Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budujemy z żoną of kwietnia br. w Kielnie, aktualnie na etapie zbrojenia stropu. MarcinR

 

Witam sąsiada ! Napisz gdzie dokładnie budujecie, bo my na Słonecznej 5 :) Bardzom ciekawa gdzie, to jutro po drodze bym sobie obejrzała (wlowik pewnie wcześniej) :) Pozdrawiam z intensywnie wykańczanego domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od pól roku czytam forum Muratora, głównie grupę Trójmiejską i zdecydowałem się w końcu zarejestrować.

Budujemy z żoną of kwietnia br. w Kielnie, aktualnie na etapie zbrojenia stropu. Sądzę że za ok. miesiąc bedę mógł zaoferować stemple budowlane, jesli ktos reflektuje zanotujcie w kajetach i dajcie znać.

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujących

MarcinR

 

Witaj Marcin

Pozdrówka :wink:

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dawno nie pisałem bo ostatnio nawał pracy na budowie mnie przygniatał.

Ale muszę się Wam pochwalić.

Zakończylem stan surowy zamknięty!!!!

Najważniejsze że już nie pada na głowę i nie ma przeciagów. Teraz biorę sie elektrykę i we wrześni tynki.

Po wstawieniu okien dom przypomina już dom, wydaje się że już chwila i będzie można mieszkać, choć wiem że jeszcze masa pracy mnie czeka.

Pozdrawiam wszystkich

 

GRATULUJE....ważne, że już coś jest...a dalej samo pójdzie do przodu

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pól roku czytam forum Muratora, głównie grupę Trójmiejską i zdecydowałem się w końcu zarejestrować.

Budujemy z żoną of kwietnia br. w Kielnie, aktualnie na etapie zbrojenia stropu. Sądzę że za ok. miesiąc bedę mógł zaoferować stemple budowlane, jesli ktos reflektuje zanotujcie w kajetach i dajcie znać.

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujących

MarcinR

 

Witaj MarcinR..... :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYSTEMY KOMINOWE - Jestem na etapie wyboru systemu kominowego (1- do pieca zasilanego gazem, 2-gi do kominka). Pozostały i do wyboru dwa: Leier i Schreyer. Który lepszy i dlaczego?. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem któregoś z kominów i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to muszę się pochwalić, dzisiaj zawisła wiecha na moim dachu- piękna mówię wam :D Miała być dopiero jutro ale dało radę dzisiaj i jest. :D Była też mała imprezka: gril i wbijanie gwozdzia :wink:

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nareszcie ściany idą do góry! Pojawiły się zarysy okien, dziś stanąłem pośród tych zrębów ścian i poczułem wreszcie że cała ta budowa zaczyna przybierać kształt domu :D Piękne!

 

No to się zaczęło. Czy wiecie skąd warto kupić cegłę na kominy? (150)

Podobno dobra z Bydgoszczy... (to producent) a gdzie dostać w pobliżu?

Jari zastanawiałeś się nad kominami systemowymi ? Jeśli chodzi o szyby wentylacyjne, to cena jest praktycznie taka sama. Trochę drożej wychodzi z dymnymi, ale prostota montażu i pewność, że za pierwszym razem będziesz miał to zrobione dobrze warta jest przemyślenia. Akurat u mnie jest Leier i nie mam nic do zarzucenia. Tak na wszelki wypadek dodałem przy każym kominie po jednym kanale wentylacyjnym na wszelkie przewody, o których zapomniałem i które będę musiał położyć w przyszłości.

Pozdrawiam

Paweł

 

Od wczoraj właśnie ktoś mi podał taki pomysł, majster radzi aby dymne dać z cegły, wentylacyjne - z kształtek. Muszę się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYSTEMY KOMINOWE - Jestem na etapie wyboru systemu kominowego (1- do pieca zasilanego gazem, 2-gi do kominka). Pozostały i do wyboru dwa: Leier i Schreyer. Który lepszy i dlaczego?. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem któregoś z kominów i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

Ja mam Leiera i jestem zadowolony.

Komin buduje się szybko i trzeba sie naprawdę postarać żeby go spartolić.

Mam jeden komin spalinowy do kotła gazowego (rura w rurze), obok 4 kanały wentylacyjne (też z kształtek) oraz komin do kominka.

Jeżeli ktoś potrzebowałby podwójne kształtki wentylacyjne Leiera to zostało mi ok. 25 szt. (troche sie przeliczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisze o dachu.

Mam już prawie skończoną wieźbę.

Cieśle są rewelacyjni - tak powiedział właściciel Ambitu, który będzie robił mi dach.

Jeżlei ktos bedzie potrzebował dobrych ciesli z małe pieniadze to podaję namiary - facet nazywa się Laskowski tel. 0-607 377-934.

Naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYSTEMY KOMINOWE - Jestem na etapie wyboru systemu kominowego (1- do pieca zasilanego gazem, 2-gi do kominka). Pozostały i do wyboru dwa: Leier i Schreyer. Który lepszy i dlaczego?. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem któregoś z kominów i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

Ja mam Leiera i jestem zadowolony.

