Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KODI 0 POZWOLENIE SIĘ NA RAZIE NIE MARTWIĘ, BO JAK ODDAM PAPIERY DO ADAPTACJI TO ODRAZU GOŚĆ MA ZAŁATWIĆ POZWOLENIE (ADAPTACJA I POZWOLENIA 1500 CZY TO DUŻO?). NIE WIEM CZY WARTO W TEJ CHWILI CIĄGNĄĆ WODĘ DO DZIAŁKI (OKOŁO 20M.), CZY MOŻE POCZEKAĆ DO ROZPOCZĘCIA BUDOWY. PISZESZ ABY DAĆ SOBIE SPOKUJ Z INSPEKTOREM - CZYŻBY ZE WZGLĘDU NA CENE? gDZIE ZNAJDĘ "DOBREGO" KIEROWNIKA BUD. ZA MATERIAŁAMI TROSZKĘ CHODZIŁEM NIE LICZĄC DREWNA I HURTOWNIA W KOLECZKOWIE AIZ WYGLĄDA CAŁKIEM POZYTYWNIE. BLOCZKI MIAŁEM BRAĆ Z PREFABEDU REDY ALE WYCZYTAŁEM ŻE SĄ NIE NAJLEPSI I JEST JESZCZE JAKAŚ F-MA ALE NAZWY TERAZ NIE PAMIĘTAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KODI: Z przyjemnością wpadnę do Ciebie na budowę - być może w tym tygodniu, tylko nie wiem w jakich porach tam jesteś no i oczywiście czy tam trafię - tylko na podstawie zdięcia, które ukazało się w MURATORZE - OSTATECZNIE MISZEWKO CHYBA NIE JEST AŻ TAK DUŻE. Pozdrowienia i do zobaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szemudzie nie było żadnych problemów. Pozwolenie w tydzień a i reszta formalności nie zajęła dużo czasu. Szkoda tylko, że gmina biedna bo np. Wejcherowo dopłaca 5 tys. do oczyszczalni.

Acha - jeśli chcesz budować w przyszłym roku to wodę lepiej załatwiaj już teraz. Zimą jej nie zrobią a wiosna może się okazać ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-09-03 08:25, ewa wrote:

W Szemudzie nie było żadnych problemów. Pozwolenie w tydzień a i reszta formalności nie zajęła dużo czasu. Szkoda tylko, że gmina biedna bo np. Wejcherowo dopłaca 5 tys. do oczyszczalni.

Acha - jeśli chcesz budować w przyszłym roku to wodę lepiej załatwiaj już teraz. Zimą jej nie zrobią a wiosna może się okazać ciepła.

Co masz na myśli pisząc że wiosna może być ciepła?

Czy znasz taniego projektanta i wykonawcę do tej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobraź sobie, że my rozpoczeliśmy sezon budowlany w tym roku w połowie lutego. Gdybyśmy nie mieli wody byłoby trudniej. A w lutym na pewno jej nie położą. Kto wie kiedy pogoda pozwoli budować w przyszłym roku?

Wodę u nas kładła ekipa z Urzędu Gminy. Wzięli za to 3000 i twierdzili, że to tanio bo mieli nas "po drodze". Za kładzenie specjalnie dla nas byłoby 4000. Zadzwoń do gminy do wodociągów i tam się wszystko dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-09-04 08:30, ewa wrote:

No wyobraź sobie, że my rozpoczeliśmy sezon budowlany w tym roku w połowie lutego. Gdybyśmy nie mieli wody byłoby trudniej. A w lutym na pewno jej nie położą. Kto wie kiedy pogoda pozwoli budować w przyszłym roku?

Wodę u nas kładła ekipa z Urzędu Gminy. Wzięli za to 3000 i twierdzili, że to tanio bo mieli nas "po drodze". Za kładzenie specjalnie dla nas byłoby 4000. Zadzwoń do gminy do wodociągów i tam się wszystko dowiesz.

:sad:)Dzięki teraz rozumiem.

Zadzwonie do nich i zobaczę co mi odpowiedzą.

Rozumiem że te trzy tyś. to robocizna, bo gmina sobie życzy 2 tyś. za sam fakt podłączenia (czyt. zgodę), a gdzie projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po telefonie do gminy i gość powiedział że mają jedynie firmy z polecenia. Oczywiście polecił jednego jedynie właściwego jak On uważał przy dziesięciu innych.

Więc zadzwoniłem do tego pierwszego z Chwaszczyna i on ustalił cene na mniej więcej 1500 wykonanie i projekt - zapomniałem spytać o materiały? Więc wyjdzie troszkę ponad 3 tyś. I bez studzienki.

Poszukam jeszcze kilkiu aby mieć rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 tyś. do gminy tak jak pisałem, a przyłącze na pół z sąsiadem. Wykonawca z Bojana i liczy 40 zł. za metr. Projekt jest zrobiony przez sąsiada jeszcze w zeszłym roku. Nie wiem czy zakładać studzienkę czy wstrzymać się i zrobić później przyłącze w domu. Ta studzienka to wydatek 1000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi dzięki za słowa otuchy. Ja jeszcze nie podupadam na duchu - ale w końcu to nie ja zasuwam fizycznie codziennie po pracy. Pocieszające jest, że każdego dnia zbliżamy się do celu.

Clark - żeby pociągnąc wodę do domu musisz najpierw go mieć :smile:

My mieliśmy studzienkę i dopiero teraz zrobiliśmy przyłącze do domu. Zamiast studzienki możesz wyciągnąć tylko kranik z ziemi ale musisz mieć jakieś odcięcie wody na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym Pulsie Biznesu jest super artykuł o EASTBRIDGE, stąd ta mała niedyspozycja.

 

Tak na marginesie, to jeśli kogoś interesuje system CO i wody w rurkach polibutelynowych to mam super poradnik instalatora i inwestora oraz kasetę wideo - montażu firmy Hepworth.

 

Pozdrawiam i miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...