Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

No to muszę się pochwalić, dzisiaj zawisła wiecha na moim dachu- piękna mówię wam :D Miała być dopiero jutro ale dało radę dzisiaj i jest. :D Była też mała imprezka: gril i wbijanie gwozdzia :wink:

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

 

Polecam Prestol w Gdyni ...mają duży wybór...

Dzięki Gierga ,no właśnie Ty chyba też ostatnio szukałaś klinkieru. Czy możesz podać gdzie dokładniej w Gdyni np. ulicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to muszę się pochwalić, dzisiaj zawisła wiecha na moim dachu- piękna mówię wam :D Miała być dopiero jutro ale dało radę dzisiaj i jest. :D Była też mała imprezka: gril i wbijanie gwozdzia :wink:

Mam pytanie: czy wiecie gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej, będę miała dachówkę Ruppa czerwień miedzianą i szukam czegoś sensownego kolorystycznie na komin (połówki), cokół (płytki) i płot (cała), wcale nie jest łatwo znaleść takiego "kompletu"(cegła cała, połówka i płytka) :(

Pozdrawiam

 

Polecam Prestol w Gdyni ...mają duży wybór...

Dzięki Gierga ,no właśnie Ty chyba też ostatnio szukałaś klinkieru. Czy możesz podać gdzie dokładniej w Gdyni np. ulicę?

 

Joola podaję Ci namiary:

 

ul. Chwaszczyńska 168 Gdynia (przed Chwaszczynem, a dokładnie za Dąbrówką w Gdyni na przeciwko Polifarbu),

podam Ci również telefon, bo czasem lepiej się upewnić teledonicznie niż na darmo robić km :) tel. 629-94-00, 629-93-92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - napisz coś wiecej o Twojej podłogówce. na bazie jakiej firmy robiłeś? Jaki jest orientacyjny koszt 1 m2? Napisz też coś więcej o posadzkach.

 

Podłogówka była robiona w komplecie z pompą ciepła i na bazie materiałów z tej samej firmy, czyli Neuratherm. To jest zupełnie inna technologia niz powszechnie u nas stosowane. Prosty przykład - przy ogrzewaniu podłogowym standardowo jest dawane 5-6 mb rurek grzewczych na m2 podłogi, u mnie poszło 11-12 mb rur na m2. Odstęp pomiędzy rurkami to max. 10 cm, na obrzeżach 5. Ale dzięki temu system jest znacznie bardziej elastyczny niż powszechnie wykonywane i szybciej reaguje na żądanie zmiany temperatury. Łatwo było to zaobserwować podczas próbnego rozruchu. Cena niestety jest b.wysoka - 95 zł za m2.

 

W posadzkach jedynym problemem było zachowanie proporcji w dodaniu do betonu plastyfikatora, dostarczonego zresztą przez wykonawcę podłogówki. Najwięcej czasu zabrało wykonanie posadzki w garażu. Zresztą jutro mają ją jeszcze kończyć. W sumie jestem zadowolony z wykonanej roboty i ceny. Jak pisałem wcześniej właściciel firmy ma bardzo cięzki styl bycia i jest cholernie zarozumiały, ale jakoś się ostatecznie dotarlismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada ! Napisz gdzie dokładnie budujecie, bo my na Słonecznej 5 :) Bardzom ciekawa gdzie, to jutro po drodze bym sobie obejrzała (wlowik pewnie wcześniej) :) Pozdrawiam z intensywnie wykańczanego domku :)

 

Witam sąsiadkę. Niestety nazwy ulicy nie pomnę. Droga na Kamień/Szemud, za Kielnem skręt w lewo przy nowej restauracji, 300m dalej po lewej znajdują sie trzy domy - ten trzeci to mój, czerwony porotherm, aktualnie na poziomie stropu. Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kingaa dzięki byłam tam, oczywiście mają nawet niezły wybór tylko nie mają chwilowo w magazynie zresztą w Prestolu( Gierga jeszcze raz dzięki) też nie mają w magazynie akurat tego co mi pasuje kolorystycznie :( Ostatecznie znalazłam połówki cegły w Robenie w Gdyni, tylko słyszałam, że Roben nie jest za dobry w klinkierze, już samam nie wiem :roll: jutro muszę się na coś zdecydować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, może ja będę reflektował na kształtki leierowskie (podwójne). Przeslij mi na priva info o cenie. mam nadzieję, że korzystniej niż Leier :wink:

 

Ja również chętnie pozbędę się kilkunastu kształtek Leiera (pojedyncze i poczwórne) Jakby ktoś potrzebował paru pustaków stropowych Leiera to również mam na zbyciu. Tak to jest dać komuś strop i kominy "do policzenia" :-?

Paweł

 

Rispetto - napisz mi na priva, po ile sztuk masz tych kształetek i jak sobie je wyceniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gierga serdecznie gratuluje! Masz za sobą ciekawy , trudny i pełen wyzwań etap. Teraz kolejny - trochę mniej spektakularny ale bardziej kosztowny. Życzę dalszych trafnych wyborów i środków na realizację pomysłów.

Benicio pisałem dość dużo ale mi wcięło post, więc w skrócie - może przydałaby się bariera alarmowa? Wiedziałbyś kiedy ktoś wchodzi na działkę ... tylko koszty są dość znaczne, ale może w ograniczonym zakresie do przejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tylko słyszałam, że Roben nie jest za dobry w klinkierze, już samam nie wiem :roll: jutro muszę się na coś zdecydować

Pozdrawiam

 

Joola z moich porównań wyszło przede wszystkim, że Roben jest pierońsko drogi w porównaniu z CRH... Jak kupowałam w BATcie to mówili, że jakby co to mogą sprowadzić, i że to kwestia paru dni...

Mam CRH drugi gatunek - na palecie widać, że trochę różnią się odcieniem, ale na kominie wygląda super :) A różnica cenowa w porównaniu z Robenem gdzieś dwukrotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...