Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markus, dzisiaj byłem koło Twojego pięknego domu. Nie zdążyłem zajrzeć aby się z Tobą zobaczyć gdyż spotkałem Twojego sąsiada 8) , który oprowadził mnie chyba po wszystkich budowach w okolicy... Domek masz ho, ho...

Pozdrawiam :wink:

 

Też tak myślę. Markus ma bardzo ładny domek.

Polecam zwiedzanie.

 

Markus - bilety normalne zrób po 5 zł, a ulgowe po 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dajcie namiary na elektryków.

 

1. Lidzbarski Wiesław 600 273 884 - młody, kumaty chłopak. Pułap cenowy - średni. Rozprowadzał u mnie wszelkie okablowanie przed tynkami. teraz ma robić II etap /tablice, kabel zasilający, okablowanie zewnętrzne/, a gdzieś we wrześniu pewnie będzie kończył.

 

2. Szur Dariusz 600 184 655 - szczególnie polecam osobom podlegającym ZE Wejherowo. Robił mi tzw. prowizorkę, ale prowizorką to ona jest tylko z nazwy. Wiem że robi wszelkie instalacje i robi je dobrze. Pułap cenowy- wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie namiary na elektryków.

 

1. Lidzbarski Wiesław 600 273 884 - młody, kumaty chłopak. Pułap cenowy - średni. Rozprowadzał u mnie wszelkie okablowanie przed tynkami. teraz ma robić II etap /tablice, kabel zasilający, okablowanie zewnętrzne/, a gdzieś we wrześniu pewnie będzie kończył.

 

2. Szur Dariusz 600 184 655 - szczególnie polecam osobom podlegającym ZE Wejherowo. Robił mi tzw. prowizorkę, ale prowizorką to ona jest tylko z nazwy. Wiem że robi wszelkie instalacje i robi je dobrze. Pułap cenowy- wysoki.

 

Dzięki Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem stawiane narożniki. Nie wiem czy celebrujecie te tradycje, ale u mnie jest 6 narożników. To oznaczało 6 narożników x 16 zł za Abstynenta (vol. 40% :D ). Pięknie to wyglądało, szczególnie te "cegiełki" :wink:

 

PS. Należy uważać na dwie rzeczy (wg tradycji): 1) aby nie mieć zbyt dużo narożników w projekcie domu, 2) aby nie mieć zbyt dużego gwoździa i za małego młotka przy więźbie dachowej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem stawiane narożniki. Nie wiem czy celebrujecie te tradycje, ale u mnie jest 6 narożników. To oznaczało 6 narożników x 16 zł za Abstynenta (vol. 40% :D ). Pięknie to wyglądało, szczególnie te "cegiełki" :wink:

 

PS. Należy uważać na dwie rzeczy (wg tradycji): 1) aby nie mieć zbyt dużo narożników w projekcie domu, 2) aby nie mieć zbyt dużego gwoździa i za małego młotka przy więźbie dachowej :wink:

 

Jeżeli chodzi o gwoździa to ja miałem 12 cali (30 cm) i wbiłem go w 21 uderzeniach. Trafiłem oczko. Był to ostatni gwóźdź więźby, który według tradycji powinien zostać wbity przez właściciela.

Mój gwóźdź specjalnie chyba był tak umieszczony że musiałem sie do niego wspinać przez 5 minut i wisieć jakieś 9 metrów nad ziemią wbijając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga, Twój domek też odwiedziłem. Bajka. Chciałbym już mieć aż tyle.

Pozdrawiam :wink:

 

 

Nie martw się .......czas szybko płynie i na Twojej działce również ...stanie domek ;)

W czwartek widziałam u Ciebie na działce samochód (hmmm zapomniałam jaka to była marka)......chciałm poszukać Ciebie .....ale w tych gęstych krzaczorach co masz na działce :lol: :lol: nie wiedziałam w którym kierunku podążać i się poddałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOOLA - 9 Veluxów - co Ty, szklarnie budujesz ? :roll:

 

Witam

Nie buduję szklarni :D , po prostu mam na poddaszu 3 pokoje, w których to mam po 2 okna co daje już 6, dodatkowo 2 okna w łazience i 1 w pralni więc wychodzi 9 jak w m...ę strzelił :wink: Wiem, wiem będę miała co myć :( :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką elewację masz na myśli. U mnie otynkowali dom i jest ok. Ocieplanie też wcześniej robili i jestem bardzo zadowolony.

