Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kodi kryzys przejdzie. My też taki mieliśmy. A teraz za tydzień MUSIMY się przeprowadzić, niezależnie od tego czy będzie już grzane czy nie. Samochód naprawiony (poszedł prawie nowy akumulator), kasy ubywa ale i tak jakoś widze wszystko bardziej optymistycznie.

Gabi - Dziadek znajduje się gdzieś w Gdańsku ale mają filię na Śląskiej w Gdyni. To były najtańsze drzwi ze wszystkich jakie oglądaliśmy. A do tego są ładne. Okna mamy Ferno. Dosyć drogie ale chcieliśmy wybrać firmę która nie zniknie po roku. Jakościowo tez dobre.

Wiece, trzeba będzie zorganizować jakies spotkanko. Jak już przeżyjemy przeprowadzkę to zapraszamy do nas - trzeba będzie oblać te surowe mury :smile:

Przesyłam kilogram optymizmu (więcej nie dam bo sama też potrzebuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko krociutko.

Okna ogladalismy jedynie z BATa czyli firma DOMEX. Nie wyglada to tak zle, bo wszystkie okna antywlamaniowe + drzwi w salonie i kuchni to wydatek ok. 15tysPLN. Myslelismy ze wiecej. Ponoc nie ma zwrotow i ludzie zadowoleni, ale czy to mozna wierzyc?!? Nie znam uzytkownikow. Chetnie wiec dowiem sie czegos o tych i innych oknach.

 

KODI - glowa do gory, ja fure do czwartku tez mam u mechanika. Uwierz ze Audi to wcale nie jest droga marka. Znam drozsze :sad:((

 

EWO - gratulacje i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było na forum. Z tego co widzę, to robota aż sie w rękach wszystim pali. Mój domek za tydzień będzie miał już więźbę, a za dwa, może trzy dachówkę (mam nadzieję).

I to byłoby na tyle przed zimą. A szkoda.

Sprawę okien zostawiam mojemu szanownemu małżonkowi. Na oknach "zjadł zęby", siedzi w tej branży jakieś 10 lat. Zna większość firm na rynku. Jeśli chcecie jakiejś porady, to dajcie sygnał. Pierwsza rada: kupujcie u producentów, a nie u dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzki za szybką reakcje, wiadomo ścigamy się z zimą. Próbujemy zrobic ile śie da i czasu starczy. Erbi jaśli mozna podrzucę trochę konkretów/wymiary na priva Będzie tego trochę i kto to będzie mył???

 

Ewa chyba zostaniesz dobrą wróżką za te podkłady optymizmu (to po luzowaniu się Harym P.)trzymam kciuki za przeprowadzkę (dobrze jest opisywać kartony a ciuchy w jaknajwiększe worki foliowe)

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chyba czeka mnie spanie w zimnych murach. W przyszły weekend musimy się już przeprowadzić a jeszcze tyle rzeczy do zrobienia.

Sam nie wiem co ważniejsze do zrobienia.

Jeżeli chodzi o kredyty to ze swojego i znajomych doświadczenia wiem, że trzeba być bardzo cierpliwym i upartym.

Zazwyczaj pomaga interwencja u kierownika działu kredytów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

My już mieszkamy i mamy ciepło. Czyli z punktu widzenia części z Was jesteśmy w naprawdę dobrej sytuacji. Z naszego punktu widzenia sytuacja jest po prostu dobra :wink:

Nie martwię się o samochód, bo teraz mnie nie stać, żeby nim jeździć :smile: Może znajomy ślusarz zrobi poręcz do schodów? Life goes on...

Pozdrawiam i nie dajcie się ponieść jesiennym nastrojom! :smile: Życzę zdrowia i dobrego humoru na co dzień! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach. Dzisiaj się dowiedziałem, że dostaniemy 18 500 zł kredytu. Chcieliśmy 25 000, ale dobre i to. Przypomnę, że odsetki 0%. Robi grę. Zastanawiam się tylko, czy robić coś w tym roku, czy poczekać do wiosny. Jeśli robić to myślałem tylko o parterze i stropie, ale nie wiem jak zniesie to zimę. Co wy na to?

Pozdrawiam i miłego weekendu

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-09-27 15:37 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie. Jak długo robiliście stan surowy otwarty. Parter + strop + ścianka kolankowa i szczyty + kominy + więźba + krycie. Kasę mamy mieć w tym tygodniu na koncie. Z 18 tys. zrobiło się 25 tys. jest więc kasa aby to wykonac. Ile potrzebuję czasu. Dla niewtajemniczonych dodam że dom w kwadracie 8,5 na 8,5. technologia gazobeton 24 + dach zwykły dwupołaciowy i blachodachówka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPAL: wiesz, tak sobie sledze i widze ze masz bardzo zblizony stan do mojego. My tez teraz kryjemy papa, tyle ze ja mam inne odczucia. Dla mnie to zaczyna wygladac jak DOM. Prawie, ze mozna sie wprowadzac :wink:

 

A tak w ogole to niezla cisza - chyba wszystkim jesien zmoczyla kable i nie maja dostepu do tego wynalazku diabla, tzn., chcialem powiedziec Internetu...

 

Pozdrawiam wszystkim i tradycyjnie gratuluje postepow :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wróciłam po tygodniu nieobecności.

My juz po przeprowadzce. Niestety piec nadal nie podłaczony więc zimno i nie mogę tam jeszcze mieszkać :smile: Ciepełko mamy obiecane w tym tygodniu. Zobaczymy.

Kodi my zaczeliśmy ściany w połowie lutego a w czerwcu mieliśmy skończony dach. A nasz dom jest sporo większy. Ważne żebyś wylał strop przed mrozami - chociaż można dodać "uzdatniaczy" do betonu. A jak nie zdążysz z dachem to można zostawić budowę na zimę ze zrobionym stropem (byleby nie lało się z góry).

Pozdrawiam ciepło - żeby Was się grypa nie imała.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...