Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję sprawdzonego architekta do przerobienia projektu. Znacie kogoś kogo możecie polecić? Ostatnio byłem w pewnym sopockim biurze i właściwie od razu wiedziałem, że to chyba nie na moje finanse ( ogródek, fontanna, stawik - a to dopiero przed drzwiami ) ale cena przekroczyła moją naprawdę bujną wyobraźnię i szargnęła moim optymizmem - za drobne poprawki 15 tysięcy. :-?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję sprawdzonego architekta do przerobienia projektu. Znacie kogoś kogo możecie polecić? Ostatnio byłem w pewnym sopockim biurze i właściwie od razu wiedziałem, że to chyba nie na moje finanse ( ogródek, fontanna, stawik - a to dopiero przed drzwiami ) ale cena przekroczyła moją naprawdę bujną wyobraźnię i szargnęła moim optymizmem - za drobne poprawki 15 tysięcy. :-?

Pozdrawiam.

 

Polecam mojego architekta:

 

Artur Bardowski - 0-608 174-074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rebeko

 

Myślę że oba nasze miasta są godnie reprezentowane. Gdynia zasadniczo rozsiadła się w rejonie: Bojano - Kielno - Dobrzewino - Tuchom /-ek. Natomiast Gdańsk jest mocno reprezentowany przez Banino (obecność Algidy w okolicy wszystko wyjaśnia 8) ) i kierunek na Tczew.

 

Natomiast totalnie brakuje reprezentanta Sopotu.

 

To ja sobie wypraszam.

Jestem z Gdyni i buduję się w Baninie.

Przykro mi że nie mieszczę się w standardach ......

 

"Odszczepieńców" :wink: nie brałem pod uwagę.

Qurcze, nie wiedziałem że z jednego tematu można przerzucić post do kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sobie wypraszam - jestem z Elbląga :)

 

Wlowikowa ależ oczywiście :) My też tak sobie mówiliśmy. A potem jakoś tak fajnie jest w domku posiedzieć. Tylko ta dłubanina trwa i trwa. A najwięcej zrobiliśmy: jak się dzidzia urodziła (expresowe malowanie sypialni), przed świętami i zlotami rodzinnymi. Czyli goście wchodzą a my kończymy kładzenie podłogi :)

Teraz by nam sie jakiś większy zlot rodzinny przydał bo tempo pracy z powodu czystego lenistwa spadło okrutnie. Kwiaty w ogrodzie mi tak zarosły, że ich nie widać a podbitkę znowu będziemy kończyć jak przyjdą mrozy :)

Ale ... na razie jedziemy na wakacje. Może jak naładujemy baterie to będzie lepiej. Chociaz wątpię. I to bardzo :)

Na razie mamy plany: póki ciepło robimy na zewnątrz (hmmm) a zimą kończymy wewnątrz ( hehehe).

 

 

Joola - trzeba otworzyć okno i przekręcić śnieżną stroną do wewnątrz :)

Albo wywołać lawinę na dachu? Albo podgrzać okno coby śnieg stopniał (ale to może zaszkodzić oknu). Albo zmajstrować sobie jakiś przyrząd żeby z dołu siegnąć. :lol:

A tak na serio to nie mam pomysłu. U nas było po prostu ciemno a że to sypialnia to nie przeszkadzało. Gorzej będzie jak młody podrośnie i będzie potrzebował światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rebeko

 

Myślę że oba nasze miasta są godnie reprezentowane. Gdynia zasadniczo rozsiadła się w rejonie: Bojano - Kielno - Dobrzewino - Tuchom /-ek. Natomiast Gdańsk jest mocno reprezentowany przez Banino (obecność Algidy w okolicy wszystko wyjaśnia 8) ) i kierunek na Tczew.

 

Natomiast totalnie brakuje reprezentanta Sopotu.

 

To ja sobie wypraszam.

Jestem z Gdyni i buduję się w Baninie.

Przykro mi że nie mieszczę się w standardach ......

 

No to może wątek sopocki - Jestem z Sopotu a buduję się w Tuchomu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - zwracam honor, jakoś umknąłeś mojej uwadze.

 

ADAMSKI - zwracałeś wełnę ??? Bo jakoś nie ma żadnego amatora na to co mi zostało.

 

Dzisiaj kończą ogrodzenie. Wełna na poddaszu rozłożona i zaczynają się karton-gipsy. Za to ja jutro odpalam wrotki i znikam na urlop. Do zobaczenia i napisania wszystkim za dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć REBEKA!

 

Interesowałaś się działkami w Juszkowie k. Pruszcza Gdańskiego?

My kupiliśmy działkę ok.600 m od ostatnich zabudowań w Pruszczu tj. 1100 m od Urzędu Gminy ( jeśli orientujesz się gdzie stoi Urząd) po lewej stronie w głębi stoi kilka budujących się domów. Ponieważ tu osiedle dopiero powstaje to ceny są raczej przystępne i do wyboru są jeszcze działki uzbrojone i bez uzbrojenia.

Gorąco polecam gdyż okolica bardzo cicha i spokojna a tymczasem bardzo blisko jest do Pruszcza, nie ma problemów z dojazdem zarówno samochodem jak i autobusem, blisko do sklepu i szkoły w Pruszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj przywieźli mi komin Schreyer'a z Bat'a (Kokoszki). Obsługa przy zamawianiu kominów była bardzo profesjonalna. Gorzej przy realizacji, a mianowicie:

1. Komin mieli przywieźć spakowany na dwóch paletach - przywieźli, ale samochód był bez HDS. Więc pakunki rozpakowaliśmy i rozładowaliśmy ręcznie - oprzeprzyłem za to srogo sprzedawczynię. Mało brakowało, a odesłałbym ten samochód z towarem i kazałbym przywieźć samochodem z HDS. Ale nie byo sensu, gdyż ręcznie rozładowaliśmy towar w 4 min.

