Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

IVO - może jedna uwaga na temat Schiedla, gdyz ja je juz posiadam. Dobrze przemyśl czym obmurujesz kominy. Mnie się spodobał piaskowiec, niestety piaskowiec + Schiedel oznacza przy obecnej pogodzie same kłopoty, gdyż oba materiały niemiłosiernie "piją" wodę. Kominy mam wewnątrz mokre jak diabli i musiałem rozpocząć akcję ratunkową, bo jak to zostawię w obecnym kształcie to po ociepleniu dachu, cała wilgoć pójdzie w wełnę.

 

Czy mieliście kiedyś tynkarzy na budowie o piątej rano ??? Chłopaki chcieli sobotę wolną, ale szef im powiedział, że nie dostaną jak nie wytynkują dwóch pomieszczeń. No to chłopaki przyjechali o bladym świcie i zrobili :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu dzięki za odzew w moim temacie :D

 

joola - my mieliśmy dostać instrukcję od naszego dostawcy, ale mu się zapodział :evil: Ale to jest dobra myśl - w poniedziałek podjadę do innej hurtowni :)

 

Pagin - jeszcze raz wielkie DZIĘKI!

 

markus_gdynia - my mamy kominy Schreyer, ale to jest to samo - tylko inna firma. Obmurować chcemy z cegły klinkierowej (pełnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -No i się zaczęło.... Dzisiaj wykop. Okzuje się, że grunt jest nośny i spójny, w tym niewiele gliny. Kierownik był zachwycowny. Do tego sucho. Odetchnąłem z ulga, ponieważ nie robiłem odwiertów i nie wiedziałem co tam znajdę.

 

Następny tydzień stoi pod znakiem ław. Dzisiaj (w sobotę, od 10-13) udało mi sie załatwić: deski szalunkowe (2m3), stal zbrojeniową (w sumie ok 1 tony), beton (B-7,5, B-10, B-20), bloczki betonowe, gwoździe (10kg), do tego umówiłem się na więźbę dachową. No i załatwiłem wodę i prąd od sąsiada - warto mieć podczas budowy :wink:

 

Na dzisiaj wystarczy, już się zmęczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - może jedna uwaga na temat Schiedla, gdyz ja je juz posiadam. Dobrze przemyśl czym obmurujesz kominy. Mnie się spodobał piaskowiec, niestety piaskowiec + Schiedel oznacza przy obecnej pogodzie same kłopoty, gdyż oba materiały niemiłosiernie "piją" wodę. Kominy mam wewnątrz mokre jak diabli i musiałem rozpocząć akcję ratunkową, bo jak to zostawię w obecnym kształcie to po ociepleniu dachu, cała wilgoć pójdzie w wełnę.

 

:o .

Też mam Schiedla i też mam mokre jak jasny gwint (deszcz i polewanie stropu)Co prawda na razie mam nie wymurowane do końca tylko do wysokości stropu i przykryte od góry folią ale i tak są mokre.Kominy wykończe klinkierem ale zastanawia mnie co z tą wełną w środku komina, bo ona też jest mokra, a może tą wełnę daje się jakoś na końcu :o Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All - Mam dwa pytanka do szanownego gremium:

Pyt1: Mój kierownik poleca mi komuny leyera. Czy ktoś z Was ma doswiadczeniaz tymi kominami i może mi coś z własnego doświadczenia powiedzieć?

Pyt2: Szukam stropów Terriva. Kogo możecie polecić w tym temacie?

rafalg co prawda nie mam kominów Leiera (za póżno się o nich dowiedziałam :( )ale też słyszałam same dobre opinie i co też ważne : tańsze są od Schiedla. Jeśli chodzi o strop Terriva to mam namiary na kobietę w Szemudzie: Vera-S Szemud, ul.Wejherowska 71

tel/fax676-11-39 lub 602-181-532 p.Weronika Szkudlińska.

Ps. Zastanów się też nad stropem Leiera ja właśnie taki mam (zmieniłam z Terrivy) a wyszedł naprawdę taniej i jest ponoć lepszy.