Komin buduje się szybko i trzeba sie naprawdę postarać żeby go spartolić.

Mam jeden komin spalinowy do kotła gazowego (rura w rurze), obok 4 kanały wentylacyjne (też z kształtek) oraz komin do kominka.

Jeżeli ktoś potrzebowałby podwójne kształtki wentylacyjne Leiera to zostało mi ok. 25 szt. (troche sie przeliczyłem).

 

Barti, może ja będę reflektował na kształtki leierowskie (podwójne). Przeslij mi na priva info o cenie. mam nadzieję, że korzystniej niż Leier :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYSTEMY KOMINOWE - Jestem na etapie wyboru systemu kominowego (1- do pieca zasilanego gazem, 2-gi do kominka). Pozostały i do wyboru dwa: Leier i Schreyer. Który lepszy i dlaczego?. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem któregoś z kominów i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

A ktoś może ma Schreiera i może coś powiedzieć o nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rafal - mam 2 kominy systemowe 2 wentylacyjne, ale polskie - ECO Zapel: http://www.zapel.com.pl/kominy/index.php Na tej stronie znajdziesz cennik, elementy systemu, wykaz dystrybutorow. Z tego co pamietam, w moim przypadku, oferta na kominy Leiera byla drozsza. Schreyera nie rozpatrywalem. Moim zdaniem ECO Zapel to dobry wybor (no tak, kazda sroka swoj ogon chwali :D ). Wlasciwie system ECO Zapel to elementy od roznych dostawcow: wklady ceramiczne i kit do ich laczenia z Czech, welna i pustaki to Optiroc, elementy metalowe to wyroby krajowe. Wszystkie elementy sa dobre jakosciowo, nie mialem zadnych zastrzezen. Warto zwrocic uwage na zestawienia roznych pustakow ze soba. Nie wszystkie pasuja wymiarami. Jedne problemy jakie mialem to problemy z dystrybutorem (hurtownia z Pruszcza- adres na stronie www) i jakoscia ich pracy, ale niezle ich przecwiczylem i powinni byc lepsi. Tak przy okazji to bez mrugniecia okiem przyjeli zwroty elementow systemu kominowego po 10 miesiacach od daty zakupu :D :D :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, może ja będę reflektował na kształtki leierowskie (podwójne). Przeslij mi na priva info o cenie. mam nadzieję, że korzystniej niż Leier :wink:

 

Ja również chętnie pozbędę się kilkunastu kształtek Leiera (pojedyncze i poczwórne) Jakby ktoś potrzebował paru pustaków stropowych Leiera to również mam na zbyciu. Tak to jest dać komuś strop i kominy "do policzenia" :-?

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

 

Ładny wybór mają w ALMARES-ie Wejherowo, Przemysłowa 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj zajefajny grafik. 5.00 na budowie i przygotowanie domu pod posadzki. O 7 była juz ekipa ze sprzętem, a o 8 zajechał beton na posadzkę w garażu. Do 15 ekipa obskoczyła cały dom miksokretem. Wygląda ładnie. Teraz tylko muszę przez najbliższe trzy dni jeździć i podlewać posadzki :lol:

 

Zaliczyłem w ciągu dnia tournee po sklepach z płytkami. Oto relacja:

WEMA Rumia - duży wybór, dobra obsługa. Jak już znalazłem coś dla siebie to nie na moją kieszeń. Ciekawa promocja - sprzedają kabiny prysznicowe KABI bez VAT.

 

Również Rumia - za Hotelem Faltom na ulicy Piaskowej. Wybór średni. Pani nie tylko mi się podobała 8) ale też była kompetentna. Chyba kupię u nich kafle do jednej z łazienek.

 

SFINX przy wjeździe do Sopotu przed dealerem Skody. To było miejsce polecane przez moją Panią Architekt. Baaaaardzo dużo ładnych rzeczy. Ale jak wchodzę do sklepu i nie widzę cen na wierzchu to już wiem że nie jest to sklep dla mnie. W takich sklepach nie pyta się o cenę, tam się poprostu ma pieniądze. U nich nie zrobię zakupów.

 

Tuz przed nim jest stary, poczciwy VALDI. Sporo płytek jak za PRL-u, a gdzieś między półkami można znaleźć kilka ciekawych rzeczy. Duże szanse, że kupię u nich terakotę na cały parter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

 

Ładny wybór mają w ALMARES-ie Wejherowo, Przemysłowa 18

 

Dzięki Markus

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to muszę się pochwalić, dzisiaj zawisła wiecha na moim dachu- piękna mówię wam :D Miała być dopiero jutro ale dało radę dzisiaj i jest. :D Była też mała imprezka: gril i wbijanie gwozdzia :wink:

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

 

Polecam Prestol w Gdyni ...mają duży wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Po zasypaniu fundamentów a przed wylaniem chudziaka ułożyłem ruru kanalizacyjne i doprowadzenie powietrza do kominka. Co do systemu kominowego to fachowiec stwierdził że dla kominka najlepszy jest zwykły komin wymurowany z cegły bez żadnych wkładów taki jak stawiało się z dawniej. Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...