Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wakmen, taka mapa jest pod adresem: http://www.zhr.pl/bolek/murator

tylko nie uaktualniana od jakiegoś czasu..... :(

O tej to ja już wiem a nawet z jakieś 0,5 roku temu chciałem aby mnie tam ktoś dopisał ale nikt nie przyłoży do tego paluszka. Nie ma osoby, która chciałaby zrobić coś konkretnego i może troszeczkę ładniejszy scanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też braliśmy pod uwagę te działki - deweloper znów sie z nimi ogłaszał

ale jednak za daleko do roboty (męża) by było poza tym dziecie mamy na świecie i szkoła/przedszkole....

ale wyspa piękna jest - te rejony też bardzo mi się podobają

 

a nasza działeczka jest na Oruni Górnej, na górce morenowej i pięknym widokiem na małą dolinkę (która nigdy nie będzie zabudowana) z majaczącymi na horyzoncie osiedlami Moje marzenie i 4 pory roku.....

tyż ładnie, choć do morza daleko :)

 

Ech, z tą odległością... teraz z Ujeściska w godzinach szczytu zdarza mi się jechać do centrum dłużej niż z Sobieszewa... chociaż godzin szczytu staram się unikać :wink: no chyba, żę się pracuje w Gdyni... A szkoła na Wyspie jest, więc nasze przyszłe dziecię będzie miało blisko :)

 

A Orunia Górna to też fajne miejsce - teraz mieszkam niedaleko i naprawdę lubię te okolice :) Ważne, że wokół jest przestrzeń, jest gdzie wyjść na spacer czy rower :D

 

Kiedy planujecie ruszyć z budową?

 

 

no właśnie o tę Gdynię się rozbija, ja też pracowałam 2 lata w gdyni i nie wiem czy znów tam nie wrócę

do Sobieszewa czasem wyskakujemy na "spacer" i coś w tym miejscu jest pięknego :lol:

na "naszej" Orunii też spodobało nam się sąsiedztwo parku i cały plan zagospodarowania "doliny potoków oruńskich" który przewiduje likwidację ogródków działkowych i zrobienie parku zagospodarowanego

znając naszą rzeczywistość za 50 lat pewnie :D

 

budować mamy nadzieję od wiosny 05 do zimy 05

:lol:

optymiści, co?

 

do końca roku chcemy mieć działkę z wodą i prądem, projekt i pozwolenie na budowę oraz pękaty notesik adresów rozsądnych wykonawców

 

a co do studni to jest jazda na maxa :x

obdzwoniłam kilka firm z panoramy firm i co usłyszałam???

firmy podmiejskie kopią od 150zł wzwyż co by dało 15 000zł za samą dziurę w ziemi :evil:

 

a teraz uwaga ciekawostka

firma "przyurzędowa" która jak się chwali robiła studnie dla saur-u podała mi

800-1500zł/mb

co by wyniosło nawet 150 000zł

i facet mi wciska przez telefon ze u niego jż się nie muszę martwić o projekt, o operat ......

 

a na farum niektórzy płacili po 50zł/mb ja na taką cenę nie liczę bo to nie wody poskórne, ale ten facet to mnie po prostu rozbawił

 

nic tylko się brać i studnie wiercić - pieniadze leża na (w) ziemi

 

moze zacznę sama kopać ?? :D

do wiosny chyba dokopię co?

a moze jednak ktos się tu znajdzie kto wiercił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepka, a próbowałaś studniarza z Kaszub? Okolice Kościerzyny, Kartuz? Moja siostra wierciła studnię bodajże 2 lata temu to w Lipuszu płaciła ~80 zł/mb. Ale namiarów już nie ma-sprawdziłam.

 

Wakman, wiesz jak to jest, koniec budowy, nowe obowiązki, coraz mniejsze zainteresownie Forum.... samo życie....

A zrobienie takiej mapki to nie jest prosta sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus widziałeś może te plany?

 

Widziałem, ale dawno temu. Swój stosunek /pozytywny/ do budowy drogi wyraziłem i nie zamierzam go zmieniać. O planach wiedziałem już wtedy gdy kupowałem działkę w Bojanie, a było to w listopadzie 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus widziałeś może te plany?

 

Widziałem, ale dawno temu. Swój stosunek /pozytywny/ do budowy drogi wyraziłem i nie zamierzam go zmieniać. O planach wiedziałem już wtedy gdy kupowałem działkę w Bojanie, a było to w listopadzie 2001.

