Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D Witajcie ludziska

Jeśli mogę, to i ja się pochwalę, po prawie miesięcznej przerwie :( czuję jak wracają mi siły i co najważniejsze-chęci na dalszą budowę :D . Mam nadzieję, że nie zapeszam ciesząc się przedwcześnie(puk,puk w niemalowane :wink: ), ale jutro zalewamy strop :D :D ( tylko nie gniewajcie się za ten deszczyk jutrzejszy :oops:, to na specjalne prywatne zamówienie :wink: za co z góry baaardzo przepraszam)

pozdrawiam

 

No to już wiem przez kogo taka wściekła pogoda.

Dziekuję!!! :evil:

 

.... a tak całkiem serio to podlewaj ten strop mocno. ja podlewałem 3 razy dziennie nawet jak padało. robiłem to przez 5 dni od zalania. nie mam ani jednej rysy. jak strop zobaczył mój kierownik to zdębiał. powiedział, że takiego ładnego i gładkiego stropu dawno nie widział.

 

 

 

Dzisiaj pogoda była OK :D Ale jutro...deszcz i deszcz :wink: i tak przez pięć dni zgodnie z zaleceniami Barti-ego :wink: A od przyszłego tygodnia na prośbę wielu forumowiczów nastąpi poprawa pogody :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MarcinU - mam ksero planowanego przebiegu drogi S6 w obrębie wsi Bojano, tylko za cholerę nie moge się na tej mapce zlokalizować.

 

Ekstra! Dasz radę jakoś to opublikować?

 

Co do komunikacji miejskiej, w gminie powiedziano mi tak: jeżeli do Bojana ma dojeżdżać ZKM to gmina Szemud musi im przekazać 100 tysięcy zł dotacji, a na to w gminie się nie piszą. Gmina obecnie dopłaca do 4 kursów PKS relacji Gdynia - Koleczkowo - Gdynia po 5.600 PLN miesięcznie. Po dodaniu pozostałych kursów PKS wychodzi kurs autobusu co godzinę. Na moją prośbę obiecali załączyc godziny kursowania autobusów na stronie internetowej. Moją drugą sugestią było, aby zamiast używania dużych autobusów, wynegocjowali z PKS mikrobusy, ale w zamian zwiększyli częstotliwość. Propozycja ma być wzięta pod rozwagę.

 

Czyli zgodnie ze starą zasadą "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". Ktoś ma pomysł kogo dalej o to gnębić? Wygląda mi to na klasyczne negocjacje - "ile nam dacie abysmy wam coś zrobili. Wiemy, że potem na tym zarobimy, ale nie wiemy kiedy i ile i dlatego teraz potrzebujemy xxxx zł". Gmina pewnie jak by chciała to by utargowała, ale pewnie nie do zera. I tu mamy problem. Markus może po tych wprawkach z negocjowaniem cen na materiały założymy komitet negocjacyjny z ZKM zgłosimy się do Wójta aby nas namaścił i wynegocjujemy sobie te autobusy, co? :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki nie zeskanuję, bo już doszczętnie na niej nic nie będzie widać. Zrobię któregoś dnia ksero, a kopie będą dostępne u mnie na budowie. Wczoraj zorganizowałem wielką niwelację swojego poletka - Fadroma szalała aż miło. Do ostatecznego kształtu działki zostało juz niewiele.

Dzisiaj natomiast sfinalizowlismy umowę o kredyt i do wtorku powinna się pojawić pierwsza transza na naszym koncie. A wtedy ..... siwy dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dziś ulewa spotkała w Bojanie....takiego oberwania, jeszcze nie widziałam. U mnie jutro o 7 rano leją strop.

 

Lusia byłam u Ciebie na działce, i chyba spotkałam Twojego mężą.....;) a Ciebie nie było :cry: :cry:

 

Marcin - gratuluję.....rozpoczęcia budowy ;) A z tym negocjowaniem z ZKM jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

O rany no to mamy strop zalany(przez budowlańców),polany(przez deszczyk) i oblany(przez nas) :wink:

Barti- co jak co ale burzy, to ja nie zamawiałam, co najwyżej trochę większy deszczyk :wink: Qurcze siedzimy sobie w najlepsze (oblewamy stropik) a tu nagle jak nie łupnie..brr ale zadnej tam ulewy strasznej tylko deszcz normalny :o :wink:

Gierga- życzę ci żebyś miała taką pogodę jak ja do zalewania stropu tzn.rano suchutko a po zalaniu mokrutko :wink: przynajmniej nie będzie tylko na mnie, że zamawiałam deszcz :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus może się nie widzisz bo cię zniwelowali???

