Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... A ja stanęłam w miejscu z powodu finansów :( w przyszłym tygodniu równam działkę i robię ogrodzenie, zabijam otwory i to tyle na ten rok...smutne ale prawdziwe.

Tak więc zdążyłem obejrzeć Twoją budowę z silikatów. Były problemy ze znalezieniem ale tylko Twoją budowę znalazłem z wszystkich Forumowiczó Bojanowiczów. Ładny domek i troszeczkę wielkością przypomina mi mój Orzeszek. Pozwoliłem sobie wejść do środka (w piątek (20.08) około 10:00) i obejrzeć detale poddasza, komina i rozmieszczenia pomieszczeń. W szczególności interesowała mnie jakość prowadzenia ścian na klej. Dziękuję za wrażenia.

Do Markusa chyba też trafiłem ale już nie wchodziłem - interesują mnie wrażenia z zamontowanej pompy ciepła. Twój sąsiad chyba też ją sobie zamontował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ja stanęłam w miejscu z powodu finansów :( w przyszłym tygodniu równam działkę i robię ogrodzenie, zabijam otwory i to tyle na ten rok...smutne ale prawdziwe.

Tak więc zdążyłem obejrzeć Twoją budowę z silikatów. Były problemy ze znalezieniem ale tylko Twoją budowę znalazłem z wszystkich Forumowiczó Bojanowiczów. Ładny domek i troszeczkę wielkością przypomina mi mój Orzeszek. Pozwoliłem sobie wejść do środka (w piątek (20.08) około 10:00) i obejrzeć detale poddasza, komina i rozmieszczenia pomieszczeń. W szczególności interesowała mnie jakość prowadzenia ścian na klej. Dziękuję za wrażenia.

Do Markusa chyba też trafiłem ale już nie wchodziłem - interesują mnie wrażenia z zamontowanej pompy ciepła. Twój sąsiad chyba też ją sobie zamontował?

Domek Giergi jest super. 8) Też go podziwiałem a ostatnio widuję go niemal codziennie.

Widziałem się z sąsiadem Markusa, który pompę a wlaściwie pompy ( druga od ciepłej wody ) ma o ile dobrze pamiętam od trzech lub czterech lat. Jest bardzo zadowolony. Pokazywał mi "całą" instalację, udowodnił że ciepła woda jest faktycznie gorąca a miałem również to szczęcie że widziałem całą podłogówkę jeszcze przed zalaniem u Markusa. Wszystko to daje naprawdę wiele do myślenia. Z tego co wiem to w Bojano są już cztery pompy. Ciekawy jestem co nowi właściciele powiedzą za jakiś tam czas. Poważnie myślę o tym samym ale poczekam do wiosny. Zobaczymy jak zdało to egzamin u nich. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cieszę się jak nie wiadomo co, bo pewnie za dwa tygodnie będą mi kopać doły pod fundament! :D :D :D .

A poza cieszeniem się jak nie wiadomo co zastanawiam się nad kilkoma sprawami:

 

1. Czy kiedy "bardziej doświadczeni inwestorzy" zamawiali np beton do wylania ław to sami wyliczali ile go potrzeba, czy może opierali się na wyliczeniach kierownika, a może wykonawcy? A gdzie zamawiali ten beton i za ile? :-?

2. Jak robili przyłącze wodne to instalowali wodomierz w studni wodomierzowej? Jaka ona jest wielka? I ile taka studnia kosztuje? :-?

hmmm, pewnie za pięć minut będę miała kolejne pytania. Ale może nie będę Was nimi wszystkimi zamęczać :D A na te powyższe może ktoś mi odpowie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... 1. Czy kiedy "bardziej doświadczeni inwestorzy" zamawiali np beton do wylania ław to sami wyliczali ile go potrzeba, czy może opierali się na wyliczeniach kierownika, a może wykonawcy? ...

Ja każdy bok wymierzyłem z miarką i wyszło mi 13,178 m3 więc zamówiłem 14m3.

... gdzie zamawiali ten beton i za ile?...

