Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Bojanowcy

 

Wybieramy się jutro z małżonką obejrzeć Wasze dokonania.

Może pomoglibyście mi opracowaniu planu wycieczki.

Wszelkie instrukcje mile widziane.

 

Całą sobotę spędziłem na działce budując szopę. Zajechało kilka obcych mi samochodów, ale nikt nie wysiadał. Może nie trafiłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

AnnaRz - proste i estetyczne ogrodzenie: podmurówka + słupki + siatka (może być powlekane PCV, żeby było ładniejsze od ocynkowanej) powinno Cie wynieść około 80 zł/mb (w tym robocizna), a może nawet mniej.

 

Z przykrych rzeczy: Miałem próbe włamania. Jacyś fachowcy nawiercili sześć otworów w ramie okiennej i albo zostale spłoszeni albo byli "tak dobrzy", że nie dali sobie dalej rady. Otwory wypełniłem akrylem (żeby jakośc wyglądało), bo wymiana całego okna jest poza moim stanem psychicznym - nie chce mi się potem poprawiać ościerzy od wewnątrz, elewacji etc.

Co ciekawe. Dwa dni wcześniej zawarłem umowe z firma ochroniarską (przekierowanie sygnału alarmowego nastąpi dzisiaj lub jutro). Przypadek?

Straty materialne niewielkie. Nerwów co niemiara. Podminowany chodze i zły na własną bezsilność.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Benicio - szczerze współczuję - fatalne uczucie - alarm zadziałał? (chyba jeszcze nie zdążył?) Ukradli mi kiedyś samochód ... samochód był Ojca ... a policjant w radiowozie który przejeżdzał obok miejsca zdarzenia na zgłoszenie odpowiedział - niech Pan podejdzie na komisariat bo ja nie przyjmuję takich zgłoszeń! - to dopiero może wkurzyć jak wie się, że auto znikło kilka sekund wcześniej i jest 2-3 przecznice dalej. Na pocieszenie dodam, że policja odnalazła po 2 tygodniach samochód na zwykłym parkingu .. zginęły moje stare buty które wiozłem do szefca :D .

Wakmen - kierowcy często liczą, że coś dorobią - ja po jednym takim doświadczeniu zawszez szefem ustalałem co jest rozumiane pod pojęciem rozładunku czy pomocnika. Miałem nawet przypadek kiedy kierowca nawet palcem nie chciał kiwnąć - był u mnie tylko raz ...

Jeżeli rozładunek był ręczny i dużo to zawsze stawiałem wodę i proponowałem herbatę lub napój - myślę, żę tak wypada.

No i najważniejsze - uścisk dłoni - to zawsze pozostawia niezatarte wrażenie .. hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - alarm nie zadziałał, bo nie miał szans zadziałać - złodzieje nie weszli do środka.

Właśnie jestem po telefonie na komisariat. Zaprosiłem dzielnicowego niby to pokazać próbe włamania, ale tak naprawde to: kawka, herbatka, pierdu śmierdu - zawiązać nieformalny kontakt. No i niech "oni" widzą, że radiowóz stoi na podjeździe.

 

Barti - okna PCV, na profilach Rolplasto. Żadne tam mercedesy. To "fachowcy" byli słabi.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Lepiej się poczuje, jak będę miał wreszcie naklejke SOLID na froncie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, ale mogę polecić piasek do zasypki (i generalnie każde kruszywo) od p. "Ciężarówkowego" (tel. 603642043).

A czy ktoś mógłby mi zasugerować jakiegoś wykonawcę wylewek ? Chodzi mi wykonanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym (miksokretem). Budowa w Baninie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, ale mogę polecić piasek do zasypki (i generalnie każde kruszywo) od p. "Ciężarówkowego" (tel. 603642043).

A czy ktoś mógłby mi zasugerować jakiegoś wykonawcę wylewek ? Chodzi mi wykonanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym (miksokretem). Budowa w Baninie.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Witaj serdecznie w Grupie Trójmiasto. Wylewki będę miał robione w najbliższą sobotę i poniedziałek, również na podłogówce. Facet z polecenia, podobno dobry i cena trzyma stany średnie. Jeżeli możesz poczekać te kilka dni to dam znać na początku przyszłego tygodnia. Trzeba jedynie mieć do niego boską cierpliwość, bo się zachowuje jakby wszystkie rozumy zjadł.

