Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecni i przyszli mieszkańcy Bojana, oto artykuł z dzisiejszego trójmiejskiego dodatku do Gazety Wyborczej

 

W czwartek Trasą Lęborską zajmowali się gdańscy radni. Dyskutowali nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla przebiegu tej drogi. Projekt dotyczy mieszkańców Osowej - trasa ma być przedłużeniem ul. Spacerowej i oddzielać ma dzielnicę od lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

Na czwartkowej sesji dwie dotyczące tej drogi uchwały zostały odesłane do ponownego rozpatrzenia w komisji rozwoju przestrzennego. Żadna inwestycja drogowa nie wzbudzała do tej pory wśród radnych takich kontrowersji.

 

Trasa Lęborska ma mieć 50 kilometrów i połączyć - mniej więcej w prostej linii - Gdańsk z Lęborkiem. Początek jej budowy przewidziany jest na 2008 rok. Droga nie będzie tylko łącznikiem, który ułatwi komunikację między Trójmiastem a okolicami Lęborka, tylko częścią trasy Via Hanseatica. Międzynarodowy szlak przebiegać będzie z północnych Niemiec przez Polskę (i właśnie Trójmiasto) do obwodu kaliningradzkiego i dalej przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Sankt Petersburg.

 

I to właśnie była przyczyna czwartkowego niepowodzenia prezydenta Pawła Adamowicza. - Sprawa ma dwa wymiary. Jedną sprawą jest aspekt lokalny. Droga ma przebiegać kilkadziesiąt metrów od niektórych, wybudowanych ostatnio domów. Jednak równie ważną sprawą jest gospodarka narodowa, interes naszych portów - tłumaczył Janusz Kasprowicz, radny z Obywatelskiego Komitetu Bogdana Borusewicza.

 

Według niego i pozostałych radnych opozycji (z SLD, PiS, LPR i Samoobrony) budowa Via Hanseatiki, przy jednoczesnym zrezygnowaniu z budowy autostrady A1, poprawi sytuację portów niemieckich, a pogorszy polskich - w Gdańsku i Gdyni.

 

Najprawdopodobniej - po ponownym przedyskutowaniu uchwał w komisjach - radni znów zajmą się tą sprawą za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

czy ktoś zna/współpracował z firmą sprzedającą i robiącą dachy MARVIS z Pruszcza? Daliśmy im do wyceny dach 280 m2, dachówka ceramiczna WIEKOR/KORAMIC (czy może ktoś ma/zna?). Policzyli i za: drewno+śruby itd., pokrycie dachu z akcesoraimi, okna połaciowe fakro (9 szt.), orynnowanie stalowe powlekane plastizolem oraz robociznę powiedzieli 58 000 brutto lub 55 000 bez rachunków. I co Wy na to? Brać? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus - Puść mi namiary na miejsce gdzie kupiłeś te drzwi.

Może mają więcej modeli.

Naprawdę jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWIZDKI - jeżeli mają robić bez rachunku to te 3.000 zniżki niech sobie wsadzą. Przy takich kosztach to powinnni zjechać minimum do 50.000. A poza tym to strasznie dużo chcesz wydać na ten dach. Według mnie nie powinieneś przekroczyć 40.000 PLN - nawet z rachunkami.

 

BARTI i GWIZDKI - lejecie miód na moje serce. Drzwi robił stolarz na indywidualne zamówienie. Okucia wstawi Wam według waszego widzimisię. Konstrukcja drzwi jest zrobina z dębu, ale ponieważ wybrzydzałem na widok słoi to dodatkowo zostały pokryte okleiną bukowąi dopiero zabejcowane na ostateczny kolor. Namiary wysłałem Wam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w poniedziałek prawdopobnie będą lali strop ;)

 

Miałam niemiłą sytuację z deskami na szalunek :evil: :evil: facet przywiózł mi jakieś obrzynki z których mogłabym sobie zrobić boazerie w domu :evil: Co spowodowało, że byłam wk... przez cały piątek i sobote, bo musiałam jeszcze domówić...deski porządne w innym już tartaku. Facet mnie poeprostu oszukał, na podówrku pokazywał inne deski dla mnie a przywiózł mi wióry... :cry:

 

Markus podeślij mi jak możesz namiary na twojego stolarza od drzwi...są cudne...gratuluje wyboru ;) Myślę, że inspekcja budowlana będzie zadowolona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam poinformować, że trochę zapdejtowałam naszą budowlaną strone http://www.mag.wrota.net/budowa.htm - nie ma komentarzy, bo mi ręce opadły, zobaczcie sobie jak są zamontowane puszki (tynkarze sami je "wklejali") - nie wiem jak my na tym zamontujemy gniazdka i kontakty. I podziwiajcie - pięknie się nasz domek prezentuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWIZDKI - jeżeli mają robić bez rachunku to te 3.000 zniżki niech sobie wsadzą. Przy takich kosztach to powinnni zjechać minimum do 50.000. A poza tym to strasznie dużo chcesz wydać na ten dach. Według mnie nie powinieneś przekroczyć 40.000 PLN - nawet z rachunkami.

 

BARTI i GWIZDKI - lejecie miód na moje serce. Drzwi robił stolarz na indywidualne zamówienie. Okucia wstawi Wam według waszego widzimisię. Konstrukcja drzwi jest zrobina z dębu, ale ponieważ wybrzydzałem na widok słoi to dodatkowo zostały pokryte okleiną bukowąi dopiero zabejcowane na ostateczny kolor. Namiary wysłałem Wam na priva.

 

Markus_Gdynia - przeslij na priva namiary na twojego stolarza. Rzeczywiście niezła robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...