Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam wątpliwości co do solidności. Ceny ma wysokie i niestety wobec mnie okazał stanowisko "za tyle to mi się nie opłaca maszyny uruchamiać". I dlatego korzystałem z konkurencji. Mi robił tylko wodę i pomimo uzgodnień do końca musiałem z nim dyskutować jak to ma być zrobione.

 

No cóż, zalicza się on do tej, bardzo zresztą licznej, grupy wykonawców co to wiedzą znacznie lepiej od Inwestora co, jak i gdzie powinno być zrobione. Podobny przypadek miałem z Panem z OL-TRANS, który znacznie lepiej ode mnie wiedział ile bloczków betonowych potrzebuję i kiedy je należy dostarczyć na budowę. Dopiero solidny opier.... sprowadził go na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Zacznę od postępów - ściany parteru już skończone .

Jeżeli chodzi o wodę i prąd mogę polecić Tomasza Chrzanowskiego z Bojana tel. 602610776. Gość jest bardzo konkurencyjny cenowo jeżeli chodzi o prace wodociągowe i dociągnięcie prądu . Jego firma ma o ile się nie mylę kontrakt z Energą na teren Bojana, pomaga też w załatwieniu papierków. Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola nie przejmuj się. Zimą spadnie śnieg i okien i nic za nimi nie będzie widać :) U nas na poddaszu było ciemno jak w nocy. Zastanawiamy się nad sposobem odśnieżania okien połaciowych.

 

Wlowikowa - współczuję. Chyba, ze przez ten tydzień baardzo posunęliście się w pracach. My mamy częściowo za sobą mieszkanie na budowie i wiem co to znaczy - a zwłaszcza wszechobecny kurz. No i co najgorsze-jak się mieszka to się traci zapał do pracy :( To tak optymistycznie :) A tak wogóle to gratuluję przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa no to mnie pocieszyłaś :roll: A jak wymyślisz jakiś sposób na odśnieżanie okienek to daj znać, bo faktycznie o tym to nie pomyślałam, na szczęście w pokoju syna i w naszej sypialni będą jeszcze drzwi balkonowe więc zupełnie ciemno nie będzie..

adamski czyżbyś myślał już o następnej budowie :wink: czy tylko zastanawiasz się nad zainwestowaniem kaski w ziemię :wink: Nie pamiętam już dokładnie ale chyba jezdziło się kiedyś w te rejony na biwaczki więc miejscowość pewnie ładna, a wziemię- szczególnie w działki budowlane to chyba zawsze warto zainwestować, pytanie tylko na jak długo chcesz zamrozić trochę kasy(jeśli wogóle..)

Mirosław gratuluję postępów a wlowikom przeprowadzki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Zacznę od postępów - ściany parteru już skończone .

Jeżeli chodzi o wodę i prąd mogę polecić Tomasza Chrzanowskiego z Bojana tel. 602610776. Gość jest bardzo konkurencyjny cenowo jeżeli chodzi o prace wodociągowe i dociągnięcie prądu . Jego firma ma o ile się nie mylę kontrakt z Energą na teren Bojana, pomaga też w załatwieniu papierków. Pozdrówka :wink:

 

Nie było problemu z oddbiorem przyłacza wodnego przez zakłada wodociągów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było problemu z oddbiorem przyłacza wodnego przez zakłada wodociągów?

 

Ten problem rozwiązałem poprzez wizytę w gminie i pytanie: kogo mają godnego polecenia do wykonania przyłacza wodnego. Pani zapisała mi dwa nazwiska z numerami telefonów, cobym miał wybór i po zawodach. Następnym razem w gminie zjawiłem sie po odbiór zaświadczenia o przyłaczeniu do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa - widziałem zdjęcia, sa fajne. Ale widzę, że jeszcze dużo pracy przed wami. Będe trzymał kciuki, aby Wam się termin nie obsunął :wink:

Termin nam sie nie obsunie, bo nie ma możliwości - mieszkanie trzeba oddać właścicielom,a firma przeprowadzkowa już zamówiona na środę 25 sierpnia na 10.00 - taki lajf :)

Byle w końcu prąd był i panowie od solarów się pojawili (obiecali z półtora miesiąca temu, że będą we wtorek :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowikowa - współczuję. Chyba, ze przez ten tydzień baardzo posunęliście się w pracach. My mamy częściowo za sobą mieszkanie na budowie i wiem co to znaczy - a zwłaszcza wszechobecny kurz. No i co najgorsze-jak się mieszka to się traci zapał do pracy :( To tak optymistycznie :)

