Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

 

Ja dopiero w przyszłym roku. W tym sezonie będę porządkował dżunglę na swoim ranczo a roboty jest tam trochę, zresztą sama widziałaś.

Pozdrawiam :)

 

Masz super dżungle...brakuje tylko tarzana ;)

Też bym chciałą mieć takie zarośla....a nie samą plażę wokoło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam sąsiadkę. Niestety nazwy ulicy nie pomnę. Droga na Kamień/Szemud, za Kielnem skręt w lewo przy nowej restauracji, 300m dalej po lewej znajdują sie trzy domy - ten trzeci to mój, czerwony porotherm, aktualnie na poziomie stropu. Marcin

A, to juz wiem, fajne miejsce :) My mamy kawałek dalej, z drogi widać, ale trzeba wiedzieć czego szukać. Jak będę przejeżdzac to sie dokladniej przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grosza nie policzyłem, ale za taki stan wyszło ok 650-700 zł. Bez okien, drzwi i bramy było 450 zł (wtedy jeszcze liczyłem :-? )

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy.

 

Przez stan surowy zamknięty rozumiem wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, chudziak na gruncie, dach w wersji ostatecznej, wstawione okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

U mnie wychodzi 904 PLN za m2 wraz z robocizną. Ta kwota obejmuje również koszty przygotowania budowy -15.400 /projekty, mapy, badanie gruntu, przyłącze wody i prądu, kierownik budowy/

Dzięki za informacje. To budujące. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: jaką bramę kupiłeś?

 

WIŚNIOWSKI 2,50 x 2,50 segmentowa, biała, ocieplona (za pośrednictwem Amer-Pol w Gdyni) 3.500 PLN brutto wraz z montażem. Termin dostawy był ekspresowy -9 dni. Tak mi się podoba że sam z siebie jestem dumny :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jesteśmy tu nowi. Budowę dopiero rozpoczynamy( wytyczyliśmy dom na działce) w miejscowości Juszkowo k. Pruszcza Gdańskiego. Nie bardzo możemy pochwalić się doświadczeniami, ale mamy dużo różnych pytań - jak zresztą chyba każdy nowicjusz w budowaniu. Projekt mamy indywidualny, dużo chcemy zrobić we własnym zakresie - mamy cichą nadzieję, że nam się uda.

 

Czy ktoś może nam podpowiedzieć ile w praktyce stosuje się podsypki pod budynkiem? Czytaliśmy, że sypie się kolejno warstwy po ok. 25 cm i ubija. Ale jaka wysoka ma być ostatecznie ta warstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbywaliście się palet z budowy ? Szły na ognisko :D , czy sprzedawaliście je ? Czy firmay skupujące palety przyjeżdżają po nie, czy trzeba je im zawieść ?

 

Paweł

 

U mnie nikt się o palety nie dopomina, nawet sama dzwoniłam i prosiłam ...ale minęły już 3 miesiące i nikogo nie widać....jak nikt nie przyjedzie...to nie wiem gdzieś je wywiozę, bo tak to mi działkę zagracają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKAS - witaj. Doświadczenia nabierzesz w miarę budowania. Z własnej perspektywy powiem, że choćbyś przeczytał milion postów i tysiąc Muratorów to i tak kilka rzeczy zrobisz nie tak. I nie chodzi mi o błędy w technologii, ale raczej błędy "myślowe". Już po wykonaniu danego elementu, zgodnie zresztą z projektem, dojdziesz do wniosku że drugi raz zrobiłbyś to zupełnie inaczej. Ale jest to tzw. ryzyko skalkulowane.

