Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale panowie twierdzą, że estetyka nie ma nic do rzeczy z fachowością wykonania dachu..i że się czepiam :evil: LUDZIE szlag człowieka trafia, pomału dochodzę do wniosku, że aby wybudować dom należy skończyć doktorat z budownictwa i wziąć na okres budowy urlop, żeby pokazywać palcem gdzie co i jak mają zrobić..

Pozdrawiam

 

Święte słowa. W sumie mogłaś im odpowiedzieć że wysokość zapłaty nie ma nic do rzeczy z fachowością wykonania.

 

Z tym doktoratem to niestety prawda. Nic mnie tak nie wkurza jak tekst "fachowca" - "A z tym to co pan zamierza zrobić ???" Jak bym wiedział to żadnego durnia bym nie zatrudniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie twierdzą, że estetyka nie ma nic do rzeczy z fachowością wykonania dachu..i że się czepiam :evil:

Mocne :o

Gdyby ktoś potrzebował namiaru na sprawdzonego dekarza, to służę. Mi też na początku trafił się taki cudak, który po obejrzeniu więźby powiedział, że "na tym, to on pracować nie będzie i te krokwie to tylko flexem obciąć i od nowa całą więźbę zrobić". Na początku się zlękłem, ale później to miał szczęście, że się nie pojawił, bo dostałby kopa zamój stres.

Drugi dekarz przyszedł i bez marudzenia zrobił wszystko tip-top. Duzo mi doradził i jestem bardzo zadowolony.

Miałem napisać w sprawie drzewa do kominka. Kupiłem za 59 zł w Nadleśnictwie Gaj koło Zblewa. Do tego dopłaciłem 250 zł za transport i pomoc w załadunku i rozładunku. Drzewo oczywiście świeżutkie, więc teraz będzie się sezonować, a przed zimą kolejny kurs :D .

Pozdrawiam Baniniaków, których ostatnio coś mało słychać

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus_gdynia - dzieki za namiary - czy czlowiek ten ociepla poddasza czy tylko plyty K-G? Kolejne pytanie - czy ta welna jest jeszcze aktualna? Zaczynam sie interesowac tematem ocieplenia poddasza i byc moze bylbym zainteresowany twoja welna.

 

adamski - czekam w kolejce na namiary na twoja ekipe wykonczeniowa :-) .

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można tanio kupić siatki na ogrodzenie ? najlepiej powlekane :roll:

 

Łomatko już pisałem - moje poszukiwania zakończyły się w Castoramie - siatka zgrzewana produkowana przez Beakert'a dla Castoramy (taki no-name), oczka 7,x10 cm, drut 2,2 mm ocynk powlekany PCV, wysokość 1,5 m. Cena 158 zł za 25 rolkę. Wychodzi 4,21 zł za m2 lub 6,32 za mb. Taniej nic nie znalazłem.

MarcinU, z tego co wiem, to sama siatka Beakert'a cenowo jeszcze do przełknięcia natomiast drogie są same słupki, czy wiesz może gdzie tanio można te słupki kupić?(słupki Beakert'a mają jakieś inne zaczepy do siatki niż te "zwykłe")

Pozdrawiam

 

Witam! Trochę byłem zapracowany i dlatego tyle to trwało.

 

Mocować to można na kilka sposobów:

 

1. Kupuje się specjalne słupki Beakert'a tzw. Bekaclip na zatrzaski -super mocowanie, szybki montaż, wysoka cena (pow. 50 zł za słupek)

2. Kupuje się "zwykłe" tzn. ocynkowane powlekane słupki Beakert'a ze specjalnym "kapslem" na górze z takim fanym zaczepem, na którym wiesza się siatkę i dalej wiąże drutem do słupka (ja tak zrobiłem) słupek kosztuje około 30zł.

3. Robi się normalnie czyli używa zwykłych słupków i mocuje do nich siatkę. (nie robiłem tak, ale wydaje mi się, ze nie będzie z tym problemów. Widziałem specjalne klipsy w cenie około 2 zł szt mocowane poprzez nawiercenie otworu w słupku i wbicie klipsa metalowo-plastikowego).