 

Nie chcę cię namawiać do zmiany stosunków. Chciałbym jedynie zobaczyć plany, a nie chce mi się jechać do Szemudu tylko po to. Wiesz, ja to wzrokowiec jestem i lubię popatrzyć ... :wink:

 

Co do mapki bractwa trójmiejskiego to byłoby miło alo coś mi się wydaje, że to jednak trochę roboty ze zrobieniem i konserwacją i trzeba nam do tego zapaleńca z dużą ilością wolnego czasu. A tego chyba nikt z nas niestety nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jak chcecie to mam taką propozycję:

Zrobię mapkę ale wolałbym abyście mi przysłali na skrzynkę jakąś zeskanowaną, ładną i nie większą jak 1Mb a ja już ją jakoś graficznie zrobię. Wykorzystam tą starą z umiejscowieniem Waszych nicków. Osoby które nie są ujęte mogą mi przysyłać namiary z lokalizacją.

Niestety miejsca na jej ulokowanie na serwerze nie mam. Więc mogę komuś wysłać lub wysyłać po każdej aktualizacji sam plik jako *.jpg lub stronkę z zagnieżdżoną mapą.

Co Wy na to? Oczywiście dostęp do sieci mam tylko dwa razy w tygodniu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga ta droga jest w planach jako priorytet. Dzisiaj głosują w Gdańsku. Budowa miałaby ruszyć w 2008r ale już powstają obwodnice mające wejść w jej skład. Unia bardzo chce ją mieć więc i pewnie kasę dadzą.

A dla nas bardziej przydatna byłaby A1 - której nie będzie jak powstanie S6.

Ciekawe co powiedza ludzie mający domy za piekarnią w Bojanie? Droga musiałaby przebiegać tamtędy.

W Szemuszie powiedziano mi, że w przyszłym roku będzie plan zagospodarowania dla tej drogi. Oczywiście wątpię żeby informowali o tym ludzi w odpowiednim czasie. Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Co do autobusu. Odkąd pamiętam miasto miało dać jakąś linię przez Bojano. Plany były nawet takie, żeby autobusy mające pętlę w Wiczlinie jechały aż do Chwaszczyna i vice versa. Teraz podobno PKS ma zwiększyć ilość autobusów. Co oznacza, że miejskie zbyt szybko tędy nie pojadą -a powinny. Piszę petycję :))

A może zamiast pojedynczo trzeba by wystosować list zbiorowy podpisany przez kilkaset osób??? Moja rodzina i sąsiedzi na pewno się przyłączą :)

 

 

Ewa to dobry pomysł z tym listem, chociaż możemy również zadziałać w pojedynkę. A może samemu zapytać się ich jaką ilość chętnych, chcieliby widzieć na liście, żeby była możliwość powstania linii autobusowej.

 

Ale rozsyłaj wici w Bojanie u znajomych, niech też się włączą do akcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jak chcecie to mam taką propozycję:

Zrobię mapkę ale wolałbym abyście mi przysłali na skrzynkę jakąś zeskanowaną, ładną i nie większą jak 1Mb a ja już ją jakoś graficznie zrobię. Wykorzystam tą starą z umiejscowieniem Waszych nicków. Osoby które nie są ujęte mogą mi przysyłać namiary z lokalizacją.

Niestety miejsca na jej ulokowanie na serwerze nie mam. Więc mogę komuś wysłać lub wysyłać po każdej aktualizacji sam plik jako *.jpg lub stronkę z zagnieżdżoną mapą.

Co Wy na to? Oczywiście dostęp do sieci mam tylko dwa razy w tygodniu :( .

 

Z tego co pamiętam to ostatnio Markus zrobił fajną mapkę, tylko trzeba by było pouzupełniać braki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądny i negocjowalny.

Ceny w zależności od kształtu domu.

Ja płaciłem hurtem za mapki (pod dom i projekt sieci wodociągowej ) oraz odbiór z pomiarem sieci wodociągowej oraz wytyczenie domu to wyszło taniej .Cena wyjściowa za cztery rogi to około 450,00, ale trzeba się ostro targować.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądny i negocjowalny.

Ceny w zależności od kształtu domu.

Ja płaciłem hurtem za mapki (pod dom i projekt sieci wodociągowej ) oraz odbiór z pomiarem sieci wodociągowej oraz wytyczenie domu to wyszło taniej .Cena wyjściowa za cztery rogi to około 450,00, ale trzeba się ostro targować.

