Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus, odwiedziłem dzisiaj Twój domek. Pogadałem z jednym z Twoich fachowców, obejrzałem płot - długo stawiali Ci ogrodzenie? Czy Ty nie będziesz ocieplał murów? :)

 

Dom od początku miał byc w technologii jednowarstwowej, czyli bez ocieplenia. I jest 40 cm ściana z YTONG-a. Dzisiaj gdybym zaczynał od początku zrobiłbym jednak ścianę 3-warstwową, z elewacją klinkierową. Nie darmo mówią że należy zbudować 3 domy :lol: .

 

Ogrodzenie stawiali coś koło trzech tygodni (w trakcie była wyproszona przez nich przerwa na wyjazd do Niemiec po samochód). Poziom zaprezentowali bardzo średni, a skończyło się małym spięciem, gdyż warunkiem zapłaty zrobiłem wysprzątanie działki. Takich niechlujów to ja jeszcze na budowie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom od początku miał byc w technologii jednowarstwowej, czyli bez ocieplenia. I jest 40 cm ściana z YTONG-a. Dzisiaj gdybym zaczynał od początku zrobiłbym jednak ścianę 3-warstwową, z elewacją klinkierową. Nie darmo mówią że należy zbudować 3 domy :lol: .

To jestem jeden dom do przodu :D . Długo zastanawiałem się nad tą ścianą trójwarstwową, ale w końcu taką zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Markus jeżeli potrzebujesz nadal fachowców od elewacji to się odezwij , najpierw zobaczysz ich prace a póżniej zadecydujesz czy chcesz ich namiary. Pozdrówka :wink:

 

Serdeczne dzięki ale wstrzymam się na kilka dni. Dzisiaj po południu miałem spotkanie na mojej budowie z kolejnym "kandydatem" na wykonawcę. Faceta ściągnął mój Kierownik Budowy i ręczy za niego. Teoretycznie jesteśmy dogadani, a życie pokaże jaka będzie rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście od momentu otrzymania warunków przyłącza prądu do postawienia skrzynki? Facet z Zakł. Energ. powiedział mi dzisiaj, że mogę czekać nawet 12 miesięcy :evil:

 

Mnie powiedzieli to samo. Faktycznie była po 4 miesiącach, ale przyspieszaczem było zatrudnienie do postawienia "prowizorki" zawodnika z Zakładu Energetycznego. Niestety przyspieszenie kosztowało mnie podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Pagin: polecam dekarzy do ktorych namiar podalem kilka postow wyzej

1) Czy ktoś może polecić jeszcze jakąś sprawdzoną ekipę od dachów. Podajcie zakres cenowy jakiego można się spodziewać.

2) I druga sprawa. Czy ktoś z was ostatnio interesował się dachówką cementową Euronit. Gdzie kupić najlepiej? Ceny? Rabaty?

 

Proszę o poradę. Pozdrowienia. MarcinR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Pagin: polecam dekarzy do ktorych namiar podalem kilka postow wyzej

1) Czy ktoś może polecić jeszcze jakąś sprawdzoną ekipę od dachów. Podajcie zakres cenowy jakiego można się spodziewać.

2) I druga sprawa. Czy ktoś z was ostatnio interesował się dachówką cementową Euronit. Gdzie kupić najlepiej? Ceny? Rabaty?

 

Proszę o poradę. Pozdrowienia. MarcinR

 

Jeśli chodzi o dachówkę, to po wielu wycieczkach po różnych hurtowniach zdecydowałem się na Ambit w Gdańsku-Kokoszkach. Dali mi rekordowy rabat na Fakro, a i dachówka też była w bardzo dobrej cenie w porónaniu z innymi (coś mi się kojarzy 15 % rabatu od ceny producenta).

Jesli chodzi o dekarza, to polecam Jana Malca. Mieszka w Żukowie (Tel. 693865695). Robią szybko i nie marudzą. Sami wykonują obróbki blacharskie i doradzą co warto, a czego nie warto robić. Cena do ustalenia, ale poniżej 30 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Pagin: polecam dekarzy do ktorych namiar podalem kilka postow wyzej

1) Czy ktoś może polecić jeszcze jakąś sprawdzoną ekipę od dachów. Podajcie zakres cenowy jakiego można się spodziewać.

2) I druga sprawa. Czy ktoś z was ostatnio interesował się dachówką cementową Euronit. Gdzie kupić najlepiej? Ceny? Rabaty?

 

Proszę o poradę. Pozdrowienia. MarcinR

Witam,

Hurtownia - tradycyjnie Matelbud z Gdynia, boczna od Hutniczej,

Dekarze - za dach wielopalciowy (kosze)+obrobki kominow+obrobki blacharskie+rynny, bez fragmentow ocieplenia, dachowka Brass, laty, kontrlaty, wychodzi ok 30 zl /m2; okna polaciowe, wylazy 100 zl /szt

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Pagin: polecam dekarzy do ktorych namiar podalem kilka postow wyzej Czy ktoś z was ostatnio interesował się dachówką cementową Euronit. Gdzie kupić najlepiej? Ceny? Rabaty?

 

Proszę o poradę. Pozdrowienia. MarcinR

 

Osobiście sugeruję MATELBUD na Hutniczej w Gdyni. Kupowałem u nich EURONIT S i okna połaciowe FAKRO. Na dachówkę miałem 20% rabatu, a na okna połaciowe 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Czy ktoś mógłby polecić mi firmę zajmującą się sprzedażą kotłów gazowych do domków jednorodzinnych w okolicach Pruszcza Gdańskiego? Zależy mi na firmie, która jest uczciwa w stosunku do klienta (proponuje rozsądne upusty) i co ważniejsze - zna się na tym co sprzedaje.

Dziękuję za wszelkie namiary.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Pagin: polecam dekarzy do ktorych namiar podalem kilka postow wyzej

1) Czy ktoś może polecić jeszcze jakąś sprawdzoną ekipę od dachów. Podajcie zakres cenowy jakiego można się spodziewać.

2) I druga sprawa. Czy ktoś z was ostatnio interesował się dachówką cementową Euronit. Gdzie kupić najlepiej? Ceny? Rabaty?

 

Proszę o poradę. Pozdrowienia. MarcinR

 

Ambit - żadnych problemów, ceny niskie, mały VAT. naprawdę super. gadaj tylko z właścicielem - p. Jan Zielonkowski 0-601 617-362.

Mozesz powołac się na Bartka z Banina, czyli na mnie.

Jak chcesz to podjedź, zobaczysz ich robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...