Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... Mam pytanko. Zdecydowałem sie na mur 3-warstwowy tzn 25 porotherm, 10 styropian i 11,6 porotherm. Czy między styropianem a cięką cegła dać przerwę powietrzną tak jak się daje przy wełnie???

Są różne szkoły w takim rozwiązaniu.

Jedni mówią po co - niepotrzebna. I tu jest racja gdyż przy budynkach o jednej kondygnacji (parterówki, no z użytkowym poddaszem też można zaliczyć) nie daje się szczeliny powietrznej.

Drudzy mówią tak - potrzebna. Ściana oddycha (przesadzają z tym oddychaniem (tylko przy wełnie)) a przy styropianiu tymbardzie zalecana aby wszelka wilgoć odparowała do góry a nie siedziała przy styropianie i ... niewiadomo co.

Ja osobiście bym nie robił przy założeniu "Jedni mówią po co".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MARCIN, RAFALG - w poniedziałek, około godziny 17.00 będzie u mnie na działce dziewczyna która /za drobna opłatą/ ma opracować koncepcję zagospodarowania ogrodu. Studiuje coś tam o roślinkach, a namierzyliśmy ją z żoną w DENDROMIE, Reda ul: Obwodowa, na praktyce. Właścicielka firmy, z którą rozmawialiśmy na temat zagospodarowania ogrodu, poleciła właśnie ją. Zobaczymy co zaproponuje. Ogrodu japońskiego nie robię, to powinna dać radę.

 

Markus - Prześlesz mi namiary na ta osobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ludzie rzucili na praktykantkę od ogrodów. Chyba lepszy będzie ogród jak będzie sam powstawał a takie elementy jak oczko (u mnie to będzie OKO WODNE bo bardzo duże), miejsce grilowe, sadzik, altanka czy miejsce parkingowe to już dawno mam zaplanowane. Zrobiłem to w momencie adaptacji projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - dzięki, właśnie w BAT-cie kupiłam :)

 

Ivo - na temat CRH mogę powiedzieć na razie tyle, że murarze nie narzekają...

 

Wszyscy - powiedzcie gdzie w Trójmieście można kupić Dziadka??? Przymierzamy się do drzwi, ale mam problem: w składzie na Grunwaldzkiej byłam 2 razy w godzinach otwarcia i było zamknięte :evil: a w składzie w Gdyni od paru dni nikt nie odbiera telefonu :evil: Właściwie powinnam zrezygnować z firmy, króra w ten sposób traktuje klientów, ale mi się ich drzwi podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Markus, nie badz wisnia i podaj na forum namiary na ogrodowa dziewoje :D

Pozdrowienia

 

Nie będę wiśnia - oto namiary:

Aleksandra Garnys 501 262 337

 

Chyba chciałeś również ekipę do tynków gipsowych. U mnie jutro kończą i jestem z nich zadowolony.

Zdzisław Lademann 604 424 811.

Młody, konkretny facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Markus, nie badz wisnia i podaj na forum namiary na ogrodowa dziewoje :D

Pozdrowienia

 

Nie będę wiśnia - oto namiary:

Aleksandra Garnys 501 262 337

 

Chyba chciałeś również ekipę do tynków gipsowych. U mnie jutro kończą i jestem z nich zadowolony.

Zdzisław Lademann 604 424 811.

Młody, konkretny facet.

 

Markus - dzieki za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo pomorskie

Czas leci, sporo zmian zarowno w pracy jak i na budowie. Przez jakis czas mialem w pracy sporo biegania, zmiana stanowiska, brak dostepu do internetu,... Na budowie niezły ruch - zrobione tynki, w tym momencie jest ocieplane poddasze, robione ogrzewanie, lada dzien bedzie wylewana posadzka. Na parterze mam już osadzone parapety.

Co do tynków to u mnie są tynki klasyczne robione maszynowo i ściany wyglądają naprawdę fajnie, namiar na fachowca - p. Jarosław Diller - 0502324513.

