Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...... poznałem dzisiaj Markusa.

Powinni o nim napisać w Muratorze.

Jeśli ktoś chce zobaczyć porządnie i z głową wybudowany dom niech jedzie i popatrzy.

Jak ktoś nie chce wpaść w kompleksy niech nie jedzie.

Ja nie mogę się jeszcze otrząsnąć.......

 

BARTI - jaj sobie ze mnie nie rób.

Grupa Trójmiejska zagościła w Muratorze w osobie Kodiego. Do dzisiaj go podziwiam za upór i wytrwałość, a dom zbudował praktycznie własnymi rękoma. Moja sytuacja jest diametralnie różna, ja tylko staram się jak najlepiej wydać zaoszczędzone i "kupione" w banku pieniądze. Zresztą i tak nie ustrzegłem się kilku błędów. A że jestem strasznym gadułą i do tego przemądrzałym /w końcu zodiakalny Lew/, to może i wypadam dość "medialnie".

Z wielką przyjemnością gościłem delegację z Banina.

 

GIERGA - gdy wracałem zajechałem na Twoje włości. Gratuluję więźby. Myślę, że w przeciwieństwie do desek - drewno na więźbę wygląda bardzo ładnie, qurcze nawet lepiej niż moje. Wpadam w kompleksy 8)

 

ALL - jeżeli ktoś jest zwolennikiem, przeciwnikiem, fanem bądź osobą która uważa że mi odbiło /częściowo się zgadzam/ i nie mam na co pieniędzy marnować - od poniedziałku do piątku gościć u mnie będzie ekipa z firmy Clima Komfort i instalować pompę ciepła. Jeżeli chcecie obejrzeć, pogadać z ekipą montażową - zapraszam.

Urządzenie o tyle ciekawe, że takich rozwiązań nie stosuje żaden producent pomp ciepła w Polsce. Firma jest laureatem nagrody Muratora z 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był mój zamiar ale wciąż mam problemy z darmową przestrzenią na takie strony - jakieś limity transferu i inne ograniczenia :( :cry: . Może ktoś będzie chciał to przenieść do siebie. Zajmuje 1,5 Mb.

ja moge to u siebie dac, zastapie stara mape Twoja cudowniejsza:)

Dzięki serdecznie za propozycję ale myślę, że najpierw ją z aktualizuję i wtedy coś pomyślimy. Co Ty na to? Czy chcesz sama to poprawiać :D :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem mapkę , wylądowałem strasznie daleko od rzeczywistości.

Tak jak pisałem na tamtej stronie mam bardzo dokładną mapę gminy Szemud ( są wszystkie , nawet te nowe ulice w Bojanie i okolicach ) mogę zeskanować i wysłać potrzebne fragmenty. Pozdrówka :wink:

Wylądowałeś daleko bo robiłem z bardzo niedokładnych mapek i wcale proszę się nie dziwić. Namiary są tzw. pi razy drzwi :wink: . Co do dokładniejszej to pomyśl jakiej wielkości musiała by być gdyby powiększyć jaj skalę? Katastrofalnie wielka a trzeba powiedzieć szczerze, że część z Forumowiczów jest wciąż modemowcami a ściągnięcie mojej mapki zajmuje im bardzo dużo czasu. Jeżeli chcesz zrobić dokładniejszą dotyczącą tylko gminy Szemud to spróbuj. Nic nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U mnie ławy zalane wiec pogoda deszczowa jest mi bardzo na reke.

Betonk pochodzi z firmy WAKOZ z Luzina. Wszystko odbylo sie szybko i sprawnie.

Po jakim czasie wchodziliście z bloczkami fundamentowymi i co stosowaliście na izolację. W projekcie mam papę termozgrzewalną???

W sumie po tygodniu zacząłem układać bloczki na foli do izolacji poziomej fundamentów. Są w szerokości 35 cm i 50 cm przy długościach od 30 m, 50 m i chyba jeszcze dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli ktoś chce zobaczyć porządnie i z głową wybudowany dom niech jedzie i popatrzy.

Jak ktoś nie chce wpaść w kompleksy niech nie jedzie.

Ja nie mogę się jeszcze otrząsnąć.......

No to chyba kiedyś zajadę i popatrzę. Badzo lubię dobrze wykonane prace a i chciałbym zobaczyć jak montują pompę.

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy?

