

Podobno też chodziły pogłoski o wprowadzeniu całkiem nowej linii Chylonia-Koleczkowo-Bojano-Chwaszczyno-Karwiny-Gdynia Główna.

Ale wszystko zależy od ilości chętnych na tę trasę :(

Piszcie piszice :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiesz co i gdzie wysłać to przyłączam się do akcji ZKM

 

GIERGA - ja też, ja też. Tym bardziej że mam dziecię w wieku szkolnym /nooo .... takie bardziej niz dziecię/

A może by tak linię 288 puścić przez Bojano, zamiast przez wysypisko w Łężycach.

 

 

Markus właśnie też zauważyłam..że 288 jedzie przez Łęzyce..nie wiem po jaką cholerę...nie mógłby dojeżdżać do Bojana.

Napisz im to też....może oni są niekumaci i trzeba im pomysły podsuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Bojanowcy,

 

Trochę Was pocieszę.

Nad Baninem przelatuje codziennie około 30-50 samolotów (może więcej).

Na razie żaden nie spadł ale nigdy nic nie wiadomo.

Samochód bezpieczniejszy jest pod tym względem więc głowa do góry.

Poza tym przed cywilzacją chyba nie uciekniemy.

 

Mam osobiscie inny problem.

Potrzebuję pozbyć się kilku wywrotek ziemi z działki.

Jeżeli ktos z Banina lub okolic jest zainteresowany to bardzo chetnie podzielę sie kosztami takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga ta droga jest w planach jako priorytet. Dzisiaj głosują w Gdańsku. Budowa miałaby ruszyć w 2008r ale już powstają obwodnice mające wejść w jej skład. Unia bardzo chce ją mieć więc i pewnie kasę dadzą.

A dla nas bardziej przydatna byłaby A1 - której nie będzie jak powstanie S6.

Ciekawe co powiedza ludzie mający domy za piekarnią w Bojanie? Droga musiałaby przebiegać tamtędy.

W Szemuszie powiedziano mi, że w przyszłym roku będzie plan zagospodarowania dla tej drogi. Oczywiście wątpię żeby informowali o tym ludzi w odpowiednim czasie. Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Co do autobusu. Odkąd pamiętam miasto miało dać jakąś linię przez Bojano. Plany były nawet takie, żeby autobusy mające pętlę w Wiczlinie jechały aż do Chwaszczyna i vice versa. Teraz podobno PKS ma zwiększyć ilość autobusów. Co oznacza, że miejskie zbyt szybko tędy nie pojadą -a powinny. Piszę petycję :))

A może zamiast pojedynczo trzeba by wystosować list zbiorowy podpisany przez kilkaset osób??? Moja rodzina i sąsiedzi na pewno się przyłączą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej długości stemple potrzebujesz.

Ja za 3 tygodnie będę zdejmował szalunek ze stropu i moge Ci odsprzedać całe drewno szalunkowe.

Stemple będę kiedyś potrzebował na strop (około 2,9m) ale niższe też mogą być bo około 100 stempli będę potrzebował na ogrodzenie. Co się zaś tyczy drewna szalunkowego to w sumie mam ale ... można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Możesz podać adres tej strony? W którym dokładnie miejscu masz działkę? Ja mam jakieś stare plany zagospodarowania i nie ma tam tej drogi wrysowanej - są tylko przerywaną kreską zaznaczone warianty. Droga jako droga wrysowana jest pod lasem (ten odcinek do Wiczlina). Widziałaś uaktualniony plan z tą drogą? Może masz ksero - warto by opublikować na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Możesz podać adres tej strony? W którym dokładnie miejscu masz działkę? Ja mam jakieś stare plany zagospodarowania i nie ma tam tej drogi wrysowanej - są tylko przerywaną kreską zaznaczone warianty. Droga jako droga wrysowana jest pod lasem (ten odcinek do Wiczlina). Widziałaś uaktualniony plan z tą drogą? Może masz ksero - warto by opublikować na forum.

 

http://www.szemud.pl

 

Sam jestem w szoku, że mają stronę internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepka A gdzie macie tą działeczkę?

Jeśli chodzi o studnię - te 30 metrów głębokości to sporo, myślę, że powinna być woda dobrej jakości płycej... no chyba, że już to sprawdziliście? A jeśli chodzi o 2-3tys. za operat... moim zdaniem to powinno kosztować sporo mniej...

Ale walczcie, walczcie o dofinansowanie wodociągu - nasze miasto podobno ostatnio sporo tego typu inwestycji dofinansowuje. Powodzenia :)

 

dzięki,

będziemy walczyć

ale jednocześnie przygotowujemy się do ewentualnego wiercenia studni

i dlatego pytam

szukam

 

czy na prawdę nie ma tu nikogo kto wiercił?

wszyscy mają wodociągi?

szczęściarze

 

 

ps. a Ty Kinga miszkasz już na wyspie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepka - no co Ty :wink: jeszcze nie mieszkamy... ale za parę miesięcy... :)

Przyznaj się, gdzie ta Wasza działeczka?

 

no wlaśnie czytałam niedawno twój dzienik budowy i jakoś się urywa gwałtownie :lol:

niesamowite z tymi ograniczeniami przejazdów przez mosty, przy jednoczesnym wydawaniu decyzji przez UM

 

też braliśmy pod uwagę te działki - deweloper znów sie z nimi ogłaszał

ale jednak za daleko do roboty (męża) by było poza tym dziecie mamy na świecie i szkoła/przedszkole....

ale wyspa piękna jest - te rejony też bardzo mi się podobają

 

a nasza działeczka jest na Oruni Górnej, na górce morenowej i pięknym widokiem na małą dolinkę (która nigdy nie będzie zabudowana) z majaczącymi na horyzoncie osiedlami Moje marzenie i 4 pory roku.....

tyż ładnie, choć do morza daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie o tą chodzi. Od jakiś dwóch miesięcy ktoś chciał zrobić nową mapkę i umieścić gdzieś na serwerze, ale jak do teraz nie mogę jej nigdzie znaleźć. Może gdzieś przegapiłem?

 

 

jak nikt nie zrobił to ja się zgłoszę, po zakupie notarialnym działki, po zdjęcia waszych ciał/domów/projektów :D i coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też braliśmy pod uwagę te działki - deweloper znów sie z nimi ogłaszał

ale jednak za daleko do roboty (męża) by było poza tym dziecie mamy na świecie i szkoła/przedszkole....

ale wyspa piękna jest - te rejony też bardzo mi się podobają

 

a nasza działeczka jest na Oruni Górnej, na górce morenowej i pięknym widokiem na małą dolinkę (która nigdy nie będzie zabudowana) z majaczącymi na horyzoncie osiedlami Moje marzenie i 4 pory roku.....

tyż ładnie, choć do morza daleko :)

 

Ech, z tą odległością... teraz z Ujeściska w godzinach szczytu zdarza mi się jechać do centrum dłużej niż z Sobieszewa... chociaż godzin szczytu staram się unikać :wink: no chyba, żę się pracuje w Gdyni... A szkoła na Wyspie jest, więc nasze przyszłe dziecię będzie miało blisko :)

 

A Orunia Górna to też fajne miejsce - teraz mieszkam niedaleko i naprawdę lubię te okolice :) Ważne, że wokół jest przestrzeń, jest gdzie wyjść na spacer czy rower :D

 

Kiedy planujecie ruszyć z budową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...