Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio dzięki :)

Kurczę, właśnie przeczytałam o Twojej próbie włamania... Współczuję, nerwy pewnie niesamowite :( A wydawało się, że to takie spokojne miejsce :roll:

Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz...

 

Ano bywa. Juz mi przeszło troche, ale fatalnie sie czulem.

Ale jak to mówią - czas goi rany (i tabliczka SOLID na froncie :wink: )

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga - 100% kafli kupowanych w Castoramie i Wema na ul. Marynarki Polskiej - po prostu najlepsze ceny i akurat towar był na miejscu.

 

Rispetto - jesli chodzi o net - to jest plan, aby wziąć w kilka osób neostradę - chętni z pewnościa będą - potrzebny jest tylko hab i parę setek metrów kabla - jeśli będzie 5 osób to miesięczny koszt wyniesie ok. 40 zł na osobę - sprawa do przemyślenia - na razie ja i sasiad jesteśmy zaiteresowani. A co do "sołtysa" - to rzeczywiście porządna jednostka - sam wiele razy korzystałem z jego doświadczenia budowlanego, a ostatnio to nawet pomagał mi siać trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nareszcie ściany idą do góry! Pojawiły się zarysy okien, dziś stanąłem pośród tych zrębów ścian i poczułem wreszcie że cała ta budowa zaczyna przybierać kształt domu :D Piękne!

 

No to się zaczęło. Czy wiecie skąd warto kupić cegłę na kominy? (150)

Podobno dobra z Bydgoszczy... (to producent) a gdzie dostać w pobliżu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga - 100% kafli kupowanych w Castoramie i Wema na ul. Marynarki Polskiej - po prostu najlepsze ceny i akurat towar był na miejscu.

 

Rispetto - jesli chodzi o net - to jest plan, aby wziąć w kilka osób neostradę - chętni z pewnościa będą - potrzebny jest tylko hab i parę setek metrów kabla - jeśli będzie 5 osób to miesięczny koszt wyniesie ok. 40 zł na osobę - sprawa do przemyślenia - na razie ja i sasiad jesteśmy zaiteresowani. A co do "sołtysa" - to rzeczywiście porządna jednostka - sam wiele razy korzystałem z jego doświadczenia budowlanego, a ostatnio to nawet pomagał mi siać trawę.

Tak sobie myślałem o TPSA i jeszcze pamiętam, jak na imprezie "integracyjnej" mówiłem o "programowej" niechęci do tego moloch, ale teraz zastanawiam się, czy się z nimi nie przeprosić :-? . Powód ? Chciałem zainstalować do swojej centralki alarmowej moduł GSM do oddzwaniania z informacją o "kłopotach", ale okazało się, że takie coś kosztuje 1300-1500 zł. Przeliczyłem to na ilość abonamentów miesiecznych i wyszło mi prawie cztery lata. Centralka ma wbudowany dialer analogowy, więc nie poniósłbym zadnych dodatkowych kosztów, a przy okazji byłaby okazja zainstalować Neostradę :wink:

Tak apropos centralek, to mam pytanie do Benicio. Pisałeś, że nie zadziałał Ci alarm. Można wiedzieć, jakie masz czujki nadzorujące okna ? U mnie będą rolety, więc zastanawiam się, czy ma sens zakładanie czujek "wstrząsowych", chroniących przed takimi przypadkami, jak Twój.

Paweł

P.S. Jutro koniec elektryki i początek tynków na parterze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nareszcie ściany idą do góry! Pojawiły się zarysy okien, dziś stanąłem pośród tych zrębów ścian i poczułem wreszcie że cała ta budowa zaczyna przybierać kształt domu :D Piękne!

 

No to się zaczęło. Czy wiecie skąd warto kupić cegłę na kominy? (150)

Podobno dobra z Bydgoszczy... (to producent) a gdzie dostać w pobliżu?

Jari zastanawiałeś się nad kominami systemowymi ? Jeśli chodzi o szyby wentylacyjne, to cena jest praktycznie taka sama. Trochę drożej wychodzi z dymnymi, ale prostota montażu i pewność, że za pierwszym razem będziesz miał to zrobione dobrze warta jest przemyślenia. Akurat u mnie jest Leier i nie mam nic do zarzucenia. Tak na wszelki wypadek dodałem przy każym kominie po jednym kanale wentylacyjnym na wszelkie przewody, o których zapomniałem i które będę musiał położyć w przyszłości.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos centralek, to mam pytanie do Benicio. Pisałeś, że nie zadziałał Ci alarm. Można wiedzieć, jakie masz czujki nadzorujące okna ? U mnie będą rolety, więc zastanawiam się, czy ma sens zakładanie czujek "wstrząsowych", chroniących przed takimi przypadkami, jak Twój.

Paweł

 

Hej

 

Nie chce, ze zrozumiałych względów opisywac takich rzeczy publicznie, ale to, że alarm nie zadziałał, było całkowicie uzasadnione.

Czy czujki wstrząsowe mają sens? Jak najbardziej, ale tylko i wyłącznie jako element układu, a nie jako jedyne zabezpieczenie. Nie jestem fachowcem, a to co pisze jest efektem tylko moich przemyśleń. Jest na forum fachowiec w tej branży (nick: _ZBYCH_ ). Sugeruje kontakt do Niego. Dało się zauważyć, że wielu ludziom pomógł, więc nie powinien odmówić.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pól roku czytam forum Muratora, głównie grupę Trójmiejską i zdecydowałem się w końcu zarejestrować.

Budujemy z żoną of kwietnia br. w Kielnie, aktualnie na etapie zbrojenia stropu. Sądzę że za ok. miesiąc bedę mógł zaoferować stemple budowlane, jesli ktos reflektuje zanotujcie w kajetach i dajcie znać.

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujących

MarcinR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dawno nie pisałem bo ostatnio nawał pracy na budowie mnie przygniatał.

Ale muszę się Wam pochwalić.

Zakończylem stan surowy zamknięty!!!!

Najważniejsze że już nie pada na głowę i nie ma przeciagów. Teraz biorę sie elektrykę i we wrześni tynki.

Po wstawieniu okien dom przypomina już dom, wydaje się że już chwila i będzie można mieszkać, choć wiem że jeszcze masa pracy mnie czeka.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus...obejrzałam zdjęcia i gratuluje i podziwiam...miło pooglądać jak to wszystko idzie do przodu......rozumiem, że wprowadzasz się już niedługo ???...ale ty masz tempo...zazdroszczę :D

 

[MarcinU..ostatnio zwiedziłam Twoje tereny....ale masz wygłaskane te ławy...chyba Ci je dodatkowo polerowali....ale dobrze to się nazywa robota :lol:

 

 

...W niedziele zamierzam dotrzeć do Bojana rowerem ;)......nie śmiejcie się...zabrali mi samochód....przerzucam się na zdrowszy środek lokomocji :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...