Co do p. Oli od ogrodów - to proszę wrzućcie po spotkaniu z nią kilka wniosków i spostrzeżeń, bo możliwe że będzie miała więcej klientów ;-)

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - dzięki, właśnie w BAT-cie kupiłam :)

 

Ivo - na temat CRH mogę powiedzieć na razie tyle, że murarze nie narzekają...

 

Wszyscy - powiedzcie gdzie w Trójmieście można kupić Dziadka??? Przymierzamy się do drzwi, ale mam problem: w składzie na Grunwaldzkiej byłam 2 razy w godzinach otwarcia i było zamknięte :evil: a w składzie w Gdyni od paru dni nikt nie odbiera telefonu :evil: Właściwie powinnam zrezygnować z firmy, króra w ten sposób traktuje klientów, ale mi się ich drzwi podobają...

 

Kingaa Dziadek ...jest w Gdyni na ul. Hutniczej, a do orzechów u mnie w domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanowne grono :D

Chcialbym otrzymac opinie na temat mozliwsci zaoszczedzenia

przy budowie dwoch roznych domów "jednoczesnie" tzn.

Ja i moj tesc bedziemy budowac sie w tym samym czasie na

sasiadujacych dzialkach w Gdansku

Pytanie:

Ile i na czym mozna zaoszczedzic budujac dwa domy

 

Za wszelkie opinie i komentarze bede zobowiazany

Moze jest jeszcze ktos kto mial podobna sytuacje?

 

Mimo kilku prob nie udalo mi sie znakezc podobnego watku na forum

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz Czesnowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrzeqorz - jak zamawiasz coś w większej ilosci dostajesz "odpowiedni" rabacik no i transport gratis :)

przy jednej budowie często się zdarza, że czegoś ciut zabraknie , a trzeba kupiś całą paczkę.

oszczędzić możesz gdy budujesz dokładnie z tych samych materiałów i równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, czy ktoś z Was impregnował sam swoją więżbę?Jeśli tak to jakim impregnatem i gdzie najlepiej taki kupić?Czy impregnat musi być taki sam jak w tartaku-będę miała więżbę zaimpregnowaną ale chcemy z mężem jeszcze dodatkowo ją zaimpregnować w trakcie stawiania.Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pagin :D Też myślałam o FOBOS-ie., a mógłbyś powiedzieć gdzie kupowałeś i na ile m3 drewna starcza taki worek?

Pozdrawiam

 

Joola - adres, gdzie kupile FOBOS 4M: Gdansk, Grunwaldzka 48/50, PH "CHEMIA" Sp. Z O.O., tel 7627-510 do 513. Co do wydajnosci to nie wiem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historii z WINDOWS 2000 ciąg dalszy - po moim faksie, wczoraj powiadomiono mnie że po południu przyjadą motażyści zamontować brakujące okno okrągłe oraz że w ramach rekompensaty szef firmy zdecydował się mi udzielić 50% rabatu. Brzmiało pozytywnie. Po przyjeździe sympatyczni panowie, którzy montowali wcześniej wszystkie pozostałe okna powitali mnie następująco - "mamy dobrą i złą wiadomość, od której mamy zacząć?". Po moim stwierdzeniu że jest mi to już totalnie obojętne zostałem poinformowany, że rabat na okno wynosi 100% czyli dostaję je za darmo, a potem pokazali mi okno. :( :evil: :-?. Panowie byli na tyle taktowni, że nie odezwali się ani słowem i dzięki temu ja nie wybuchłem. Rama okna cała pofalowana wyglądała jakby ją ktoś znalazł na śmietniku. Podziekowałem i odesłałem panów zarówno z oknem jak i rabatem. Przekazano mi, że skontaktuje się ze mną współwłaściciel firmy ale coś telefon milczy jak zaklęty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...