W tej chwili mamy jakieś dwie godziny czasu dziennie na robienie czegoś na budowie - po przeprowadzce bedzie można i w nocy coś podłubać - a nie bedzie już kosztu wynajmowania mieszkania - a mamy dokładnie 14 dni na przeprowadzkę, więc jeszcze może coś się posunie w pracach. Mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie dzieje, ale mam wrażenie, że tylko Gdynia się buduje. :D O Gdańsku tak mało. :-? A ja szukam działki w okolicach Gdańska. Czy może ktoś szukał w tym rejonie? Mamy na oku Kolbudy, a teraz wybieramy sie do Sulmina (tj. chodzi o takie mniej więcej odległości od Gdańska) No i warunek: musi być las. Proszę o podpowiedź. Czy ktoś może buduje w tych rejonach? Sulmin podoma mi sie , ale nie wiem jak z dojzdem, itp. W Kolbudach działki są ładne na dość stromej górze - za to komunikacja OK. Ogólny mętlik w głowie. W :o ybieram ysie do Jagatowa. Może jakiś Gdańszczanin mógłby mi coś jeszcze podpowiedzieć. Może w trakcie "Szukania" odkrył jakieś ciekawe rejony... Byłabym baaaardzo wdzięczna.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebeka - witaj :D

Faktycznie trochę tu mało nas Gdańszczan :wink:

W Sulminie mam znajomych - dojazd taki sobie... tzn. normalnie z Otomina 2 km przez las - wyboiście ale się dojedzie bez problemu, natomiast jak zasypie śnieg, albo jest głębokie błoto, to trzeba naokoło przez Niestępowo, a to już ładny kawałek... Ale za to okolica piękna :) Zresztą okolice Kolbud też, a chyba lepsza komunikacja...

Przepięknie jest też np. w Pomlewie, gdzie buduje Eska-j, zakochałam się w tym miejscu, ale to daleko...

Ja ze swojej strony jak zwykle polecam Sobieszewo :wink: Ceny podobne jak w Sulminie, a dojeżdża autobus miejski (nawet nocny :wink: ), no i oprócz lasu jest jeszcze morze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie dzieje, ale mam wrażenie, że tylko Gdynia się buduje. :D O Gdańsku tak mało. :-? A ja szukam działki w okolicach Gdańska. Czy może ktoś szukał w tym rejonie? Mamy na oku Kolbudy, a teraz wybieramy sie do Sulmina (tj. chodzi o takie mniej więcej odległości od Gdańska) No i warunek: musi być las. Proszę o podpowiedź. Czy ktoś może buduje w tych rejonach? Sulmin podoma mi sie , ale nie wiem jak z dojzdem, itp. W Kolbudach działki są ładne na dość stromej górze - za to komunikacja OK. Ogólny mętlik w głowie. W :o ybieram ysie do Jagatowa. Może jakiś Gdańszczanin mógłby mi coś jeszcze podpowiedzieć. Może w trakcie "Szukania" odkrył jakieś ciekawe rejony... Byłabym baaaardzo wdzięczna.

Pozdrowionka

 

Witaj Rebeko.

Ja rowniez jestem z Gdanska. Budowe mam niedaleko Jagatowa - w Trąbkach Wielkich. Okolica moim zdaniem jest piekna, a z dojazdem nawet zima nie ma zadnych problemow, bo przez wies przechodzi glowna trasa ze Straszyna na Starogard Gd., która jest zawsze przejezdna.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rebeko

 

Myślę że oba nasze miasta są godnie reprezentowane. Gdynia zasadniczo rozsiadła się w rejonie: Bojano - Kielno - Dobrzewino - Tuchom /-ek. Natomiast Gdańsk jest mocno reprezentowany przez Banino (obecność Algidy w okolicy wszystko wyjaśnia 8) ) i kierunek na Tczew.

 

Natomiast totalnie brakuje reprezentanta Sopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rebeko

 

Myślę że oba nasze miasta są godnie reprezentowane. Gdynia zasadniczo rozsiadła się w rejonie: Bojano - Kielno - Dobrzewino - Tuchom /-ek. Natomiast Gdańsk jest mocno reprezentowany przez Banino (obecność Algidy w okolicy wszystko wyjaśnia 8) ) i kierunek na Tczew.

 

Natomiast totalnie brakuje reprezentanta Sopotu.

 

To ja sobie wypraszam.

Jestem z Gdyni i buduję się w Baninie.

Przykro mi że nie mieszczę się w standardach ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...