Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam 3miasto!

Właśnie przygotowałem tobołek i zamierzałem ruszyć budować swoją kurną chatkę a tu kurde słyszę że jakaś autostrada przez Bojano ma być budowana. Mam pytanie do Ludzi z Bojana, czy to już ruszyło i czy przypadkiem nie będę musiał pogłębić piwnicy żeby sobie pomieszkać pod tą autostradą i czy można jakieś świetliki nanieść do projektu tej drogi?

Jesienią moja działka była w okolicy firmy budującej łódki.

Pozdrawiam

Jurek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1) MarcinU - plany, a raczej studium widziałem w Szemudzie jak sprawdzałem plan zagospodarowania przestrzennego przed podjęciem decyzji o kupnie działki i jak wspominałem było to 2,5 roku temu.

2) Wielkie sorry, ale od mapki umywam ręce i się więcej do niej nie przyznaję. Nie potrafię pracować w HTML, a na jego naukę nie mam czasu.

3) Powoli, tak jak wielu inwestorów przede mną, zaczynam tracić wiarę w ludzką uczciwość. Co gorsza, jak tylko wydam pozytywną opinię o firmie lub osobie to natychmiast robią oni wszystko abym odszczekiwał to co dotychczas powiedziałem. Ale do meritum - na dywanik wywołuję WAKOZ /tak, tak ten od betonu towarowego/. Świadkiem całego zdarzenia był mąż Lusi. Ponieważ identyczna sytuacja powtarza się po raz trzeci przestałem wierzyć w przypadek i nabieram przekonania, że taka jest świadoma polityka firmy. Chwaliłem się dwa dni temu na Forum jakie świetne ceny dostałem na beton. Faktycznie przy negocjacjach ceny są rewelacyjne, natomiast jak beton przyjeżdża juz na budowę zaczynają się jaja. Za każdym razem dokładnie podawałem do czego jest mi ten beton potrzebny i jak do tej pory przerabiałem następujące warianty:

a) przy zalewaniu stropu - oni nie wiedzieli że ja chcę z pompą, bo gdyby wiedzieli to podaliby mi inną cenę. A strop ku..a to niby taczką sie zalewa.

b) przy chudziaku na posadzki - oni nie wiedzieli że ja chcę mieć to z gruchy tylko myśleli, że z wywrotki. 10 m3 z wywrotki wtargać do domu ???

c) dzisiaj przy zalewaniu schodów zewnętrznych i tarasu zamiast umówionych 170 PLN za m3, kierowca przywozi ze sobą rachunek ze stawką 190 PLN. Na szczęście byłem obecny gdy grucha przywiozła beton, bo juz wczoraj zostawiłem wyliczone pieniądze majstrowi. Inaczej pewnie majster wyłożyłby różnicę ze swojego, a potem upomniał się u mnie, w końcu na rachunku jest kwota jak wół. Kolejny raz musiałem dzwonić do szefa produkcji, z którym ustalałem cenę i powiedzieć co o tym myślę. Mąż Lusi był swiadkiem całego zamieszania. Stanąłem na swoim, ale niesmak pozostał. Dzisiaj było to 100 PLN róznicy, poprzednio 200.

 

Nawet gdyby B-25 był po 190 za m3 to i tak jest to bardzo dobra cena, ale niech to będzie od początku do końcaa a nie takie żałosne sztuczki.

Mój wykonawca oraz Inspektor Nadzoru ostrzegał mnie przed WAKOZ - podobno chrzczą beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów z mojej jeszcze nierozpoczętej budowy:

 

1. Wytyczenie budynku - 2 tygodnie temu - 250 zł

2. Dzisiaj - podpisałem umowe na kredyt. Okres kredytowania kończy mi się w czasie jak będe przechodził na emeryturę. PS. ie jestem taki stary :-?

3. 12 lipca ruszam pełną para z budową. Wszystko gotowe i czeka na wykonawce. Stan surowy otwarty z ociepleniem i dachem z dachówką - na 14 października (o ile pogoda pozwoli.

4. Ogrodzenie tymczasowe - koszt ok 810zł (150 mb), w tym:

- 40 stępli jako słupki do ogrodzenia - 60 zł

- 150 mb siatki autostradowej - 250 zł za 50 m (750zł)

 

Poszukuję atrakcyjnych i dobrych jakościowo bloczków i betonu. Na razie byłem w Małkowie - podobno dobre bloczki i cena rewelacyjna. Szukam równiez betonu. Mój inspektor poleca mi Ol-Trans. jak tam z cenami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Mówiłem że trzeba negocjować ja zapłaciłem 200,00 ale dużo zdrowia mnie to kosztowało. Powiedziałem geodecie że takie są teraz stawki i okazuje się że nie pomyliłem się za dużo. Bałem się podać cenę bo myślałem że drugi raz nie zgodzi się na taką cenę ale widzę że nie będzie miał innego wyjścia jeśli będzie chciał coś zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest siatka autostradowa ?