Pozdrówka

 

super

w razie konieczności (oby zgodnie z planem) poproszę o kontakt, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) MarcinU - plany, a raczej studium widziałem w Szemudzie jak sprawdzałem plan zagospodarowania przestrzennego przed podjęciem decyzji o kupnie działki i jak wspominałem było to 2,5 roku temu.

2) Wielkie sorry, ale od mapki umywam ręce i się więcej do niej nie przyznaję. Nie potrafię pracować w HTML, a na jego naukę nie mam czasu.

3) Powoli, tak jak wielu inwestorów przede mną, zaczynam tracić wiarę w ludzką uczciwość. Co gorsza, jak tylko wydam pozytywną opinię o firmie lub osobie to natychmiast robią oni wszystko abym odszczekiwał to co dotychczas powiedziałem. Ale do meritum - na dywanik wywołuję WAKOZ /tak, tak ten od betonu towarowego/. Świadkiem całego zdarzenia był mąż Lusi. Ponieważ identyczna sytuacja powtarza się po raz trzeci przestałem wierzyć w przypadek i nabieram przekonania, że taka jest świadoma polityka firmy. Chwaliłem się dwa dni temu na Forum jakie świetne ceny dostałem na beton. Faktycznie przy negocjacjach ceny są rewelacyjne, natomiast jak beton przyjeżdża juz na budowę zaczynają się jaja. Za każdym razem dokładnie podawałem do czego jest mi ten beton potrzebny i jak do tej pory przerabiałem następujące warianty:

a) przy zalewaniu stropu - oni nie wiedzieli że ja chcę z pompą, bo gdyby wiedzieli to podaliby mi inną cenę. A strop ku..a to niby taczką sie zalewa.

b) przy chudziaku na posadzki - oni nie wiedzieli że ja chcę mieć to z gruchy tylko myśleli, że z wywrotki. 10 m3 z wywrotki wtargać do domu ???

c) dzisiaj przy zalewaniu schodów zewnętrznych i tarasu zamiast umówionych 170 PLN za m3, kierowca przywozi ze sobą rachunek ze stawką 190 PLN. Na szczęście byłem obecny gdy grucha przywiozła beton, bo juz wczoraj zostawiłem wyliczone pieniądze majstrowi. Inaczej pewnie majster wyłożyłby różnicę ze swojego, a potem upomniał się u mnie, w końcu na rachunku jest kwota jak wół. Kolejny raz musiałem dzwonić do szefa produkcji, z którym ustalałem cenę i powiedzieć co o tym myślę. Mąż Lusi był swiadkiem całego zamieszania. Stanąłem na swoim, ale niesmak pozostał. Dzisiaj było to 100 PLN róznicy, poprzednio 200.

 

Nawet gdyby B-25 był po 190 za m3 to i tak jest to bardzo dobra cena, ale niech to będzie od początku do końcaa a nie takie żałosne sztuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno- A&Z super zaopatrzona i pod nosem ale kobieta krecila nosem w odpowiedzi na pytanie czy bez faktury da sie kupic. Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia z tej hurtowni?

 

Porusze jeszcze jedna sprawe- czy nie warto by sie zaczac miedzy nami dogadywac w kwestii faktur- jednym z nas sa one potzrzebne ale nie chca za to placic inni i tak placa a faktury ida do kosza. Moze jakas gielda faktur?

 

Nie rozmawiaj z Babką tylko z właścicielem. Z nim da się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądny i negocjowalny.

Ceny w zależności od kształtu domu.

Ja płaciłem hurtem za mapki (pod dom i projekt sieci wodociągowej ) oraz odbiór z pomiarem sieci wodociągowej oraz wytyczenie domu to wyszło taniej .Cena wyjściowa za cztery rogi to około 450,00, ale trzeba się ostro targować.

Pozdrówka

Miroslaw - moim zdaniem przepłaciłeś. ja za wytyczenie domu (2 tygodnie temu) płaciłem geodecie 250 zł + 50 zł kamień graniczny. Trzeba mieć tylko własne paliki i deski (powie ile i jakie), kótre w tartaku (przynajmniej ja) kupiłem za 15 zł. W sumie 275 zł. Jezeli ktoś potrzebuje to polecam. Robił mi równiez wcześniej mapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...