 

BARTI - ładny kurna domek, ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt się o palety nie dopomina, nawet sama dzwoniłam i prosiłam ...ale minęły już 3 miesiące i nikogo nie widać....jak nikt nie przyjedzie...to nie wiem gdzieś je wywiozę, bo tak to mi działkę zagracają

 

GIERGA - w Bojanie najlepszą metodą na pozbycie się wszelkich drewnianych odpadów jest telefon do niejakiego pana Browarczyk 676 0435. Biorą wszystko :lol: w cenie 100 PLN za przyczepkę, a ładują ją bardzo solidnie. Tylko nie zraź się jak przyjedzie z kobietą, gdyż ma do niej podejście dość "afrykańskie" i chyba tylko słonia nie dźwigała, bo palety targa aż szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Jestem tu nowy i właśnie poczytuje sobie wszystkie wasze wypowiedzi. Mój dom jest w stanie surowym otwartym. Tydzień temu wynieśli się wreszcie wszyscy "fachowcy". Mam już położona dachówke i z nią właśnie miałem najwięcej problemów. Nie polecam nikomu dekarzy których miałem. Są z Bojana i jak ktoś chce to mogę mu podać ich nazwe ale nie na forum.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Jestem tu nowy i właśnie poczytuje sobie wszystkie wasze wypowiedzi. Mój dom jest w stanie surowym otwartym. Tydzień temu wynieśli się wreszcie wszyscy "fachowcy". Mam już położona dachówke i z nią właśnie miałem najwięcej problemów. Nie polecam nikomu dekarzy których miałem. Są z Bojana i jak ktoś chce to mogę mu podać ich nazwe ale nie na forum.

:cry:

 

Witaj Mircha,

Forum m.in. jest po to by podawac dane osob ktorych sie poleca i nie poleca. Nie szczyp sie :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rafal - mam 2 kominy systemowe 2 wentylacyjne, ale polskie - ECO Zapel: http://www.zapel.com.pl/kominy/index.php Na tej stronie znajdziesz cennik, elementy systemu, wykaz dystrybutorow. Z tego co pamietam, w moim przypadku, oferta na kominy Leiera byla drozsza. Schreyera nie rozpatrywalem. Moim zdaniem ECO Zapel to dobry wybor (no tak, kazda sroka swoj ogon chwali :D ). Wlasciwie system ECO Zapel to elementy od roznych dostawcow: wklady ceramiczne i kit do ich laczenia z Czech, welna i pustaki to Optiroc, elementy metalowe to wyroby krajowe. Wszystkie elementy sa dobre jakosciowo, nie mialem zadnych zastrzezen. Warto zwrocic uwage na zestawienia roznych pustakow ze soba. Nie wszystkie pasuja wymiarami. Jedne problemy jakie mialem to problemy z dystrybutorem (hurtownia z Pruszcza- adres na stronie www) i jakoscia ich pracy, ale niezle ich przecwiczylem i powinni byc lepsi. Tak przy okazji to bez mrugniecia okiem przyjeli zwroty elementow systemu kominowego po 10 miesiacach od daty zakupu :D :D :D

Pozdrowienia

 

Pagin - dzięki za informaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rafal - mam 2 kominy systemowe 2 wentylacyjne, ale polskie - ECO Zapel: http://www.zapel.com.pl/kominy/index.php Na tej stronie znajdziesz cennik, elementy systemu, wykaz dystrybutorow. Z tego co pamietam, w moim przypadku, oferta na kominy Leiera byla drozsza. Schreyera nie rozpatrywalem. Moim zdaniem ECO Zapel to dobry wybor (no tak, kazda sroka swoj ogon chwali :D ). Wlasciwie system ECO Zapel to elementy od roznych dostawcow: wklady ceramiczne i kit do ich laczenia z Czech, welna i pustaki to Optiroc, elementy metalowe to wyroby krajowe. Wszystkie elementy sa dobre jakosciowo, nie mialem zadnych zastrzezen. Warto zwrocic uwage na zestawienia roznych pustakow ze soba. Nie wszystkie pasuja wymiarami. Jedne problemy jakie mialem to problemy z dystrybutorem (hurtownia z Pruszcza- adres na stronie www) i jakoscia ich pracy, ale niezle ich przecwiczylem i powinni byc lepsi. Tak przy okazji to bez mrugniecia okiem przyjeli zwroty elementow systemu kominowego po 10 miesiacach od daty zakupu :D :D :D

Pozdrowienia

 

Pagin - dzięki za informaje.

 

 

Leier też przyjął wszystkie zwroty. Przyjechali, zabrali i wystawili korekty do faktur. Kasę oddali. Naprawdę mile mnie zaskoczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...