Jeżeli tak to dlaczego? Przecież kierowca zrobił tylko tyle ile było wliczone w cenę. Ja miałem chyba takie wrażenie jak przywieźli mi bloczki betonowe. Nie dosyć, że mu pomagałem przy rozładunku (w sumie to powinien mieć pomocnika a takowego po pierwszym kursie jużnie było) to na koniec jakoś dziwnie się czaił. Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy?

Jeżeli tak to dlaczego? Przecież kierowca zrobił tylko tyle ile było wliczone w cenę. Ja miałem chyba takie wrażenie jak przywieźli mi bloczki betonowe. Nie dosyć, że mu pomagałem przy rozładunku (w sumie to powinien mieć pomocnika a takowego po pierwszym kursie jużnie było) to na koniec jakoś dziwnie się czaił. Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

 

Witam,

U mnie bylo sporo rzeczy rozladowywane HDSem. Zawsze transport i rozladunek byl wliczony w cene. Nikt sie nie czail i zadnego napiwku nie dawalem. Uscisk mojej dloni pozostawil w nich niezatarte wrazenie na dlugi czas :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy? Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

 

Po pierwsze to ten kierowca chyba się za dużo filmów amerykańskich naoglądał :lol: .

A pod drugim stwierdzeniem podpisuję sie rękoma i nogami - ..... nie ukarany powinien czuć sie wyróżniony.

 

Obawiam się, że z ceną za piasek ciężko będzie zjechać niżej, chyba że potrzebujesz ze 2-3 tysiące ton. Sam piasek jest tani. Główny koszt to transport. Spróbuj jeszcze ten namiar: tel: 507 162 283 Mariusz. Ma wywrotkę Volvo i wozi piasek ze żwirowni w Głazicy k/Szemudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był mój zamiar ale wciąż mam problemy z darmową przestrzenią na takie strony - jakieś limity transferu i inne ograniczenia :( :cry: . Może ktoś będzie chciał to przenieść do siebie. Zajmuje 1,5 Mb.

ja moge to u siebie dac, zastapie stara mape Twoja cudowniejsza:)

Dzięki serdecznie za propozycję ale myślę, że najpierw ją z aktualizuję i wtedy coś pomyślimy. Co Ty na to? Czy chcesz sama to poprawiać :D :wink: ?

 

poprawiac sama ... nie:( sadze ze lepiej sie oriwntujesz co, gdzie i kiedy kogo umiescic:), takze wystarczy mi przesla mapka z aktualizacja co jakis czas, a ja ja bede wysylac na moja stronke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos orientuje sie ile kosztuje m/biezacy ogrodzenia --> http://www.heras.com.pl/document.php?doc=mata_triton&cat=2

???

 

Tego systemu nie znam, ale przymierzałem sie do podobnego ogrodzenia z Bekaert, cena o zgrozo oscylowała w pobliżu 250 zł. Finalnie taniej wyszło nieskomplikowane ogrodzenie kute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos orientuje sie ile kosztuje m/biezacy ogrodzenia --> http://www.heras.com.pl/document.php?doc=mata_triton&cat=2

???

 

Tego systemu nie znam, ale przymierzałem sie do podobnego ogrodzenia z Bekaert, cena o zgrozo oscylowała w pobliżu 250 zł. Finalnie taniej wyszło nieskomplikowane ogrodzenie kute.

 

 

w sumie to mi nie chodzilo dokladnie o ta firme, chodzilo mi o takie ogrodzenie, wiele jest firm oferujacych podobne, kazde jest pod inna nazwa:( sadzialm ze jest to jakis standard ale chyba nie:(

 

poszukuje ogrodzaenia na tyl dzialki, dzialka graniczy z lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie panelowe Beakert'a to koszt rzędu 150 zł za panel 2m (h=1,5m) + słupki w cenie ponad 50 zł każdy. Zastanawiałem sie nad tym, ale jak poczytałem to takie ogrodzenia są uznawane za "przemysłowe" i ogradza się nimi zakładay produkcyjne, szkoły, instytucje itp. Do ogrodzenia ogrodu (czyli tak naprawdę naszych działek) Bekaert poleca siatki zgrzewane. I ja też. Łatwa robota, szybko się rozwiesza, cena o wiele niższa a wygląd bardzo podobny do paneli. No może z jednym wyjątkiem - panele są z b. grubego drutu 4,5 mm a siatki zgrzewane z drutu 2,2-2,5 mm i to generalnie powoduje, że siatki po prostu nie widać z pewnej odległości. Panel swą kratką zawsze widać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...