Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ERBI: Mnie sie udalo sprzedac steple via Anonse (ja umiescilem ogloszenie w Internecie). Nie czekalem nawet tygodnia i od srody nie mam juz stepli --> 200 sztuk poszlo po 450PLN. Ja tam sie ciesze, ze chociaz tyle odzyskalem.

 

Pozdrawiam cieplo, tych co maja zimno. ERBI? czy to Ty pisales o oknach. Jesli tak to wrzucilem ci prywatna wiadomosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja się nie odzywam bo trzymam kciuki za pogodę i nie mogę pisać. Może w sobotę wiecheć zawiśnie potem deskowanie i papa.

 

Erbi dzki za info i zaangażowanie męża w sprawy "ogólnookienne".

 

Ewa to gdzie ty własciwie mieszkasz skoro juz po przeprowadzce a w domku jeszcze nie?

Mi odkąd zaczęło wiać ochota na przeprowadzkę odpadła do późnej wiosny.

Powodzenia dla wszystkich w ściganiu się z czasem i zimą.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podmieszkuję sobie w ciepełku u babci. Chciałabym już na swoim ale raczej nie powinnam zważywszy na okoliczności :sad:

Ale już dzisiaj albo jutro powinniśmy mieć podłączony piec więc jak dobrze pójdzie w weekend się przeniosę do siebie !!! :smile:

Gabi nie chcę pisać zbyt wiele, żebyś nie przestała trzymać kciuków za pogodę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - Dzięki za przesłanie twojego projektu - jest to naprawdę coś w sam raz. Tak na marginesie to podoba mi się też projekt niejakiego DINA, który podobno wybudował się w Baninie - będę chciał to dzieło obejrzeć. Pozdrowienia i oby ten kredyt starczył Ci na to co chcesz zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile:

Nareszcie mam trochę spokojniej -dachowcy w końcu dostali wszystkie blachy i kończą dach -może pod koniec przyszłego będzie już definitywny koniec.

Ucieszyłem się ostatnio jak robiłem porządki na działce a jacyś spacerowicze nie widząc mnie, zaczęli podziwiać mój domek. Serce rośnie!

Kodi jak samochód -ok?

Może mi ktoś powie, czy przy kominach obróbka blacharska jest niezbędna? Może wystarczy sama taśma wakaflex?

Dachowcy chcą dlachę a ja nie wiem ...

Ewa gratuluję jeszcze raz postępów -Wasze marzenia o domu zaraz się spełnią :smile:

Pozdrowienia dla wszystkich z okolic tych bliższych i dalszych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, w koncu na forum sie cos ruszylo :smile:

 

Nie mam czasu pisac. Docent - no jak juz bedziesz w tym Baninie to moze sie spotkamy? U mnie juz jest na dachu papa, na pietrze scianki i teraz robimy murki coby juz pojechac z pracami ziemnymi i miec je z glowy w przyszlym roku.

 

Jak widze jest chyba kilka osob, ktore maja podobny stan zaawansowania do naszego :smile: Czy ktos bedzie walczyl w zime? Ja nie bo chcemy budowe przezimowac.

 

EWO: Dzieki za kontakt na dekarza, na pierwszy rzut oka sie spodobal. Nic nie daje targowanie - mowi ze ma tyle zlecen, ze i tak sie nie moze obrobic... Sprawia wrazenie czlowieka, ktory wie co mowi i robi - ciekaw jestem jak to wyglada w praktyce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUK68 sposób jest taki: Sprzet potrzebny : suszarka do włosów z funkcją grzania , paznokcie do odrywania i dużo, dużo cierpliwości. Pod wpływem ciepła klej którym była przyklejoma taśma powinien trochę odpuścić i przy odrobinie szczęścia ( znam ludzi którym niestety i to nie pomogło) niewielkimi kawałeczkami taśma może zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca proszę bardzo.

My do tej pory uważamy, że była to jedyna ekipa z którą nie mieliśmy kłopotów. I fatycznie jak okazało się, że nie może u nas robić (wyłączyli prąd) to od razu leciał na inną budowę żeby nie mieć opóźnień.

A u na już cieplutko!!! :smile:)

Piec działa i to nawet dobrze. Domek nagrzał się w pół godziny i teraz nie muszę już pracować w kilku swetrach :smile:

Teraz jeszcze podgrzewacz i się wprowadzam :smile:

Ciepłe pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny ruch na forum ostatnimi czasy. :smile: Właśnie kończymy kłaść więżbę, a w przyszłym tygodniu nareszcie będzie dach !!!!

Opóżnienie w budowie mamy "tylko" miesięczne więc o dociepleniu i elewacji w tym roku możemy tylko pomarzyć :sad: .

Jakie macie ogrzewamie? Jeśli gazowe to kocioł jakiej firmy polecalibyście ? Wiszący, czy stojący ? Może macie jakąś firmę tanią i solidną która zajmuje się tego typu instalacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od jutra idę na blisko 40 dniowy urlop. Jutro też przyjeżdzą murarz z teściem i do roboty. Plan jest chytry - stan surowy otwarty. Zobaczymy. Minimum to ściany parteru ze stropem.

Trzymajcie za mnie kciuki. Będę wpadał tu rzadziej, ale nie zapominajcie o mnie. Dla tych co się budują i wykańczają, życzę dobrej pogody. To tyle bo się rozczule.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - trzymam wszystkie moje kciuki. Ale może podzieliłbyś się odrobinką urlopu? Sebastian powiedział że teraz by mu się miesiąc przydał a niestety jakoś tak wypsztykał już wszystko :sad:

No cóż - trzeba czekać do stycznia na regenerację upragnionych dni urlopowych.

Nadal ciepło pozdrawiam :smile:

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, to widze ze u Ewy to juz wlasciwie koniec robot :wink:

Kodi wzial sie do roboty, milo, milo widziec.

 

Ha, ja mam z tego roku jeszcze z 25 dni a i tak nie wiem czy w ogole go wykorzystam :sad: Tak to juz jest...

 

Robercie dostalem Twojego maila, jednak nie mam akurat teraz czasu na chocby male spotkanko. Jak sie przeluzni to dam znac.

 

U mnie wlasnie wykanczaja fundamenty - dysperbit, papa, styropiany zacierki siatki folie i te klimaty. W tym sezonie jeszcze murki, a potem zimowanie :smile: W styczniu/lutym wezme sie za dachowke.

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze takiej pogody jak jest dzis - cieplo, sloneczko i nie pada :smile:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi trzymaj obie ręce bo idą chmury :sad:

Wolę nie myśleć ile przed nami.

Na razie wszystko jest "tak żeby można było mieszkać"

Czyli pomieszczenie gospodarcze - jako kuchnio/pralnia, wykafelkowane i umeblowane (jedyne praktycznie gotowe na cacy), w łazience tylko kabina prysznicowa, wc praktycznie gotowe (ale można już korzystać), pokoje wymalowane podkładowo ze stara wykładziną czekają na grudzień a teraz jesteśmy na etapie przygotowywania drzwi do wstawienia. No i ocieplenie wewnątrz i zewnątrz. Ogólny rozpiernicz i bałagan.

Do tego bałagan przeprowadzkowy bo okazało się że mam za mało mebli :smile: i codzienne odkurzanie bo chyba tylko ja zdejmuję buty wchodząc do cześci sypialnianej.

Wiechę robią chyba cieśle. Materiały: drut, coś choinkopodobnego i mnóstwo tasiemek. Robi się z tego coś na kształt dzwonu i przybija do deski. Do tego %%, coś na ząb i dużo dobrego humoru (o co nie trudno jak się widzi zrobiona więźbę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...