Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio - Też będę rozgloądał się za ochroną. Powiedz jakie warunki dostałeś od firmy ochroniarskiej, która rozpoczyna strzec twojego dobytku.

 

Witam

 

Skorzystałem z usług SOLID SECURITY.

Abonament miesięczny 50 zł.

Opłata instalacyjna 10 zł.

Opłata za czekanie po wezwaniu: 0 zł/1 godzine, 10 zł/za każda następną

Jedno nieuzasadnione wezwanie w m-cu - za darmo, każde następne - 50 zł.

Przyjazd w ciągu 5/15 minut (noc/dzień).

To najważniejsze punkty.

Wszystkie ceny netto (VAT 22%)

 

AnnaRz - dom oooooooooooogromny. Licząc koszt 1.500 zł/m2, to wychodzi ...,http://www.gadu-gadu.pl/img/emots/1/olaboga.gif

a te 1.500 to wcale nie tak dużo.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rispetto - teraz wiem - gdzie budujesz( nawiasem mówiąc tempo ekspresowe) -bedziesz miał za sąsiada naszego sołtysa :wink:

Mówcie co chcecie - ja się ciesze :lol: Może jest czasami trochę upierdliwy (prtzepraszam go za to okreslenie, ale dzięki temu wiele rzeczy zalatwił, że wspomnę tu tylko o kupie kurzego g..., z której teraz wiałoby mi prosto w okna kuchenne :x Ja jestem mu wdzięczny za to, co zrobił. Nie wiem, jak to było z gazem, ale to chyba też on wydeptywał ścieżki ? Żałuję tylko, że nie ma komputera w domu, bo może dojście do netu też jużby czekało na mnie w drodze :D

 

Pytanie do Benicio: Czy przewidziałeś w trakcie budowy jakieś miejsce na nadajnik do firmy ochroniarskiej ? Czy to tajemnica w jaki sposób jest powiadamiana o konieczności interwencji ? Telefon ? Radiolinia ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Pytanie do Benicio: Czy przewidziałeś w trakcie budowy jakieś miejsce na nadajnik do firmy ochroniarskiej ? Czy to tajemnica w jaki sposób jest powiadamiana o konieczności interwencji ? Telefon ? Radiolinia ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Powiadamianie centum monitoringu nastepuje albo przez zadzwonienie z telefonu albo drogą radiową (wtedy musi być nadajnik - koszt circa 400 zł). Czy trzeba przewidzieć miejsce? Wydaje mi się, że jest to raczej małe urządzenie, więc umiejscowi się go bez problemu (podkreślam wydaje mi się). W przypadku telefonu warto centralke alarmową umieścić gdzieś blisko kabla telefonicznego. Do końca sie nie znam na tych połączeniach, ale dla fachowca to przysłowiowa "bułka z masłem".

 

Właściwe do poprzedniego postu odnośnie kosztów należałoby dodać jeszcze koszt impulsów telefonicznych (przy każdym zazbrojeniu, rozbrojeniu alarmu, wezwaniu i testowaniu) - szacuje, że około 100 impulsów w m-cu. Tych kosztów nie ma przy założeniu nadajnika radiowego, z tym że wg SOLID'u są miejsca gdzie niestety nadajnik nie działa (trzeba po prostu sprawdzić).

 

Ad. "sołtys". Ja go lubie. Facet jest rzeczywiście "upierdliwy" w załatwianiu wielu spraw, ale przez to bardzo skuteczny.

A jego tekst o kurzym gównie " Ja będę Burmistrzowi codziennie w siateczce zawoził do biura" to było mistrzostwo świata. Wokoło - komisja z Gminy, z Sanepidu, mieszkańcy, ...

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. "sołtys". Ja go lubie. Facet jest rzeczywiście "upierdliwy" w załatwianiu wielu spraw, ale przez to bardzo skuteczny.

A jego tekst o kurzym gównie " Ja będę Burmistrzowi codziennie w siateczce zawoził do biura" to było mistrzostwo świata. Wokoło - komisja z Gminy, z Sanepidu, mieszkańcy, ...

 

Pozdrowienia B.

Jak będzie startował na sołtysa lub na burmistrza, to mój głos ma jak w banku :D

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - dom oooooooooooogromny. Licząc koszt 1.500 zł/m2, to wychodzi

a te 1.500 to wcale nie tak dużo.

 

Pozdrowienia B.

 

 

taki ogromny to nie wyjdzie,

wszystkie wymiary to wymiary podlogi, nalezy jeszcze od tego odjac sciany (zew 44cm + tynk, wew 16cm, kominy i inne rzeczy... ktore sa potrzebne), pomieszczenia sie zmniejsza

no i musi to narysowac architekt, a nie ja:(

 

all

ile czekalicie na decyzje o warunkach zabudowy??, a ile na mape do celow projektowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus!!! - czy p. Lademann robił u Ciebie tynki przed oknami czy po oknach? Mnie przekonuje, że lepiej po oknach, że ma specjalne listwy zabezpieczające i że nic się nie zniszczy... ale mam wątpliwości, szczególnie, że okna drewniane... Jak to było u Ciebie?

 

Robił u mnie po zamontowaniu okien i drzwi. Sami zabezpieczają wszystko folią, wręcz nie chcą żeby klient sam bawił się w tą robotę. Ja nie mogę złego słowa na nich powiedzieć. Zostawili po sobie porządek i nic się oknom nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was zamontował lub ma w planie oczyszczalnie ścieków? Jakiej firmy? Ile Was kosztowała (ile sprzęt a ile montaż)?

 

To ty forum do tego potrzebujesz ???

Podejdź do mnie to Ci powiem zarówno o mojej jak i sąsiada /moja-NEVEXPOL, sąsiada PIPE-LIFE/.

 

HIT DNIA - dzisiaj dostałem z mojej "ukochanej" firmy WINDOWS 2000 /oby zbankrutowali jak najprędzej/ fakturę do zapłaty za niedostarczone okno i po wypowiedzeniu im przeze mnie umowy. "Ładny burdel siostry macie w tym Archeo, to znaczy w WINDOWS 2000".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Piwo stoi i się grzeje. Dla ułatwienia dwa obrazki - ale tylko do piątku.

Później sam wypiję. :lol:

Pozdrawiam

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24677&grupa=0&kat=18&a=la_mancha

 

 

jutro jak będe na działce to piwo moje ;)

 

Barti jakie tam Carlsberg - Żywiec - POLAKOM GRATULUJEMY ŻYWCA....albo LA_MANCHE GRATULUJEMY ŻYWCA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...