Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W końcu mogę powiedzieć...

 

że SUROWY STAN OTWARTY ZAKOŃCZONO

 

Murarze wzięli pieniądze i pojechali w długą a ja zostałam z kupą gruzu , desek i szopką do rozebrania :D Ale jakiś etap już za mną, prawda ? ;)

Hehe

Ja już na poczatku powiedziałem, że nie dostaną ostatniej wypłaty, jeśli nie rozbiorą i uprzątną "sławojki" oraz nie wywiozą swojego baraku. 8)

No i poza tym gratuluję postępów. Ja póki co jestem załamany szybkością (a właściwie "wolnością") wysychania tynków. W domu wilgoć jak w dżungli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

 

Mirosław nie daj się wciągnąć w to namawianie, bo u mnie było to samo. Fakt faktem, że szybbciej i wygodniej, ale zaoszczędzisz na robionych. Tylko też trzeba przypilnować aby porządnie zbrojenia zrobili na nadporożach i wszystko wyglądło równo. :lol:

 

Stawiaj pierwsze flaszki narożnikowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

 

Mirosław nie daj się wciągnąć w to namawianie, bo u mnie było to samo. Fakt faktem, że szybbciej i wygodniej, ale zaoszczędzisz na robionych. Tylko też trzeba przypilnować aby porządnie zbrojenia zrobili na nadporożach i wszystko wyglądło równo. :lol:

 

Stawiaj pierwsze flaszki narożnikowe;)

 

MIROSŁAW

Nie rozumiem o co chodzi z nadprożami.

Ja za swoje na cały dom zapłaciłem 498 zł brutto z transportem.

Idzie szybciej, trudno temat spieprzyć i nie trzeba używać drewna na szalunek. Czysty zysk.

Przygotuj zestawienie i zadzwoń do Kombetu.

Gość nazywa się Maciek Karloczuk 0-696-420-132, 623-37-94. Przygotuje Ci na pewno dobra ofertę.

U mnie zostały 2 szt o szerokości 120 cm - jeżeli reflektujesz to chętnie się pozbędę.

 

Przykładowe ceny - N-120 - 18,67 zł brutto/szt (pamiętaj że zawsze potrzebujesz 2 szt na otwór), N-150 - 20,98 zł brutto, N-180 - 28,91 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

 

Ja dopiero w przyszłym roku. W tym sezonie będę porządkował dżunglę na swoim ranczo a roboty jest tam trochę, zresztą sama widziałaś.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy. Z Archipelagu (dom w paczce) dostałem kosztorysy domu 157 m, dach 265m które przedstawiają się następująco:

- beton komórkowy YTONG - mater.+roboci. 228.532 do 249.407 - w zależności od kosztów robocizny. Cena metra bez robocizny 1056 zł.

- ceramika Leier - 225.702 - 246.557 - 1038

- keramzyt Betard - 217.570 - 238.445 - 986

- silikaty Silka - 224.341 - 246.091 - 1012

- szkielet drewniany Kronopol - 276.000 a cena metra 1162

Robią wszystko od pozwolenia na budowę aż do stanu pod klucz.

Ciekawy jestem Waszych opinii w odniesieniu do Waszych doświadczeń.

Pozdrawiam.

 

Piwo zabrałem :lol: i piję za zdrowie wszystkich szukających. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

Gratulacje

Mirku czy Twój "domek" to ten trzeci od Majora Bojana ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy.

 

Przez stan surowy zamknięty rozumiem wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, chudziak na gruncie, dach w wersji ostatecznej, wstawione okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

U mnie wychodzi 904 PLN za m2 wraz z robocizną. Ta kwota obejmuje również koszty przygotowania budowy -15.400 /projekty, mapy, badanie gruntu, przyłącze wody i prądu, kierownik budowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dawno mnie tu nie było, a widzę że na wszystkich budowach coś się dzieje. U mnie w końcu załatwiona sprawa okienek - wszystkie poprawki zrobione, parapety wewnątrz wstawione, wszystko ok i chwała GFO że potrafili się odpowiednio zachować, tak więc mogę ich z czystym sumieniem polecić. Wobec tych wszystkich producentów którzy coś skopią i później wypierają się swojego produktu taki który ma usterkę i stara się ją usunąć i czyni to skutecznie ku zadowoleniu właściciela to ktoś godny pochwały.

Tyle o okienkach. Mam już zrobione tynki w środku - maszynowo, klasyczne. Podłogówka i rurki do kaloryferów położone. W weekend wylaliśmy na parterze i w łazience na poddaszu posadzki. My w odróżnieniu od Markusa wylewaliśmy ręcznie. Wyrównywał i zacierał wujek żony - murarz z zawodu, osoba która już któryś raz z rzędu nam pomagała. Domek w środku wygląda już fajnie. Wstawiliśmy też bramę garażową Hormanna Ecotherm - białą, kasetony. Już zaczynam czuć że tu niedługo zamieszkam ;-)

Niestety teraz troszkę musi wyschnąć posadzka i wracam do tematu zrobienia poddasza. Miałem nieprzyjemną sytuację z wykonawcami, którym nie spodobało się że zwracaliśmy im uwagę że mają starać się wykorzystywać w pełni materiał. Łatwiej było im wyrzucać wełnę na śmieci i brać duże, nowe kawałki. Na razie pożegnałem się ostatecznie z jednym z nich, a drugiemu zapowiedziałem że jak chce jeszcze u mnie pracować to ma się z tamtym pożegnać.

W trakcie czytania zaległych wiadomości widziałem że padły pytania o:

- cegłę pasującą w kolorze do czerwonej dachówki Ruppa. Polecam Wienerbergera Pomeranię. Wygląda naprawdę fajnie i jest dobrej jakości. Ostatnio przerzucałem całą paletę z łazienki na poddaszu na taras i miałem okazję ją dokładnie po jakimś czasie powtórnie obejrzeć. Wcześniej robiliśmy z niej obróbkę komina.

- sklep z glazurą i terakotą. Nikt nie wspominał o "Bazarze" w Przejazdowie na trasie do Warszawy. Naprawde warto tam zajechać i chociażby pooglądać.

Pozdrawiam i do zaczytania

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sklep z glazurą i terakotą. Nikt nie wspominał o "Bazarze" w Przejazdowie na trasie do Warszawy.

Adamski

 

Łoj, Bazar to za wysokie progi... I szczerze mówiąc jakoś mnie tamtejsza oferta nie zachwyciła :roll: Ale może po prostu mam taki zdrowy odruch, że jak widzę cenę, to mi się gust dostosowuje? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - zajechałem, obejrzałem, pogratulować !!! Jakie sa Twoje dalsze plany. Kończysz prace na ten rok czy ciągniesz dalej ?

 

 

Niestety kasa którą posiadam starczyć ma jeszcze na ogrodzenie oraz założenie wody i finito....a potem muszę poczekać aż skończymy z Jarkiem studia w przyszłym roku na wiosnę....i weźmiemy kredyt.. 8)

 

A chciałabym tak całą parą....oj chciałabym...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...