To to samo, co siatka leśna, tylko z drugiej strony. :wink:

Co do autostrady, to radzę posadzić żywopłoty, pas drzew i krzewów, i spokojnie czekać. Zanim zbudują, to utoniecie w zieleni i nawet nie zauważycie, że przybyła wam droga. W kwestii "ta, czy inna" , jestem za obiema, i żeby wyasfaltowali mi dojazd do posesji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - tak sobie przeglądam posty i widzę, że już ze dwie strony nic nie pisałem ... trzeba się poprawić oj trzeba.

Co do przepłacania geodecie to ja za wytyczenie budynku zapłaciłem 600zł co prawda 3 lata temu ale zawsze.

Tak przy okazji, zameldowałem się i mogę spokojnie mieszkać - już nie na dziko. Niestety z przemeldowaniem związana jest wymiana dokumentów - dużo roboty z tym.

Z rzeczy ważnych - poznałem osobiście pana redaktora Paplińskiego - miły gość - jak czyta to pozdrawiam jak nie też pozdrawiam ;). Nasze spotkanie związane było ze sprawą którą jak pamiętacie mam ze swoją sąsiadką - udało Jej się unieważnić moje pozwolenie na budowę ze względu na podwyższanie terenu wokół domu. Dziś odwołuję się do NSA - teraz pewnie poczekamy kilka lat na odpowiedź :).

Jeżeli chodzi o studnie jest w Św. Wojciechu firma która się tym zajmuje - ale numeru tel nie mam, trzeba by poszukać w Panoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany szczegółowe są w Szemudzie. Ja na stronie której link podawałam znalazłam dokument w pdf na którym jest mapka z przebiegiem trasy (chyba 7 strona).

Jureks -jeśli twoja działka jest na górce jeszcze w Dobrzewinie to będziesz miał bliżej do tej drogi niż ja a do tego węzeł pod nosem.

Ja mieszkam w "starym" Dobrzewinie niedaleko kapliczki.

Niestety nie mam gdzie posadzić wał wygłuszający. Chyba, że sąsiedzi pozwolą na zagospodarowanie im połowy działki. Jak za kilkadziesiąt lat :) ktoś wkupi i zagospodaruje resztę działek to pewnie zasłonią mi częściowo widok na urkliwą drogę S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dzięki, ale tam już byłam wczoraj, w Ambicie mają tylko wystawkę ceramicznych, a w BAT-cie tylko Euronit...

Najgorsze, że nie mam czasu dzisiaj na objazdówkę :(

 

Wiem, że to kawałek drogi dla Ciebie, ale w Gdyni na Hutniczej są trzy miejsca gdzie znajdziesz pełną paletę dachówek. Hutnicza-Piaskowa MATELBUD, Północna poprzeczna do Hutniczej RAAB KARCHER i przy samym skrzyżowaniu Hutnicza-Pucka, chyba nazywa się AMBIT, a wystawa jest największa ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy ważnych - poznałem osobiście pana redaktora Paplińskiego - miły gość - jak czyta to pozdrawiam jak nie też pozdrawiam ;). Nasze spotkanie związane było ze sprawą którą jak pamiętacie mam ze swoją sąsiadką - udało Jej się unieważnić moje pozwolenie na budowę ze względu na podwyższanie terenu wokół domu. Dziś odwołuję się do NSA - teraz pewnie poczekamy kilka lat na odpowiedź :).

 

Zachar czy dostałeś w końcu konkretne uzasadnienie z sądu dlaczego uchylili pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dach został ukończony. Jutro wstawiam drzwi zewnętrzne i zamykam stan "surowy zamknięty".

 

Noooooo to gratuluję!

 

Mam takie pytanie - tak sobie ostatnio patrzyłem na Twój dom i jedna rzecz mnie gniecie - jaką masz odległość słupów podtrzymujących daszek nad wejściem od ściany? Wyglądają na położone strasznie blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dach został ukończony. Jutro wstawiam drzwi zewnętrzne i zamykam stan "surowy zamknięty".

 

Noooooo to gratuluję!

 

Mam takie pytanie - tak sobie ostatnio patrzyłem na Twój dom i jedna rzecz mnie gniecie - jaką masz odległość słupów podtrzymujących daszek nad wejściem od ściany? Wyglądają na położone strasznie blisko.

 

Masz racje są blisko ściany, ale od początku była taka idea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...