Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie wczoraj zakończono wykopki - dziura jest, ziemia rozplantowana dookoła i działka do poziomu drogi urosła. Robota OK.

 

Natomiast w międzyczasie powstał wykop pod szambo i niestety został zasypany bez szamba. To co mi przywieźli niestety nie odpowiadało opisowi ani atestowi i generalnie wymagało sporo pracy ode mnie w jego dokończeniu. Więc podjąłem decyzje o odesłaniu tego złomy z powrotem. Szegóły napiszę jak zakończę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Historii z WINDOWS 2000 ciąg dalszy - po moim faksie, wczoraj powiadomiono mnie że po południu przyjadą motażyści zamontować brakujące okno okrągłe oraz że w ramach rekompensaty szef firmy zdecydował się mi udzielić 50% rabatu. Brzmiało pozytywnie. Po przyjeździe sympatyczni panowie, którzy montowali wcześniej wszystkie pozostałe okna powitali mnie następująco - "mamy dobrą i złą wiadomość, od której mamy zacząć?". Po moim stwierdzeniu że jest mi to już totalnie obojętne zostałem poinformowany, że rabat na okno wynosi 100% czyli dostaję je za darmo, a potem pokazali mi okno. :( :evil: :-?. Panowie byli na tyle taktowni, że nie odezwali się ani słowem i dzięki temu ja nie wybuchłem. Rama okna cała pofalowana wyglądała jakby ją ktoś znalazł na śmietniku. Podziekowałem i odesłałem panów zarówno z oknem jak i rabatem. Przekazano mi, że skontaktuje się ze mną współwłaściciel firmy ale coś telefon milczy jak zaklęty.

 

 

Moja kierownik budowy miała podobne szopki z tą firmą, czekała podobnie długo jak ty, na okno balkonowe rozsuwane. Jak przywieźli to było nie takie jak trzeba i ogólnie spieprzone.

Nie wiem czemu ta firma nie uczy się na swoich błędach. Może powiedz im niech zajrzą na forum, to się zdziwią jaką piękną laurkę dostają.

W przyszłym roku tez planuje Windowsa zakładać, ...jak mi jakiś numer odwalą, to ...lepiej nie mówić :)

Trzymam kciuki za pomyślne zakończenie sprawy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę ma być ładnie !!!! prosz nie zamawiać deszczu!!! 8) 8) 8)

zalewamy wieniec na ścianie fundamentowej. :D :D

Gierga, MarcinU, Markus-jesteśmy u siebie jutro prawie cały dzień, więc zapraszamy w odwiedziny.

 

Lusia będe jutro na działce w granicach godziny 11:00 muszę przywieźć klej 25 kg-owy :lol: , tylko zastanwiam sie czy dam radę go wypakować :evil: Bo jakoś nigdy nie próbowałam tych worów podnośić :lol:

Tak to jest jak brak faceta...niestety :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pagin :D Też myślałam o FOBOS-ie., a mógłbyś powiedzieć gdzie kupowałeś i na ile m3 drewna starcza taki worek?

Pozdrawiam

 

Joola - adres, gdzie kupile FOBOS 4M: Gdansk, Grunwaldzka 48/50, PH "CHEMIA" Sp. Z O.O., tel 7627-510 do 513. Co do wydajnosci to nie wiem.

Pozdrowienia

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - myślę że pomyślnego finału nie będzie. Pomimo zapewnień nikt z WINDOWS 2000 nie odezwał sie do mnie. Pod koniec dnia, zgodnie z radą prawników z mojej firmy, wysłałem za potwierdzeniem odbioru pismo z wypowiedzeniem umowy z winy wykonawcy i informacja o ustanowieniu Wykonawcy Zastępczego. Na wtorek jestem juz umówiony z innym wykonawcą okien. Kolejnym krokiem, równiez zgodnie z radą prawników, będzie wysłanie WINDOWS 2000 wezwania do zapłaty faktury wystawionej przez Wykonawcę Zastępczego wraz z ustawowymi odsetkami biegnącymi od terminu wykonania zamówienia zawartego w umowie tj. 18 czerwca br. Jeżeli to nie pomoże pójdę do sądu, tak mi gnoje zaszli za skórę, że "chłop żywemu nie przepuści". Mam to szczęście, że mam niesamowite wsparcie zespołu prawników z mojej firmy i juz dwa razy wcześniej /w innych sytuacjach/ ogromnie mi pomogli, a cały serwis mam za free.

