Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.... Przeżyłam również szok jak babcia z jednym ze sklepów odezwała się do mnie po kaszubsku...kompletnie nic nie zrozumiałam....śmiałąm się razem z nią...ale nie wiem o co jej chodziło :lol: :lol:

Kaszebsci ludki ;) ....

Ja od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz gorzej się wypowiadam - nie po polskiemu :wink: . Obok naszej działeczki mieszka nasz Wujek. Człowiek doświadczony przez życie i wychowujący się w gwarze kaszubskiej. Ze mną rozmawia, jak to się wyraził, po polsku ale czasami ni w ząb go nie rozumię. Są tego korzyści bo szlifuję kolejny "narodowy" język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam jeszcze jedną prośbę,-kominek Jotul lub Tarnawa czy wiecie gdzie takowy można nabyć najtaniej? Wiem, że są w Trójmieście dwa punkty Jotula w Gdańsku na Grunwaldzkiej i w Gdyni na Pl.Kaszubskim(takie adresy znalazłam na stronie internetowej) ale może gdzieś jeszcze?No i Tarnawa- gdzie można te kominki obejrzeć? Z góry dzięki za informacje

Pozdrawiam

 

Joola - Tarnawa - Haginz Żukowo ul. Gdyńska34, tel.685 96 15 lub 501 036 721, ceny gościu ma naprawdę dobre, ale wykonawców trzeba pilnować porządnie... u nas na razie zrobili rozprowadzenie dgp, miałam zagoniony dzień, nie dopilnowałam i zrobili "na odwal" :evil: Ale potrafią dobrze, z tego co wiem Docent był zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można tanio kupić siatki na ogrodzenie ? najlepiej powlekane :roll:

 

Łomatko już pisałem - moje poszukiwania zakończyły się w Castoramie - siatka zgrzewana produkowana przez Beakert'a dla Castoramy (taki no-name), oczka 7,x10 cm, drut 2,2 mm ocynk powlekany PCV, wysokość 1,5 m. Cena 158 zł za 25 rolkę. Wychodzi 4,21 zł za m2 lub 6,32 za mb. Taniej nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Przeżyłam również szok jak babcia z jednym ze sklepów odezwała się do mnie po kaszubsku...kompletnie nic nie zrozumiałam....śmiałąm się razem z nią...ale nie wiem o co jej chodziło :lol: :lol:

Kaszebsci ludki ;) ....

Ja od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz gorzej się wypowiadam - nie po polskiemu :wink: . Obok naszej działeczki mieszka nasz Wujek. Człowiek doświadczony przez życie i wychowujący się w gwarze kaszubskiej. Ze mną rozmawia, jak to się wyraził, po polsku ale czasami ni w ząb go nie rozumię. Są tego korzyści bo szlifuję kolejny "narodowy" język.

Dla mnie to bardzo dziwny język...chociaż pewnie z czasem jak ktoś go słyszy, to może się oswoić. Przypomina mi szybki bełkot. Ale podziwiam tych ludzi....wierni swoim korzeniom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można tanio kupić siatki na ogrodzenie ? najlepiej powlekane :roll:

 

Łomatko już pisałem - moje poszukiwania zakończyły się w Castoramie - siatka zgrzewana produkowana przez Beakert'a dla Castoramy (taki no-name), oczka 7,x10 cm, drut 2,2 mm ocynk powlekany PCV, wysokość 1,5 m. Cena 158 zł za 25 rolkę. Wychodzi 4,21 zł za m2 lub 6,32 za mb. Taniej nic nie znalazłem.

 

Dzięki Marcin..niestety ostatnio nie mam czasu...na filtrację naszego forum Trójmiastowego stąd moje głupie pytanie ...zresztą kto pyta nie błądzi..prawda...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można tanio kupić siatki na ogrodzenie ? najlepiej powlekane :roll:

 

Łomatko już pisałem - moje poszukiwania zakończyły się w Castoramie - siatka zgrzewana produkowana przez Beakert'a dla Castoramy (taki no-name), oczka 7,x10 cm, drut 2,2 mm ocynk powlekany PCV, wysokość 1,5 m. Cena 158 zł za 25 rolkę. Wychodzi 4,21 zł za m2 lub 6,32 za mb. Taniej nic nie znalazłem.

MarcinU, z tego co wiem, to sama siatka Beakert'a cenowo jeszcze do przełknięcia natomiast drogie są same słupki, czy wiesz może gdzie tanio można te słupki kupić?(słupki Beakert'a mają jakieś inne zaczepy do siatki niż te "zwykłe")

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jutro będe mógł więcej napisać na ten temat. Obdzwoniłem kilkanaście nadleśnictw i jak pewnie większość z Was wie z drewnem do kominka jest generalnie wielka bieda. Takie porąbane (dąb) widziałem nawet po 140 zł !!! Przyjęto jakąś chorą zasadę, że dla zwyczajnych zjadaczy chleba/drewna można sprzedać tylko 5 m3. Przydały się tu jednak zdolności negocjacyjne mojej żony i mamy mieć "prawie 10". Nie to, żebym "chytrzył" numer telefonu :D , ale były to już ostatki drewna w tym nadleśnictwie i nic więcej tam już nie ma. Leśniczy mówił, że podpisali jakiś gigantyczny kontrakt z IP w Kwidzynie i sprzedają tam każdą ilość drzewa.

Będę na pewno rozglądał się za nastepnym transportem (niech się suszy) i jak coś znajdę, to dam znać.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam wszystkich forumowiczów po 2-miesięcznej nieobecności.Tyle już czasu mieszkam w swoim nowym domku.Możecie mi wierzyć jest super.Jeżeli będę mogła w czymś pomóc-chętnie służę.Powodzenia w budowaniu.bea3

 

Zazdrość nas zżera i próbujemy Cię dogonić. Z tego co pamietam mieszkasz niezbyt daleko od Kodiego. Wiesz co u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pozdrawiam wszystkich mieszkających już na swoim - podzielcie sie wrażeniami.

Gdyby ktos miał namiary na drewno kominkowe w cenie około 100-110 zł/mp z dowozem i pocięte to proszę o kontakt - potrzebowałbym około 10mp.

Szukam też węża świetlnego do instalacji na zewnątrz budynku - mam na razie tylko namiar na firmę Dabos cena od 9 do 34 zł/mb (najtańszy z gwarancją 14,50zł/mb) - gdyby ktoś coś wiedział ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...