Drugim zawodnikiem od wylewek jest polecany przez mojego gościa od tynków gipsowych Marek Serafin, tel: 601-831-484, ale terminy ma bardzo odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Nadal szukam piasku do zasypania fundamentów. Pozdrówka :wink:

 

W Bojanie Grablowski wozi ziemię. Za 120 zł 8ton. Wychodzi 15 zł za tonę. Taniej nie znalazłem. To by dało około 300 zł za 20 ton. Plan o nazwie "poniżej 130 zł za 20 ton" jest nierealny, no chyba że bez przywózki. Cena 5-8 zł za tonę + transport jest realna, ale ten transport zapewne wyniesie cię ponad 160 zł. Tak czy inaczej około 300 zł za 20 ton z transportem będziesz musiał wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie

No co ja zrobię, że to Banino tak nam się podobało i podoba ??? :lol: Póki co, to grupa bojańska jest chyba większa ?

A co do piasku, to płaciłem 120-130 zł za 13-14 ton (zależy jak "się załadowało"). Wywrotka żwiru na wylewkę na tarasie kosztowała 150 zł

To jak mi już tak dobrze idzie, to spytam się Was jeszcze o sprawdzonego wykonawcę schodów (okładzina na schodach betonowych). Była u mnie pewna pani z Sopotu i zaśpiewała 10 tys. :o , więc póki co jestem zdecydowany kupić gotowe stopnie i tralki w OBI'm i samemu to zrobić.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - zasypywanie fundamentów przez pana grablowskiego - to ździerstwo :o :o :o

w AiZcie (koleczkowo)za wywrotkę 12 tonową płaci się 100zł ,ale jak bierzesz więcej - zasypujesz całe fundamenty, to koparkę i równanie terenu masz prawie gratis. za co wszędzie sobie liczą extra

facet z AiZ negocjowalny :wink: . gadać tam jedynie z szefem i można sporo załatwić. 676 20 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - zasypywanie fundamentów przez pana grablowskiego - to ździerstwo :o :o :o

w AiZcie (koleczkowo)za wywrotkę 12 tonową płaci się 100zł ,ale jak bierzesz więcej - zasypujesz całe fundamenty, to koparkę i równanie terenu masz prawie gratis. za co wszędzie sobie liczą extra

facet z AiZ negocjowalny :wink: . gadać tam jedynie z szefem i można sporo załatwić. 676 20 10

 

No! I to są ceny OK i informacje. A biedny Mirosław dwa razy się dopytywał ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rispetto w Klubie. Jak tak dalej pojdzie to Grupe Trojmiejska trzeba bedzie przemianowac na Grupe Banino i okolice :(

Pozdrowienia

 

:o :o :o

 

... Póki co, to grupa bojańska jest chyba większa ?

...

 

No pewnie! Powinniśmy przemianować na Bojano i okolice! (Ależ lokalny patriotyzm we mnie się odezwał ) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rispetto w Klubie. Jak tak dalej pojdzie to Grupe Trojmiejska trzeba bedzie przemianowac na Grupe Banino i okolice :(

Pozdrowienia

 

:o :o :o

 

... Póki co, to grupa bojańska jest chyba większa ?

...

 

No pewnie! Powinniśmy przemianować na Bojano i okolice! (Ależ lokalny patriotyzm we mnie się odezwał ) :lol: :lol: :lol:

 

Ja nietutejszy i nazwy mi sie myla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Ogromne dzięki za pomoc , kłopoty z piaskiem rozwiązane , udało mi się załatwić piasek po sąsiedzku za friko zapłacę tylko za wynajęcie na paę godzin ciężarówki koparkę ma wykonawca domu. Znowu udało się trochę zaoszczędzić oby tak dalej.

Niepokoją mnie niecne zakusy na zmianę nawy naszej trójmiejskiej strony :evil: :evil: :evil: . Chyba zaczynam się robić LOKALNYM BOJANOWSKIM PATRIOTĄ .Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risprtto - może coś bliżej na temat twojej lokalizacj- nie wiem, czy zdażyłeś się zauwazyć, że Benicio a także moja skromna osoba też jesteśmy z "pola" p. Witkowskiego - mój dom to akurat ten ocieplany styropianem - jestem na budowie codziennie - więc jak masz jakieś pytania czy potrzebne sa jakieś namiary to wal śmiało :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...