Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sobotę rozpoczęłam wielkie równanie działki :lol: Teraz przynajmniej jest w miarę normalnie.

Dzisiaj byłam w Kielnie :( niestety padający deszcz zepsuł moje poszukiwania Wakmena i Wlowików :x :x

Przeżyłam również szok jak babcia z jednym ze sklepów odezwała się do mnie po kaszubsku...kompletnie nic nie zrozumiałam....śmiałąm się razem z nią...ale nie wiem o co jej chodziło :lol: :lol:

Kaszebsci ludki ;)

La_mancha...czy to ty paliłeś takie wielkie ognicho w sobotę na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barti: porozmawiaj z nim o alarmówce i rozprowadzeniu dźwięku i telewizji po domu. On z zawodu i z hobby jest elektronikiem i jest w tym naprawdę niezły. Zresztą zakładał instalacje także u Jacy (dawny forumowicz) i słyszałem że nie żałowali. Ja im trochę nawymyślałem - rzeczy typu wyprowadzenie kabli na zewnątrz domu, domofon, kamery, załączanie lamp o konkretnej godzinie. Wszystko do zrobienia, tylko kwestia pomysłów i cena na pewno mniejsza niż prostego systemu z centralną magistralą (oczywiście przy pełnym szacunku dla tego typu rozwiązań).

 

Pozdrawiam

Adamski

 

U mnie też robili tv, alarm, domofon, oswietlenie zewnetrzne, komputery itd. o dźwięku zapomniałem (dzieki) jutro muszą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jeszcze jakieś namiary na zagęszczarkę do gruntu. Czy nikt z Was nie zagęszczałgruntu mechanicznie?

 

Jest firma wypożyczająca sprzęt budowlany m.in. zagęszczarki

na Hutniczej w Gdyni. Między Makro a Radmorem. Nazywa się chyba

Ramirent. Musisz się dać zweryfikować jako osoba fizyczna (np. rachunki za prąd, telefon). Trwa to 1 dzień. Potem możesz wypożyczać sprzęt.

Zagęszczarki chyba sto kilkadziesiąt zł za dobę. Zależnie od wagi. Transport własny lub ich ale płatny dodatkowo.

 

Ja jednak nie korzystałem z ich usług. Tak się złożyło że gość z koparki załatwił mi kumpla z zagęszczarką i przywiózł ją na łyżce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem okna firmy Intur z Inowrocławia. Ceny znacznie niższe niż wspomnianych firm. Z jakości i wyglądu jestem bardzo zadowolony, a najbardziej z ceny (oczywiscie VAT 7%)

http://www.inturkfs.com.pl/index1.htm

Jak będziesz chciał kontakt do ich dystrybutora to daj znać.

 

Przy okazji, znacie kogoś kto robi posadzki typu lastrico? Chciałbym taką do garażu ale nie mam pojęcia chy ktoś jeszcze takie wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mircha - Pomorska Fabryka okien - masz na myśli M&S?

U nas właśnie parę dni temu wstawili ich okna drewniane. Jak na razie nie mam nic do zarzucenia - okna piękne, obsługa super, dostałam próbkę koloru, 2 tygodnie przed terminem z umowy zadzwonili, że okna są i czekają, montażyści też bez zarzutu :) Kupowałam w Gdańsku na Kartuskiej.

U Braci Bertrand kupował mój kolega, generalnie był zadowolony, tylko miał jakiś problem z reklamacją, ale chodziło o jakiś duperel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wstawiania okien, czy ktoś może mi powiedzieć coś o tych firmach: Bracia Bertrand, Windows, Pomorska Fabryka Okien, Gdańska Fabryka Okien lub jakiejs innej dobrej fimie?

:)

 

Po moich do doświadczeniach z WINDOWS 2000 w Rumii sugeruje omijać ich szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - jak długo trwał montaż twojej więźby dachowej? Mam podobną konstrukcję i jestem ciekawy.

 

All - Czy możecie polecić w miarę tanich ludków od więźby.

 

Niedlugo powinienem zalać wieniec potem kilka bloczków ściany kolankowej i więźba, a po drodze montaż drewnianych belek stropowych.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wstawiania okien, czy ktoś może mi powiedzieć coś o tych firmach: Bracia Bertrand, Windows, Pomorska Fabryka Okien, Gdańska Fabryka Okien lub jakiejs innej dobrej fimie?

:)

 

Po moich do doświadczeniach z WINDOWS 2000 w Rumii sugeruje omijać ich szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - jak długo trwał montaż twojej więźby dachowej? Mam podobną konstrukcję i jestem ciekawy.

 

4-5 dni, wliczając w to przerwę spowodowaną brakiem 8 krokwi, gdyż konstruktor machnął się w słupkach, w "Zestawieniu elementów konstrukcji dachowej".

Obawiam sie, że ciężko Ci będzie znależć zawodników jedynie do więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Dzisiaj zalałem strop . Przyjechały cztery gruchy betonu i pompa z wibratorem :wink: Razem 36,5 m3 :evil: betonu B-20. Teraz trzeba to solidnie polewać na budowie i w domu . Zaczynam nad tym pracować zwłaszcza w domu , będę polewał żeby się nie zarwało. Pozdrówka :wink:

 

Co Ty PENTAGON budujesz ? 8)

Rany, ale Cię ten beton musiał trafić po portfelu. Musze jutro odwiedzić Twoja budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę,-kominek Jotul lub Tarnawa czy wiecie gdzie takowy można nabyć najtaniej? Wiem, że są w Trójmieście dwa punkty Jotula w Gdańsku na Grunwaldzkiej i w Gdyni na Pl.Kaszubskim(takie adresy znalazłam na stronie internetowej) ale może gdzieś jeszcze?No i Tarnawa- gdzie można te kominki obejrzeć? Z góry dzięki za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę,-kominek Jotul lub Tarnawa czy wiecie gdzie takowy można nabyć najtaniej? Wiem, że są w Trójmieście dwa punkty Jotula w Gdańsku na Grunwaldzkiej i w Gdyni na Pl.Kaszubskim(takie adresy znalazłam na stronie internetowej) ale może gdzieś jeszcze?No i Tarnawa- gdzie można te kominki obejrzeć? Z góry dzięki za informacje

Pozdrawiam

 

Polecam INTERIOR Adam Kuczwalski - Reda ul.Gdańska tel 504 044 076, 678 83 22. Jest dystrybutorem Tarnawy, ceny ma zajefajne.

Np. u mnie obliczył kominek 18kW, wszystkie rury, dystrybutor itd za 4.000 brutto z robocizną. Vat oczywiście niski jeżeli kupujemy z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Siatka - polecam SIATEX w Redzie przy ulicy Obwodowej. Ja brałem od nich siatkę na swoje ogrodzenie. Chociaż MarcinU jest chyba najbardziej wybitnym znawcą siatki.

 

2) Kominki - TARNAVA jest również w Redzie. Gdańska 17, jakieś 100 m przed kościołem po prawej. Z zewnątrz strasznie tandetna buda. Tel: 678-8322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...