Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

GWIZDKI - Ja robiłem wycen dachu w BAT w Kokoszkach. Co prawda wycenę robiłem na podstawie RObena (miedziana i kasztanowa), ale dachówka kosztowała mnie wg wyceny odpowiednio: 27.000 brutto za kasztan oraz 26.000 za miedzianą. Położenie dachu w tzw full wwypasie" poinno oscylować w granicach 25-40 zł max. Takze uważam, ze oferta jest przesadzona i szukają tzw "Jelenia" (przepraszam za określenie"). Proponuję CI abyć dała do wyceny swócj dach w BAT'ie w Kokoszkach oraz na przeciwko jest AMBIT (daj też tam). Oni na miejscu moga polecić ci dekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus Twoje tempo mnie powala :o . Czyżbyś chciał święta spędzić w nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliscie temat autobusów i ZKM. Napisałem do nich i taka oto otrzymałem odpowiedź:

 

Szanowny Panie!

 

Odpowiadając na Pana list dotyczący uruchomienia komunikacji miejskiej do Bojana i innych miejscowości w gminie Szemud, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uprzejmie informuje, że zainteresowanie obsługą tych terenów zgłasza władzom gminy Szemud już od 1998 r. Decyzja o uruchomieniu komunikacji pozostaje jednak w wyłącznej gestii władz gminy, ponieważ – na mocy Ustawy o transporcie drogowym – w kompetencji władz samorządowych leży wydawanie zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach regularnych oraz zawarcie porozumień komunalnych dotyczących współorganizowania linii komunikacji miejskiej, jeżeli ich trasy wykraczają poza granicę jednej gminy.

 

Na dzień dzisiejszy uruchomienie linii komunikacji miejskiej do Bojana, bez zaangażowania się władz gminy Szemud w to przedsięwzięcie, nie jest możliwe. Stoi temu na przeszkodzie zarówno bariera formalno-prawna, jak i ekonomiczna.

 

Z poważaniem

 

Marcin Gromadzki

 

ZKM w Gdyni

 

Czyli na obiekt naszych ataków powinniśmy obrać nasz kochany Urząd Gminy :-? (tak przynajmniej twierdzi ZKM). Kto robi ta petycję, którą trzeba podpisać :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy cd. Władnym do podpisania stosownej umowy jest wójt gminy na podstawie ew. decyzji radnych. Stąd w Łężycach (gmina Wejherowo) oraz Chwaszczynie (gmina Żukowo) jezdżą autobusy ponieważ podpisano umowy z ZKM. Drodzy Bojanowcy, Kłobuczańcy, Kielniańcy Dobrzewińcy czy jak tam to się pisze - atakujmy wójta gminy Szemud o nawiązanie porozumienia z ZKM w Gdyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus Twoje tempo mnie powala :o . Czyżbyś chciał święta spędzić w nowym domu?

 

MARCIN - nie jesteś daleki od prawdy. Pomału staje się to moim celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy cd. Władnym do podpisania stosownej umowy jest wójt gminy na podstawie ew. decyzji radnych. Stąd w Łężycach (gmina Wejherowo) oraz Chwaszczynie (gmina Żukowo) jezdżą autobusy ponieważ podpisano umowy z ZKM. Drodzy Bojanowcy, Kłobuczańcy, Kielniańcy Dobrzewińcy czy jak tam to się pisze - atakujmy wójta gminy Szemud o nawiązanie porozumienia z ZKM w Gdyni.

 

 

W środę wybieram się do gminy to moge wpier... komu trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem autobusowy okazuje się bardziej złożony. Owszem proponowano linię autobusową jeżdżącą przez Kłobuczyno, Bojano, Kielno i Dobrzewino (18 kursów dziennie), ale to spowoduje spadek zainteresowania kursami PKS i wtedy PKS wycofa się z obsługi autobusowej gminy z jej zachodnimi krańcami włącznie (Kamień, Szemud, Łebno, Częstkowo). Te rejony znowuż nie są interesujące dla ZKM Gdynia i koło się zamknęło. Podobno (warto to sprawdzić) od czerwca pojawiły się dodatkowe kursy PKS oraz prywatnych przewoźników. W szczegołach zorienotwany jest nasz Sołtys i jednoczesnie radny gminy p. Andrzej Siewert. Jak ktos go zna - warto podpytać.

 

Tyle na dziś w sprawie komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - mi to samo dziś odpisali...w końcu, proponuje ruszyć szturmem na gmine Szemud, co to kurna jest, aby robili takie utrudnienia dla nas mieszkańców. Niech sobie sami jeżdżą PKS-ami my chcemy zwykłe połączenie ZKM z Gdynią.

 

To jak szturmujemy???? :lol: :lol: :lol:

 

Markus, jak będzisz w środę, to zapytaj się ich tam, czemu od 98 r (zgodnie z listem od ZKM) utrudniają podpisanie umowy z ZKM! :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem autobusowy okazuje się bardziej złożony. Owszem proponowano linię autobusową jeżdżącą przez Kłobuczyno, Bojano, Kielno i Dobrzewino (18 kursów dziennie), ale to spowoduje spadek zainteresowania kursami PKS i wtedy PKS wycofa się z obsługi autobusowej gminy z jej zachodnimi krańcami włącznie (Kamień, Szemud, Łebno, Częstkowo). Te rejony znowuż nie są interesujące dla ZKM Gdynia i koło się zamknęło. Podobno (warto to sprawdzić) od czerwca pojawiły się dodatkowe kursy PKS oraz prywatnych przewoźników. W szczegołach zorienotwany jest nasz Sołtys i jednoczesnie radny gminy p. Andrzej Siewert. Jak ktos go zna - warto podpytać.

 

Tyle na dziś w sprawie komunikacji.

 

Moim zdaniem sprawa z PKS-ami jest trochę wyolbrzymiona. Dziwne jakoś do Żukowa jeździ Z a po drodze też są wioski o które nie zachacza. Myślę, że albo ktoś ma w tym interes..albo...sama nie wiem co... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że od dzisiaj mam adres domu - załatwiłam sobie w gminie - więc zapraszamy na ul.Słoneczną 5 ! W Kielnie.

 

Witam,

Czyzby szykowla sie kolejna impreza erekcyjana pt "W poszukiwaniu kamienia filozoficznego z piwem i kielbaska w garsci" :D :D :D

Pozdrowienia

 

Masz rację. Impreza by się przydała.

Kiedy i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: na tymczasowym przyłączu wodnym czyli na sterczącej rurze z kranikiem zakładaliscie jakieś zabezpieczenia (typu skrzynka z kłódką) aby nikt nawet przez przypadek nie odkręcił wody i nie zostawił? Szukam czegoś takiego i jedyny pomysł jaki mam to właśnie skrzynka wokół kranu i kłódka. Może ktoś ma coś takiego na zbyciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy c.d. Też słyszałam, że to PKS nas blokuje. Toż to szantaż!!

To kto napisze petycję??? Jak już będzie to się piszę do podpisania i oblecenia okolic Dobrzewina.

 

Expresówka- W RM wrócili do fazy planów ale pewnien gostek (%#$@%!!!) mimo to podpisał porozumienie z Niemcami. Szczegóły na osowa.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...