Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markus_Gdynia - I jakie sa Twoje pierwsze wrażenia po spotkaniu z Panią od ogrodu? Też czekam niecierpliwie na info czym Cę zaskoczy i za ile :wink:

 

Qurcze nie wiedziałem, że wyglądam tak perwersyjnie :D Po przyjeździe do Dendromu skąd miałem zabrać dziewczynę, okazało się że ona pojedzie drugim samochodem z kolegą za mną.

Przyjechali, pomierzyli, przedyskutowaliśmy założenia /wcale nie wygórowane/ bardziej szukałem rady gdzie i co posadzić.

Stanęło na tym, że do dwóch tygodni mam otrzymać dwie, może trzy koncepcje zagospodarowania ogrodu, tzw. plan nasadzeń i kosztorys wykonania w oparciu o ich rośliny. Sama za swoją pracę koncepcyjną nie chciała nic, stwierdzając, że wszystko będzie w kosztorysie, a na dodatek wcale nie musze kupować roślin u nich :o

Oczywiście zdążyłem ją już poinformować że opinie o wykonanej pracy zamieszczę na Forum. Poczekamy, zobaczymy.

 

Druga sprawa - oczywiście zgodnie z oczekiwaniami firma WINDOWS 2000 po odesłaniu ich z nieszczęsnym okrągłym oknem, które wyglądało jakby Fadroma po nim jeździła olała mnie totalnie i nie odezwała się ani słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich!

 

U mnie ławy zalane wiec pogoda deszczowa jest mi bardzo na reke.

Betonk pochodzi z firmy WAKOZ z Luzina. Wszystko odbylo sie szybko i sprawnie.

 

Po jakim czasie wchodziliście z bloczkami fundamentowymi i co stosowaliście na izolację. W projekcie mam papę termozgrzewalną???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no, nie przesadzacie z tym polewaniem??? Ja rozumiem, że może trochę pokropić, ale coś takiego jak wczoraj :-? Litości, u nas dach kładą...

 

Maciunio - u nas papa termozgrzewalna - cenowo wyszło porównywalnie jak podwójna na lepiku, a ponoć jest trwalsza...

Bloczki po miesiącu, ale był obsuw bo zmienialiśmy ekipę. Pan w Izolmacie powiedział nam, że izolację można kłaść dopiero minimum tydzień po wylaniu ław, a czy miał rację, to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i pozdrawiam!

 

Benicio artykuł ukaże się we wrześniu lub październiku - dam znać żeby każdy mógł przeczytać ;)

Kingaa - jak będziesz miała namiary na dobrego stolarza daj znać - schody u mnie się szykują ...

All deszcz wczoraj to była przesada - woda po murze dostała się do piwnicy ... niewiele - ale pierwszy raz od postawienia dachu miałem wodę w piwnicy !

Jak by ktoś aktualizował mapkę to można mnie w Puszczu zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

 

La_Mancha - witaj w Klubie Bojano, ale masz zajefajną ksywkę. W przyszłym tygodniu powinno się zacząć grodzenie mojej działki to możesz podejść i pogadać z gościem. Tanią siatkę mają w SIATEX-ie w Redzie. Jednak na chwilę obecną ekspertem w Bojanie od ogrodzenia z siatki jest MarcinU. Wykonał je własnymi ręcoma i aż mu zazdroszczę, tak to ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: gdzie ostatnio widzieliście najtańszy styropian???

 

I jeszcze jedno: jak myślicie czy 5 cm styropianu wystarczy, czy może lepiej dać polistyren ekstrudowany? Bo więcej niż 5cm nie da rady...

 

Przedwczoraj płaciłem za styropian. Cena 189 PLN/m3 FS-20 5 cm grubości. Jakoś taniej nie mogłem znaleźć. Jeżeli Cię interesuje daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

 

Poniżej znajdziesz moje koszty. Za naprawdę porządne ogrodzenie wyszło mi niecałe 30 zł za mb + robota własna (łatwa, prosta i przyjemna 8) ).

 

Gdzie w Bojanie się lokujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus pewnie, że mnie interesuje :) Podziel się info gdzie to... To znaczy, że też kładłeś na podłogę na gruncie 5cm, czy podwójnie?

 

No jak by to powiedzieć :oops: , kupiłem w opluwanym niegdyś przeze mnie na tym forum WKT Polska Filia Gdynia na Łużyckiej, ale serwis im się poprawił i po drugie byt czyli cena kształtuje świadomość.

Kontakt: Marcin Serkowski 662 4077

 

Teraz szukam taniego dostawcy na karton-gipsy wraz z całym osprzętem.

 

U siebie daję naprzemiennie 2x5 cm FS-20 na parterze, a na poddaszu 3 cm FS-30. Wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

 

 

Też jestem ciekawa w jakim zakątku masz działkę ?

 

Jak widać Bojano rośnie w siłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

Działkę mam przy Jana III Sobieskiego.

A gdzie są Wasze? Czy mógłbym podjechać zobaczyć Wasze ogrodzenia?

Pozdrawiam.

 

No to blisko. Ja się rozlokowałem u innego króla, zwanego Bolkiem z Krzywą Gębą. Gierga uciekła na Czarną Górę czyli przedłużenie kolejnego Bolka, tym razem Wychrobotanego. Lusia walczy pod Studziankami, to znaczy przy Studziennej. Mirosław postanowił wybudować się w sąsiedztwie Grobu Nieznanego Żolnierza /poległych, śpiących albo leżących żołnierzy/. Jakoś nie mogę spamiętać prawidłowej nazwy. Mirosław poproszę o sprostowanie. No i problem mam z najbliższym sąsiadem czyli MarcinemU - Rumiankowa ??? Jakoś takoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie

 

Markus - jak wyszły tynki? czy warto skorzystać z Twojej ekipy?

 

Benicio - jutro podjadę zobaczyć płot napisz o której będziesz w domu

 

All - skończyliście juz zalewać fundamenty i stropy? od poniedziałku wchodzę z więźbą więc nie liczcie na deszczyk. w przyszłym tygodniu będzie dużo słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...