Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Już się chwaliłam w dzienniku, ale pochwalę się i tu, a co tam :wink: Wczoraj na naszym domku zawisła wiecha :lol: :lol: :lol:

Wprawdzie chłopaki się trochę pospieszyli, bo wprawdzie więdźba gotowa, ale jeszcze ścianki szczytowe muszą dokończyć, ale i tak to wspaniały widok, szczególnie, że więdźby to się nie spodziewaliśmy tak szybko :)

 

Mirosław napisz na priva to Ci dam namiary na kierownika - na razie jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Wcześniej był u Zachara, teraz też jest kierownikiem u Eski, a u nas insp. nadzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lusia ja wpadnę, może w czwartek :lol: Jutro odpada :x bo będe z rana w Bojanie (muszę się zwolnić w ciągu pracy kurka)...i muszę poprzewoxić brakujące stemple na swoją działkę.

 

Masz super obrazek hihihi ale sie naśmiałam ;) skąd ty taki wytrzasnęłaś?

 

Trzymam kciuki...ja już zdradzam objawy pierwszego zmęczenia budową :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Szkam solidnegokierownika budwy . Dobrze by było żeby nie był drogi.

Ostatni zrobił mie w trąbe

Pozdrówka

Ja mogę poleci swojego kierownika - człowiek otwarty na nowości technologiczne i posiadający bardzo bogatą wiedzę. Mnie skasował 700 + 600 jak będzie wiecha:

Józef Pranczk tel 621 - 41 - 67 / Chwarzno obok Witomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - no właśnie z tym suszeniem drzewa to jest problem. Ja jak zamawiałem więźbę to też gościu mówił, że drzewo długo leży na placu, z zimowego ścinania więc na pewno będzie suche (faktycznie plac miał cały zawalony drewnem). Niestety jak przyjechała więźba to było mokre jak cholera (czuć to najbardziej po ciężarze), tak wiec moja rada to spisać umowę na dostawę więźby o wilgotności nie większej niż 21% i nie płacić jak się nie sprawdzi wilgotności - tylko nie mam pojęcia jak zmierzyć wilgotność drzewa, ale na pewno są jakieś sposoby.

Zamontowalem tą więźbę, deski będe kładł po 2 tygdoniach, ale juz widzę, że krokwie jak dosychaja to się trochę wyginają. Ale sądzę, że wymiary więźby mam trochę przewymiarowane wiec chyba nic poważnego nie powinno się stać.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że od dzisiaj mam adres domu - załatwiłam sobie w gminie - więc zapraszamy na ul.Słoneczną 5 ! W Kielnie.

 

 

 

 

Ciekawe kiedy ja sie doczekam takiego momentu :D

 

Podejrzewam, że już teraz można pójść do gminy i poprosić o adres - muszą podać bez sprawdzania, czy na działce coś stoi. Jakby coś trzeba powiedzieć, że to potrzebne do zgłoszenia użytkowania budynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zapraszamy na ul.Słoneczną 5 ! W Kielnie.

 

Witam,

Czyzby szykowla sie kolejna impreza erekcyjana pt "W poszukiwaniu kamienia filozoficznego z piwem i kielbaska w garsci" :D :D :D

Pozdrowienia

 

Masz rację. Impreza by się przydała.

Kiedy i gdzie?

 

Kurcze, fajnie by było znów u nas, żeby ten akt erekcyjny wreszcie zakopać (tak tak, nadal leży :) ) , ale chyba nie będzie to zbyt wykonalne - ale zaprosze do dyskusji wlowika jak wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zapraszamy na ul.Słoneczną 5 ! W Kielnie.

 

Witam,

Czyzby szykowla sie kolejna impreza erekcyjana pt "W poszukiwaniu kamienia filozoficznego z piwem i kielbaska w garsci" :D :D :D

Pozdrowienia

 

Masz rację. Impreza by się przydała.

Kiedy i gdzie?