2. Nie było instrukcji komina, co obiecali. Tutaj miara się przebrała. Powiedziałem, ze nie odbiorę towaru (już rozładowany na działce), bo nie wiem co odbieram - nie mam instrukcji - a i do konca nie rozumiem co zawiera zestawienie faktury. I wiecie jaka była reakcja. W ciągu 10 min przyjechał VW Bus z Kokoszek do Tuchomia i przywiózł 3 stronicową instrukcję. Tak się chopaki spieszyli.

 

Spokojnie przejrzałem zestaw elementów komina na działce, sprawdziłem spokojnie z zestawieniem z fakturą, poczym ja podpisałem. Nawet nie jęknęli.

 

Morał taki. Nie odbierać niczego, jeżeli jest choć drobna wątpliwość. Dostawca zrobi wszystko za podpisanie faktury i zapłacenie jej. Nie płaćcie a wszystko wcześniej, bo wówczas obsługa się bardzo psuje.

 

Ha, też dzisiaj zamówiłem Schreyera (ale bez zewnętrznych pustaków - będę murował z cegły). Nie wiem jak się spiszą z instrukcją, na razie namierzyłem w necie niemiecką i musze na dziś potłumaczyć.

Nie masz przypadkiem skanerka lub cyfrowej aparatki?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączam do prośby Kingi, tj. o podanie solidnej (i niezbyt drogiej...) ekipy do wykończenia poddasza (poddasze będę wykańczał w przyszłym roku, ale już zbieram namiary) potem może nie być czasu :))

 

Ja buduje się w Chłapowie (okolice Władysławowa) - czy nie ma na forum kogoś z tych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Właśnie się zarejestrowałem.

Buduję domek (dzisiaj zalałem ławy) w Czaplach koło Leźna.

Pogoda dopisuje, ekipa sprawna - początek wykonany.

Wiele jeszcze przede mną, ale serce rośnie.

Pozdrawiam wszystkich.

 

kontradmiral

 

Witam "wilka morskiego" i zycze powodzenia :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po duuuuuuuuużej przerwie, czy ktoś mnie jeszcze pamieta :)

U mnie budowa staneła niestety w miejscu, postanowilismy nie budowac na dziełce rodziców tylko wydzielić ją spowodowane jest to kilkoma wzgledami wiec nasze pustaczki razem z nami sobie czekaja :) po drodze miałam rózne perturbacje z pracą ale już w porzadku więc moge powrócić do tematów budowlanych. We wrzesniu planujemy wydzielenie działki i ropzoczecie kolejny raz wszystkich formalnosci a swoja drogą w lutym zlozylismy wniosek o warunki zabudowy na ta poprzednia działke i do tej pory nie otrzymalismy odpowiedzi, tylko co jakis czas otrzymujemy info na jakim etapie wszystko jest paranoja jakaś :-? Tyle u mnie i mego męża :)

Witam wszystkich nowych forumowiczów z naszych okolic, mam nadzieje ze bedzie mi dane tu czesciej zagladac :) A starych forumowiczów serdecznie pozdrawiam ale szybko budujecie juz sie czuje zakompleksiona :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj przywieźli mi komin Schreyer'a z Bat'a (Kokoszki). Obsługa przy zamawianiu kominów była bardzo profesjonalna. Gorzej przy realizacji, a mianowicie:

1. Komin mieli przywieźć spakowany na dwóch paletach - przywieźli, ale samochód był bez HDS. Więc pakunki rozpakowaliśmy i rozładowaliśmy ręcznie - oprzeprzyłem za to srogo sprzedawczynię. Mało brakowało, a odesłałbym ten samochód z towarem i kazałbym przywieźć samochodem z HDS. Ale nie byo sensu, gdyż ręcznie rozładowaliśmy towar w 4 min.

2. Nie było instrukcji komina, co obiecali. Tutaj miara się przebrała. Powiedziałem, ze nie odbiorę towaru (już rozładowany na działce), bo nie wiem co odbieram - nie mam instrukcji - a i do konca nie rozumiem co zawiera zestawienie faktury. I wiecie jaka była reakcja. W ciągu 10 min przyjechał VW Bus z Kokoszek do Tuchomia i przywiózł 3 stronicową instrukcję. Tak się chopaki spieszyli.

 

Spokojnie przejrzałem zestaw elementów komina na działce, sprawdziłem spokojnie z zestawieniem z fakturą, poczym ja podpisałem. Nawet nie jęknęli.

 

Morał taki. Nie odbierać niczego, jeżeli jest choć drobna wątpliwość. Dostawca zrobi wszystko za podpisanie faktury i zapłacenie jej. Nie płaćcie a wszystko wcześniej, bo wówczas obsługa się bardzo psuje.

 

Ha, też dzisiaj zamówiłem Schreyera (ale bez zewnętrznych pustaków - będę murował z cegły). Nie wiem jak się spiszą z instrukcją, na razie namierzyłem w necie niemiecką i musze na dziś potłumaczyć.

Nie masz przypadkiem skanerka lub cyfrowej aparatki?

 

Pozdrowienia

 

JarL - Przedstawicielem Schreyera w pomorskiem jest Piotr Piast (tel. kom. 604 255 144). Przedzwoń do niego, umów się. Niech Ci poopowiada o kominach przywiezie Ci instrukcję. Moim zdaniem (ja tak zrobiłem) dobrze jest umówić wykonawcę z tym gościem, aby dał kilka dobrych rad co do montowania komina.

 

Genralnie instrukcje zawsze dostajesz z kominem, u mnie nawalił po prostu Bat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...