Przedstawiciel na Gdańsk:M.Leier Gdańsk ul. Stroma 8 tel 309-46-91 p.Budzich,można tam jechać z projektem i na miejscu wszystko policzą i wycenią-polecam bardzo, tym bardziej, że jak zamówisz u nich i strop i kominy to możesz dostać większy rabat(ceny mają producenta)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - terivę kupowaliśmy w Osowej - wytwórnia koło tartaku, poszukam dokładnych namiarów jak chcesz. Stosunkowo tanio i nasi murarze bardzo chwalili :)

 

Jeśli chodzi o Leiera to mamy kominy wentylacyjne - polecił nam pan w hurtowni, sporo taniej wychodzi niż systemowy. A dymowy - Zapel - też sporo taniej niż Schiedel, a tu na forum ma dobrą opinię :)

 

Markus - podeślesz mi na priva namiary na Twoich tynkarzy? Nie bój się konkurencji - my dopiero potrzebujemy na drugą połowę sierpnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOOLA, IVO - klinkier powinien Wam rozwiązać problem. Ale przed położeniem klinkieru proponuję przesmarować same kominy folią w płynie. Dzisiaj sam bym tak zrobił.

Ja będę się ratował za pomocą środka o nazwie Sikagard-703W. Jego zadaniem jest zabezpieczenie ścian i elewacji przed wodą opadową. Problemem jest tylko cena - ponad 60 PLN za opakowanie 2 litry.

 

LUSIA - tynkarze będą robić cały ten tydzień więc zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg - terivę kupowaliśmy w Osowej - wytwórnia koło tartaku, poszukam dokładnych namiarów jak chcesz. Stosunkowo tanio i nasi murarze bardzo chwalili :)

 

Mówisz o marku Telidze, przy drodze do Tartaku. Tez słyszałem że dobre ceny i jakość. porównam z odertą Leyera

 

Jeśli chodzi o Leiera to mamy kominy wentylacyjne - polecił nam pan w hurtowni, sporo taniej wychodzi niż systemowy. A dymowy - Zapel - też sporo taniej niż Schiedel, a tu na forum ma dobrą opinię :)

 

Też sprawdzę.

 

Markus - podeślesz mi na priva namiary na Twoich tynkarzy? Nie bój się konkurencji - my dopiero potrzebujemy na drugą połowę sierpnia :wink:

[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mieliście kiedyś tynkarzy na budowie o piątej rano ??? Chłopaki chcieli sobotę wolną, ale szef im powiedział, że nie dostaną jak nie wytynkują dwóch pomieszczeń. No to chłopaki przyjechali o bladym świcie i zrobili :o .

 

Markus swoich murarzy miałam kiedyś od ok 5 rano ;) Tak ich opierniczyłam dzień wcześniej , że jak przyjechalam o 9 rano, to wszystko było poprawione ;)

 

A co do kategorii wiekowej, to nie ma co się postarzać, bo zaraz ja sie poczuje jak dziecko z mlekiem pod nosem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanko związane z posadzką na gruncie.

Jak wykonywaliście ten element?

Czy powinno się zbroić chudziak?

Czy folia na chudziak czy pod?

Moze nad i pod?

 

Sprawa pilna.

Bardzo prosze o szybką odpowiedź.

Witam,

Chudziak zazbroilem w miejscach gdzie nie ma fundamentu, a beda staly scianki dzialowe (belka z 4 pretow fi10). Niektorzy robia maly fundament 30x30 cm, oczywiscie zazbrojony. Ja teraz tez tak bym zrobil. Co do folii to mam folie (0,2 mm) pod chudziakiem. I uwazam ze to dobry pomysl, bo po pierwsze jest juz wstepna izolacja przeciwilgociowa pod chudziakiem, pod drugie folia jest wywinieta na wierzch sciany fundamentowej i (oprocz papy) stanowi wstepna izolacje przeciwwilgociowa sciany, po trzecie folia nie dopuszcza do ucieczki wody zarobowej (i wilgoci) z chudziaka, dzieki czemu wylewka jest mocniejsza i nie peka podczas "wiazania". Oczywiscie na chudzaiku takze dam folie. Gdybym raz jeszcze robil chudziak to zastanowilbym sie takze na wstepna izolacja cieplna pod chudziakiem - np styro fs25 grubosci 5 cm. Daje to wieksza swodode z gruboscia warstw na chudziaku

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...