 

Kurcze, fajnie by było znów u nas, żeby ten akt erekcyjny wreszcie zakopać (tak tak, nadal leży :) ) , ale chyba nie będzie to zbyt wykonalne - ale zaprosze do dyskusji wlowika jak wróci...

 

No to kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie ludziska

Jeśli mogę, to i ja się pochwalę, po prawie miesięcznej przerwie :( czuję jak wracają mi siły i co najważniejsze-chęci na dalszą budowę :D . Mam nadzieję, że nie zapeszam ciesząc się przedwcześnie(puk,puk w niemalowane :wink: ), ale jutro zalewamy strop :D :D ( tylko nie gniewajcie się za ten deszczyk jutrzejszy :oops:, to na specjalne prywatne zamówienie :wink: za co z góry baaardzo przepraszam)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - mam ksero planowanego przebiegu drogi S6 w obrębie wsi Bojano, tylko za cholerę nie moge się na tej mapce zlokalizować.

 

Co do komunikacji miejskiej, w gminie powiedziano mi tak: jeżeli do Bojana ma dojeżdżać ZKM to gmina Szemud musi im przekazać 100 tysięcy zł dotacji, a na to w gminie się nie piszą. Gmina obecnie dopłaca do 4 kursów PKS relacji Gdynia - Koleczkowo - Gdynia po 5.600 PLN miesięcznie. Po dodaniu pozostałych kursów PKS wychodzi kurs autobusu co godzinę. Na moją prośbę obiecali załączyc godziny kursowania autobusów na stronie internetowej. Moją drugą sugestią było, aby zamiast używania dużych autobusów, wynegocjowali z PKS mikrobusy, ale w zamian zwiększyli częstotliwość. Propozycja ma być wzięta pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie ludziska

Jeśli mogę, to i ja się pochwalę, po prawie miesięcznej przerwie :( czuję jak wracają mi siły i co najważniejsze-chęci na dalszą budowę :D . Mam nadzieję, że nie zapeszam ciesząc się przedwcześnie(puk,puk w niemalowane :wink: ), ale jutro zalewamy strop :D :D ( tylko nie gniewajcie się za ten deszczyk jutrzejszy :oops:, to na specjalne prywatne zamówienie :wink: za co z góry baaardzo przepraszam)

pozdrawiam

 

No to już wiem przez kogo taka wściekła pogoda.

Dziekuję!!! :evil:

 

.... a tak całkiem serio to podlewaj ten strop mocno. ja podlewałem 3 razy dziennie nawet jak padało. robiłem to przez 5 dni od zalania. nie mam ani jednej rysy. jak strop zobaczył mój kierownik to zdębiał. powiedział, że takiego ładnego i gładkiego stropu dawno nie widział.

 

wlowikowa - weekend to dobry termin.

 

ALL - kto przyjedzie na spotkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - mam ksero planowanego przebiegu drogi S6 w obrębie wsi Bojano, tylko za cholerę nie moge się na tej mapce zlokalizować.

 

Co do komunikacji miejskiej, w gminie powiedziano mi tak: jeżeli do Bojana ma dojeżdżać ZKM to gmina Szemud musi im przekazać 100 tysięcy zł dotacji, a na to w gminie się nie piszą. Gmina obecnie dopłaca do 4 kursów PKS relacji Gdynia - Koleczkowo - Gdynia po 5.600 PLN miesięcznie. Po dodaniu pozostałych kursów PKS wychodzi kurs autobusu co godzinę. Na moją prośbę obiecali załączyc godziny kursowania autobusów na stronie internetowej. Moją drugą sugestią było, aby zamiast używania dużych autobusów, wynegocjowali z PKS mikrobusy, ale w zamian zwiększyli częstotliwość. Propozycja ma być wzięta pod rozwagę.

 

 

BRAWO MARKUS......za godną reprezentację ;) :)

 

Co do mapki...masz może skaner, można by było zeskanować i podesłać chętnym ;) by się rozeznali w planach gminy

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...