Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Benicio - niestety - w Leroyu akurat wczotaj byłam - praktycznie jedyne miejsce, które mogłam zwiedzić po 19 :wink: i pełną mają tylko jednego producenta - LODE - nawiasem mówiąc wiecie może coś o tym, bo ja pierwszy raz słyszałam tą nazwę? i tylko jeden kolor, chociaż akurat nam by pasował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A u mnie stanęły profile wytyczające budynek. Kurde jakoś ta działka nagle zmalała. Gdzie ja będę miał ogród ????? :evil: :evil: :evil: Wygląda tak, jakby dom zajmował całą działkę.

 

 

Marcin tak to już niestety bywa. Aż boję się pomyśleć, jak będzie u mnie jak już wytycze słupkami granice działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny gospodarski obchód w dniu dzisiejszym zaliczony.

 

MarcinU - czy te profile wyznaczają u Ciebie poziom posadowienia posadzki??? Jeżeli tak to mam osobiście wątpliwości do poziomu przy drodze. Według mnie powinieneś podnieść inaczej woda będzie Ci się lała do domu z ulicy.

 

Lusia - i to jest ten pierwszy "smakowity" moment inwestora. Aż czuć zapach betonu w powietrzu.

 

Miałem okazję osobiście poznać się dzisiaj z Mirosławem. No nareszcie ktoś w mojej kategorii wiekowej bo juz zaczynałem sie czuć jak ojciec w Waszym towarzystwie, a jak jeszcze kilka dni temu żona Marcina zwróciła się do mnie per Pan, to na horyzoncie zamajaczyła emerytura :wink:

 

Dzisiaj zamówiłem ogrodzenie, a jutro swoje szaleństwo zaczynają tynkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stanęły profile wytyczające budynek. Kurde jakoś ta działka nagle zmalała. Gdzie ja będę miał ogród ????? :evil: :evil: :evil: Wygląda tak, jakby dom zajmował całą działkę.

Witam!!!

Parę dni temu miałem ten sam problem , nagle znikneła mi działka ,a według obliczeń 1100 -200 powinno zostać jeszcze 900 m2 . Za to dzisiaj po zaszalowaniu ław zniknoł mi dom wszystko wydaje się takie małe.

Miałem dzisiaj miłą wizytację na froncie , odwiedził nas czyli mnie i moją drugą Połowę Markus z swoją drugą Połową . Mam nadzieję że z czasem poznamy się wszyscy przyszli Bojanowicze. Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - czy te profile wyznaczają u Ciebie poziom posadowienia posadzki??? Jeżeli tak to mam osobiście wątpliwości do poziomu przy drodze. Według mnie powinieneś podnieść inaczej woda będzie Ci się lała do domu z ulicy.

 

Profile wyznaczają poziom terenu po zakończeniu budowy. Dom (wg. projektu) będzie miał podłogę 90 cm powyżej tej linii. Po rozmowie z k.b. (czyli kierownikiem budowy) prawdopodobnie podniesiemy jeszcze fundamenty o 1 bloczek (czyli 15 cm wyżej). Wobec tego nie ma stesu z wodą.

 

Miałem okazję osobiście poznać się dzisiaj z Mirosławem. No nareszcie ktoś w mojej kategorii wiekowej bo juz zaczynałem sie czuć jak ojciec w Waszym towarzystwie, a jak jeszcze kilka dni temu żona Marcina zwróciła się do mnie per Pan, to na horyzoncie zamajaczyła emerytura :wink:

 

No ładnie! Ktoś grzecznie mówi "pan" a tu ktos inny czuje się urażony :wink: . Markus jakiś kompleks czy co? :D . Nie do końca wiem ile ty masz lat. Ja przyznaję się do 32 więc nie musisz (moim zdaniem :wink: ) czuś się jak ojciec. No chyba że ojciec - prekursor albo ojciec - mentor 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: przerabiales z tą naszą hurtownią od wełny temat zwrotu materiału niewykorzystanego? Zostanie mi chyba z 20 paczek. Coś mi nie wyszło wyliczenie ilości wełny ;-) Może ktoś reflektuje na wełnę Rockwool Toprock 18 do ocieplenia poddasza? Do odebrania w przyszłym tygodniu z Tczewa - sprawdzę tylko cenę (chcę tylko tyle ile było na fakturze, a cena była nieźle stargowana).