Namiary: Jerzy Sikora: 6817142 (dzwonić raczej wieczorem). Nie przejmuj się "problemami komunikacyjnymi" (trochę się jąka) :lol: , ale fachowcem jest naprawdę niezłym. Nie musisz cały czas stać mu nad głową i pilnować na każdym kroku, a jak któryś z jego pomocników coś partoli, to bez wahania wysyła go na trawkę. U mnie pozbył się trzech, ale nie miało to wpływu na jakość całości. Jak potrzeba to materiał załatwi, no i generalnie dba o budowę. O murarzy miałem największe obawy, ale okazały się niesłuszne.

P.S. Mogę go "odstąpić", ale najpierw ma u mnie zrobić płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj przywieźli mi komin Schreyer'a z Bat'a (Kokoszki). Obsługa przy zamawianiu kominów była bardzo profesjonalna. Gorzej przy realizacji, a mianowicie:

1. Komin mieli przywieźć spakowany na dwóch paletach - przywieźli, ale samochód był bez HDS. Więc pakunki rozpakowaliśmy i rozładowaliśmy ręcznie - oprzeprzyłem za to srogo sprzedawczynię. Mało brakowało, a odesłałbym ten samochód z towarem i kazałbym przywieźć samochodem z HDS. Ale nie byo sensu, gdyż ręcznie rozładowaliśmy towar w 4 min.

2. Nie było instrukcji komina, co obiecali. Tutaj miara się przebrała. Powiedziałem, ze nie odbiorę towaru (już rozładowany na działce), bo nie wiem co odbieram - nie mam instrukcji - a i do konca nie rozumiem co zawiera zestawienie faktury. I wiecie jaka była reakcja. W ciągu 10 min przyjechał VW Bus z Kokoszek do Tuchomia i przywiózł 3 stronicową instrukcję. Tak się chopaki spieszyli.

 

Spokojnie przejrzałem zestaw elementów komina na działce, sprawdziłem spokojnie z zestawieniem z fakturą, poczym ja podpisałem. Nawet nie jęknęli.

 

Morał taki. Nie odbierać niczego, jeżeli jest choć drobna wątpliwość. Dostawca zrobi wszystko za podpisanie faktury i zapłacenie jej. Nie płaćcie a wszystko wcześniej, bo wówczas obsługa się bardzo psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moja prosbe do wszystkich budujacych ;-). Chyba znajdzie sie jeszcze ktos, kto tak jak rispetto jest zadowolony ze swoich fachowcow.

 

Witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci i prosze od razu o pomoc. Szukam ekipy, ktora wykana ocieplenie piwnicy i scianek fundamentowych. Dotychczasowa ekipa - znajomi znajomego, robote zaczeli i znikneli. Bede wdzieczny za wszelkie namiary!!! :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy ktoś korzystał z usług P. Grablowskiego - wodociągi i wykopy?

Solidny? Dobry? Proszę o opinie.

Pozdrawiam :)

 

Korzystałem i to sporo. Osobiście uważam go za solidnego wykonawcę. Ma tylko jedną zasadniczą wadę - jest drogi. Zawsze musiałem go straszyć przejściem do konkurencji i wtedy mu miękła rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy ktoś korzystał z usług P. Grablowskiego - wodociągi i wykopy?

Solidny? Dobry? Proszę o opinie.

Pozdrawiam :)

 

Korzystałem i to sporo. Osobiście uważam go za solidnego wykonawcę. Ma tylko jedną zasadniczą wadę - jest drogi. Zawsze musiałem go straszyć przejściem do konkurencji i wtedy mu miękła rura.

 

Mam wątpliwości co do solidności. Ceny ma wysokie i niestety wobec mnie okazał stanowisko "za tyle to mi się nie opłaca maszyny uruchamiać". I dlatego korzystałem z konkurencji. Mi robił tylko wodę i pomimo uzgodnień do końca musiałem z nim dyskutować jak to ma być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...