 

Warto zwrócić uwagę, że siatka zgrzewana nie wymaga drutów naciągowych co upraszcza montaż i obniża koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inoformacyjnie - ostatnie kilka dni spędziłem na budowie wykonując izolacje i klejąc styropian na fundamenty (goniłem terminy). Fajna robota, jak już się złapie patent na wykonanie. No i ponadto spędziłem 12-14 godzin dziennie przy pracy :-? . Ale dzięki temu może w tym tygodniu wreszcie zasypiemy fundamenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus_gdynia - dzieki za namiary - czy czlowiek ten ociepla poddasza czy tylko plyty K-G? Kolejne pytanie - czy ta welna jest jeszcze aktualna? Zaczynam sie interesowac tematem ocieplenia poddasza i byc moze bylbym zainteresowany twoja welna.

 

U mnie zarówno ocieplał jak i robił karton-gipsy. Właśnie skończył strych nad garażem + zainstalował schody strychowe i u mnie ma już finał.

 

Wełna na dzień dzisiejszy jest aktualna, chociaż lada dzień może juz nie być. Mam w sumie 17 bel wełny 18 cm (razem 45 m2) do tego ze trzy paczki 15 cm i jeszcze jakąś drobnicę. Również styropian - 2 paczki FS-20/5cm i 2 paczki 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU dzięki za podpowiedzi, w końcu kupiliśmy słupki Bekaerta te oryginalne. Mąż dostał na składzie w Kokoszkach po ok.40 zł(nawet chyba trochę taniej)za słupek, bo była końcówka i niby uszkodzone ale poprzebierał i są ok.,mówi, że i tak po zamocowaniu siatki wszystko przejrzy i najwyżej pomaluje uszkodzenia.

Co do moich dekarzy, to robią w dwie ekipy -dwóch Sławków , na razie muszą mi poprawić dach więc nie podaję nazwisk. Dzisiaj po rozmowie ze mną odpuścili część pieniędzy(powiedziałam, że za to co mam im do końca zapłacić wezmę inną ekipę-solidną :) )Tak naprawdę, to nie zrobili dachu tragicznie tylko krzywo, ale za to cięcie rynien flexem i porysowanie ich..rany nawet się za bardzo nie zdziwili, jak mąż kazał im te rynny wymienić w całości a nie jakieś zaprawki robić

Sorki trochę przydługo, ale musiałam się wyżalić :oops:

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH !!!!! - Szukam ekipy do wykonania elewacji i podbitki. Dzisiaj drugi wykonawca z kolei zostawił mnie na lodzie. Zaczynam juz wyyyyyććććć z rozpaczy.

 

MIROSŁAW - byłem u Ciebie w odwiedzinach w niedzielę. Jakimś cudem nawet kilka grzybów ocalało w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus_gdynia - dzieki za namiary - czy czlowiek ten ociepla poddasza czy tylko plyty K-G? Kolejne pytanie - czy ta welna jest jeszcze aktualna? Zaczynam sie interesowac tematem ocieplenia poddasza i byc moze bylbym zainteresowany twoja welna.

 

U mnie zarówno ocieplał jak i robił karton-gipsy. Właśnie skończył strych nad garażem + zainstalował schody strychowe i u mnie ma już finał.

 

Wełna na dzień dzisiejszy jest aktualna, chociaż lada dzień może juz nie być. Mam w sumie 17 bel wełny 18 cm (razem 45 m2) do tego ze trzy paczki 15 cm i jeszcze jakąś drobnicę. Również styropian - 2 paczki FS-20/5cm i 2 paczki 3 cm.

 

Dzieki za namiary, jestem wstepnie umowiony z twoim fachowcem na niedziele wieczor na budowie. Wowczas bede wiedzial ile i jakiej welny potrzebuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Markus - do podbitki moge polecic dekarzy, ktorzy u mnie robili dach. Niestety nie robia elewacji a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Namiar: Jaroslaw Stepinski, tel 0608706953

Pozdrowienia

 

Serdeczne dzięki. Już z nim rozmawiałem i jest mała nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 100 latach nieobecności i przed kolejna nieobecnością. :D

Musze jednak ostrzec przyszłych inwestorów z 3miasta przed Panem Damianem Zmarzłym, prowadzi instalatorsto elektrotechniczne. Jest to osoba NIEODPOWIEDZIALNA W SWOICH POCZYNANIACH !!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

OSTRZEGAM!!!

Przyjdzie nagada pięknych słówek i myśli że wszystko będzie super. Bzdura totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...