Niedawno w Telekurierze pokazywali podobną sprawę pod Lublinem.

Tam planują wyburzyć kilkadziesiąt dopiero co wybudowanych domów!!

Ale podobno ktoś już wygrał sprawę w NSA i drogę która miała iść przez jego dom skierują gdzie indziej. Zobaczymy co s tego wyjdzie.

 

Co do autobusów. A co myślicie o tym żeby pogadać z jakąś prywatną firmą? Osowę obsługują chyba Planetobusy? Może i do nas by się opłacało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetobusy są pomysłem firmy budującej osiedle Planeta i są elementem zachęcania do kupowania mieszkań w tym rejonie. Do Bojana jeździ jakiś busik, ale jak go zobaczyłem, to przerażenie moje trwa do dziś. Bałbym się do niego wsiąść.

 

A może tak sąsiedzkim poruszeniem założymy firmę typu GPK (Gminne Przedsiębiortwo Komunikacyjne) i sami sobie utworzymy linie autobusowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy z Tczewa. Rozpoczęcie budowy planujemy dopiero w przyszłym roku, gdyż na razie jesteśmy w trakcie załatwiania papierków.A jest tego sporo.

Budowa systemem gospodarczym więc trochę potrwa.Ale nie chcemy brać zbyt wielkiego kredytu, może na sam koniec.Pozostaje jeszcze mieszkanie ale chcielibyśmy zachować je dla dzieci.

Zdjęcia dostępne w albumie (autor karola_tczew).

http://foto.onet.pl/albumy/

 

Pilnie śledzę to co macie do powiedzenia na temat budowy własnych domów.Można wiele informacji wykorzystać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

O rany no to mamy strop zalany(przez budowlańców),polany(przez deszczyk) i oblany(przez nas) :wink:

Barti- co jak co ale burzy, to ja nie zamawiałam, co najwyżej trochę większy deszczyk :wink: Qurcze siedzimy sobie w najlepsze (oblewamy stropik) a tu nagle jak nie łupnie..brr ale zadnej tam ulewy strasznej tylko deszcz normalny :o :wink:

Gierga- życzę ci żebyś miała taką pogodę jak ja do zalewania stropu tzn.rano suchutko a po zalaniu mokrutko :wink: przynajmniej nie będzie tylko na mnie, że zamawiałam deszcz :wink:

pozdrawiam

 

Joola - tak tak ...oby deszczyk padał...... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga- no to na razie na działce mamy krater.

ten facet, którego spotkałaś na działce to mój mąż :wink: . szkoda, że mnie nie było :( . jak się ma 3letnie dziecko to wiesz jak jest :-? . w weekend pojawisz się w bojanie? napisz w jakich godzinach lub pyknij smsa.

 

Lusia ...jutro będe napewno przed 14, bo muszę uregulować płatności w AiZ oraz jak nie będzie padało to podlewać strop...bo dziś w południe mi wylali .....mam już sufit hurrraaa :-) Przed wyjazdem do Bojana puszczę sygnała.

 

Jutro wraca mój wygnaniec ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetobusy są pomysłem firmy budującej osiedle Planeta i są elementem zachęcania do kupowania mieszkań w tym rejonie. Do Bojana jeździ jakiś busik, ale jak go zobaczyłem, to przerażenie moje trwa do dziś. Bałbym się do niego wsiąść.

 

A może tak sąsiedzkim poruszeniem założymy firmę typu GPK (Gminne Przedsiębiortwo Komunikacyjne) i sami sobie utworzymy linie autobusowe?

 

 

Trzeba coś skombinować...dobry pomysł.....bo te PKS-y to porażka. A dam głowę, że wielu chętnych się będzie pisało na jakąś porządną komunikację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zajecie sie tematem komunikacji na sposob nowoczesny w przeciwienstwie do skansenu zwanego PKS to bardzo dobry pomysl !!!

Napewno znajdzie sie ktos kto zarobilby w ten sposob troche wiecej kasy niz w marnej pracy. Trzeba dokladnie jednej osoby ktora jest w miare rozgarnieta i sprawe da sie szybko zalatwic mimo 10000 pozwolen, licencji i innych pierdół.

Powodzenia przedsiebiorczy forumowiczu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...