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski, a te 20 paczek to na ile metrów kwadratowych wchodzi? Pytam, bo ja jeszcze zupełnie niezorientowana w tych rzeczach... a niedługo trzeba się będzie zacząć rozglądać, bo ten czas coś szybko leci... Więc może i bym reflektowała, tylko że nie dam rady odebrać tak od razu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę gdzie mogę kupić stęple (długie) i deski szalunkowe niedrogo. Potrzebuję niewielkie ilości....

Witam!!!

Polecam hurtownie JERPOL pod masztem w Chwaszczynie , ceny aktualnej nie znam , ale w ostanim czasie się wszędzie zminiła . Zawsze zaliczali się do jednych z najtańszych.

 

Jeśli chodzi o wiek to znowu nie jestem taki stary :evil: , a napewno na mniej się czuję skoro postanowiłem sprostać takiemu wyzwaniu jak budowa domu . Pozdrówka. :wink:

Ps W Gdyni znowu leje deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - wełnę mam wciąż na przechowaniu, bo dach ocieplał będę (a przynajmniej mam taki zamiar) gdzieś za miesiąc. U mnie raczej zabraknie kilka rolek, bo brałem z niedomiarem, ze względu na wielkość palet.

 

MARCIN, MIROSŁAW - sorry, moje uwagi to tylko zazdrość faceta (czyli mnie), że podjęliście decyzję o budowie o kilka lat wcześniej.

 

ALL - znacie jakąś porządną i niedrogą (wiem, wiem to się nie zdarza) czyli w miarę porządną ekipę do elewacji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Markus jeżeli chodzi o mnie to nie ma za co przepraszać . Jestem ostani do obrażania się zwłaszcza że nie ma o co . Żeby skończyć temat wieku to oświadczam że mam 42 wiosny a decyzję o budowaniu podjołem gdy kończyłem 41 . Działkę kupiłem sobie na prezent urodzinowy (Taki miałem gest ,a co w końcu raz się żyje.) Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności!

 

Jejku - tyle się dzieje na wątku trójmiejskim, że jeszcze nie zdązyłam nadrobić zaległości. Witam nowych trójmiastowych (+okolice) budowlańców!

 

Dla nas zaczął sie dwumiesieczny sezon budowlany - wakacje :)

 

W najbliższym tygodniu ruszamy z montażem (budowaniem) kominiów Schreyer - i tu od razu pytanko, czy ktoś z Was posiada instrukcję montażu kominów Schiedel lub Schreyer (mam tylko filmik)

 

Za tydzień będziemy mieli wstawiane okna (Gdańska Fabryka Okien), i wtedy wstawimy od razu drzwi zewnętrzne, no i bramę garażową - wszystko złoty dąb :)

 

Potem ruszamy z ociepleniem domku (12 cm styropianu), a w sierpniu dachówka - jednak ceramiczna RubCeramika (Syriusz)

 

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym tygodniu ruszamy z montażem (budowaniem) kominiów Schreyer - i tu od razu pytanko, czy ktoś z Was posiada instrukcję montażu kominów Schiedel lub Schreyer (mam tylko filmik)

 

Ivo instrukcję kominów Schiedla dostaniesz tam gdzie te kominy sprzedają, po prostu pojedz na jakiś skład i poproś o ksero. Montaż niby prosty, ale u mnie jeden z kominów wybudowali do góry nogami (rutyna) na szczęście przedstawiciel Schiedla zauważył w porę i jest OK.Jeśli będziesz mieć kominek, to rura musi być na wysokości ok.1,80 - 2,0m Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...