 

Jeśli przeczytasz jeszcze ten post, to podejdź jutro jak Ci ten klej przywiozą to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

domu nie budujemy, ale mamy mieszkanie do wykonczenia. Szukamy parkietu i firmy, ktora by go ulozyla.

 

Mamy oferte z Piatej Klepki z Oliwy (z polecenia), ale zajrzelismy tez do Eko-dar na Kartuskiej i Studia parkietow Hermanowskiej (tez Kartuska).

 

Pytanie do forumowiczow z grupy trojmiejskiej: czy mieliscie z nimi do czynienia lub macie/znacie jakies opinie o tych firmach? Ew. sprawdzonych innych wykonawcow z rejonu trojmiasta?

Interesuje nas kompletna usluga (material i polozenie). Ale namiary na samych 'fachowcow od ukladania' tez beda super.

 

Mozliwe, ze takie info gdzies tu (na forum) juz jest, ale cos nie moge znalezc..(moze ktos podrzuci litosciwie link do posta?) .. :roll:

 

A propos parkietu, to wybralismy jesion natur, problem mamy z ustaleniem czy dyle czy klepki (aktualnie dyle maja przewage :) ). Ktos cos takiego ma? Jakie wrazenia? Egzotyki nam sie nie widza...

 

dzieki

Gorath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga -na Grunwaldzkiej Dziadek napewno jest najtańszy - porównywałem ceny z Beniowskiego - jednak zanim je kupisz wpadnij do mnie obejrzeć jak wyglądają drzwi które dostarczają na budowę, a nie te co są z salonu - różnica kolosalna - jeśli chodzi o kolory w Lazurze - nie wiem jak wyglądają w kolorze kryjącym. Lepiej przed zakupem zobacz je na własne oczy u mnie - nawiasem mówiąc zareklamowałem je i jeszcze nie mam odpowiedzi. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORATH - obawiam się, że będzie nam trudno udzielić Ci odpowiedzi w chwili obecnej. Chyba że odezwie się ktoś ze "starych" forumowiczów, którzy etap wykończeniówki mają już za sobą. Jak zauważyłeś, my jesteśmy na niższym etapie wtajemniczenia budowlanego i do problemów jakie Ty obecnie przeżywasz część z nas dojdzie na jesieni, a inni dopiero w przyszłym roku.

Niekoniecznie musisz usługę położenia parkietu zlecać sprzedawcy. A jeżeli już to poproś ich o namiary na miejsca w których kładli parkiet i sprawdź u źródła jakość ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORATH - obawiam się, że będzie nam trudno udzielić Ci odpowiedzi w chwili obecnej. Chyba że odezwie się ktoś ze "starych" forumowiczów....

 

Dzieki,

szukam w kazdy sposob. Interesuja mnie konkretne informacje z trojmiasta, wiec pytam tez na forach, ktore maja cos z wspolnego i z trojmiastem i z ta tematyka.

 

pozdrawiam,

Gorath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem wczoraj wieszanie siatki. Cały teren jest zabezpieczony przed przypadkowym wejściem i przed okolicznymi burkami. Dziś zaczyna sie na dobre robota - szalowanie ław, dostawa stali i ... i wreszcie wiem co oznacza termin "stan zero". Jest to stan konta po zakończeniu tego eatpu budowy :lol:

 

I dobrze zrobiłeś , ze się ogrodziłeś, bo mi jakieś dzieciaki do kłódki zapałki wsadzają, a ostatnio pomalowały kredkami kolorowe rysunki na ścianach. Ja rozumiem, że dzieci i że dla nich to frajda....

 

Marcin, czy ty przypadkiem dzisiaj nie byłeś w hurtowni AiZ w Koleczkowie przed 17:00?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...