Jak wielu Forumowiczów z Trójmiasta w firmie Wakoz z Luzina. B20 za 180 PLN.

... 2. Jak robili przyłącze wodne to instalowali wodomierz w studni wodomierzowej? Jaka ona jest wielka? I ile taka studnia kosztuje? :-?

...

W moim przypadku to aż osiemnastu inwestorów robi zrzutkę na robociznę i wszelkie projekty wodociągu a gmina Szemud sponsoruje materiały więc moja cena około 2,5 k za całość przyłącza wodnego może być troszeczkę zawyżona. Co do wymiarów to jeszcze nic nie wiem - w tym roku zaczną montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wakmen. Za wszystkie odpowiedzi :D

 

A o studzienkę wodomierzową to mam na myśli takie coś na wodomierz tylko dla nas. Tzn. wodociąg już jest pod naszą działką, teraz tylko trzeba założyć licznik, a w warunkach przyłączenia do wodociągu stoi, że mam mieć w granicach działki studzienkę wodomierzową... Wykonawca mówi, że musi to być duza studnia, gdzie może wejść człowiek, żeby odczytywać licznik... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Mancha - przejeżdżałem wczoraj koło Twojej działki i ... :o :o :o zupełnie jej nie poznałem! Niezła robota - wykarczowana na błysk i widzę ruderka też spacyfikowana 8) . Kiedy planujesz "wykopki"?

 

Do Bojanowców - została mi paleta bloczków betonowych - może ktoś reflektuje? Próbuję oddać do producenta, ale marudzą o kłopotach z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ja stanęłam w miejscu z powodu finansów :( w przyszłym tygodniu równam działkę i robię ogrodzenie, zabijam otwory i to tyle na ten rok...smutne ale prawdziwe.

Tak więc zdążyłem obejrzeć Twoją budowę z silikatów. Były problemy ze znalezieniem ale tylko Twoją budowę znalazłem z wszystkich Forumowiczó Bojanowiczów. Ładny domek i troszeczkę wielkością przypomina mi mój Orzeszek. Pozwoliłem sobie wejść do środka (w piątek (20.08) około 10:00) i obejrzeć detale poddasza, komina i rozmieszczenia pomieszczeń. W szczególności interesowała mnie jakość prowadzenia ścian na klej. Dziękuję za wrażenia.

Do Markusa chyba też trafiłem ale już nie wchodziłem - interesują mnie wrażenia z zamontowanej pompy ciepła. Twój sąsiad chyba też ją sobie zamontował?

 

No proszę ;)) aż mi się miło zrobiło, że ktoś mnie odwiedza. Ja byc może niedługo ....na pewno nawiedzę Kielno...w planach mam Wlowiki i Cieiebi Wakmen :-) Myślę, że to nastąpi w piątek ewentualnie w sobotę :)

Taki mały biały domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w warunkach przyłączenia do wodociągu stoi, że mam mieć w granicach działki studzienkę wodomierzową... Wykonawca mówi, że musi to być duza studnia, gdzie może wejść człowiek, żeby odczytywać licznik... :o

I to jest prawda. Ja chciałem to przeskoczyć tzn. zamontować licznik albo w garażu albo w pomieszczeniu gospodarczym niestety jest to niemożliwe. Szkoda. Dziwne ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja byc może niedługo ....na pewno nawiedzę Kielno...w planach mam Wlowiki i Cieiebi Wakmen :-) Myślę, że to nastąpi w piątek ewentualnie w sobotę :)

Taki mały biały domek :)

Zapraszam choć mogą być problemy z dojazdem bez mapy (na mojej stronie w dziale Orzeszek / Dyslokalizacja jest umieszczona mapka jak dojechać z Kielna - wystarczy wpisać hasło - "mojeimięnazwisko" bez spacji i wielkich liter, oczywiście prawdziwe).

W sobotę to napewno mnie nie zastaniesz gdyż całą dobę jestem w pracy zawodowej ale przez 3 dni tj. od środy do piątku napewno będę choć na razie on nie jest biały a czarny - smaruję fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...