Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ojej co się dzieje z Grupą Trójmiasto i okolice :o ? Ja od niedzieli do wczoraj (środy) leżałem w domu jak zwłoki z nawet przymusową wizytą w szpitalu bo się tak odwodniłem, że podali mi kroplówki (Złapałem giganta - grypę żołądkową) ale czy to Forum też było chore? Przez 6 dni tylko 11 postów!!!! Co się z Wami dzieje? Znudziliście się już tym Forum? Nie wierzę? Większość z Was zakończyło budowy na ten rok i nic więcej nie chcecie napisać? :(

 

Puk. Puk. (w monitor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TOTALNA PLAŻA.

 

Ja sam niewiele teraz melduję na Forum bo i niewiele się u mnie dzieje. Zdążyłem wykafelkować oba pomieszczenia gospodarcze i czekam na wykonawcę elewacji. Reszta to pierdoły, którymi sam się zajmuję. Niestety są one bardzo czasochłonne. Skończyłem murowanie parapetów zewnętrznych z płytek klinkierowych, pomalowałem na poddaszu sufity z karton-gipsów, a w następnej kolejności będzie szlifowanie i malowanie ścian. A w weekend będę pewnie montował parapety wewnętrzne. Kruca bomba - czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja w końcu zamówiłam okna.Mam też mały - duży problem, potrzebuję "na wczoraj" tynkarza od tynków tradycyjnych, nagle mój mąż zmienił zdanie i zamiast gipsowych będą tradycyjne. Czy ktoś może polecić jakiegoś solidnego fachowca, proszę też o ew.ceny za robociznę+materiał.

Wakmen-ludzie czasami muszą chorować, chociażby po to żeby móc od czasu do czasu poczytać (książki oczywiście :wink: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jaka plaża ;) - tyle się dzieje, że czasu brak na pisanie.

U mnie właśnie z 2-u tygodniowym opóźnieniem weszła ekipa od elewacji. Za to jak weszli to w jeden dzień obrzucili mi cały dom i na gotowo (tynk tradycyjny) ścianę południową.

Oczywiście na to przyjdzie jeszcze tynk dekoracyjny.

Na razie z roboty jestem zadowolony, ale jeżeli chodzi o terminowość ...

Chociaż to nic w porównaniu z firmą VETREX - producent okien. Okna co prawda były zrobione na czas i tak jak powinny być, ale od stycznia próbuję wyegzekwować naprawę gwarancyjną (10 lat gwarancji - ironia) i jakoś nie daję rady. W sumie może te 10 lat to czas naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA TERMINY w TRANSMAT Małkowo

to i ja dorzuce swoje zmartwienie- zamowilem drewno na wiezbe. jedynym kryterium wyboru dostawcy byl termin. Facet dawal sobie glowe obciac ze 7.09 drewno bedzie na mojej dzialce. Zamowilem, zaplanowalem urlop (wizbe bede robil sam), wzialem urlop. 6 wrzesnia dzwonie o ktorej bedzie drewno a ten s......l mowi ze 13.09 powie mi kiedy przywiezie to drewno !!!! Conajmniej tydzien urlopu mam z bani, opoznia sie cala budowa. Gdybym mial umowiona ekipe to byla by wielka porazka. Zniszczyc takich!!! Hurtownia tego PANA znajduje sie w Małkowie

TRANSMAT- Wacław Mateja. Jesli macie zamiar zdobyc cos na czas i liczyc na termonowosc dostawy to absolutnie nie polecam. Tym bardziej ze to nie pierwsza taka wpadka tegoz "biznesmena". Obiecane dostawy juz kilka razy spoznialy sie conajmniej dobe w stosunku do obiecanego terminu a ekipa czekala z zalozonymi rekami. Sami chcieli juz faceta za to linczowac.

Puzon - ja zaopatruje się we wszystkow Transmacie i jest w mairę ok. Przede wszystkim ceny mają ok. Jeżeli chodzi o terminowość, to rzeczywiście czasem mają wpadki. Natomiast źle trafiłeś z drewnem. To jest ich słaby punkt i w tym obszarze nie należy z nimi gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dopiero tydzien po obiecanym terminie dostawy drewna przez wspomnianego juz Mateję Z Małkowa wpadlem na ten pomysl- przypomnialo mi sie ze mam dobrego kolege, kierownika w tartaku (nawiasem mowiac chlopak jest mgr historii). Tartak 150km od Gdanska ale policzylem i okazalo sie ze drewno z impregnacja i kosztem transportu wyniesie mnie 700zl/m3 poza tym realizacja zamowienia potrwa 4 dni a nie jak proponowane wszedzie w trojmiescie 2 tygodnie (z duza doza niepewnosci).

Bylem niesamowicie radosny kiedy temu d....wi z Transmatu mowilem ze dziekuje za 'owocna' wspolprace.

 

Moja rada- bierzcie pod uwage dostawcow z bardziej odleglych okolic- nie sa tak rozpieszczeni jak ci lokalni a 'slowo' nie jest u nich g...o warte jak u tych "Naszych".

Transport nie jest wcale tragicznie drogi.

 

Polecam Tartak w RObakowie, koło Luzina (Lange Andrzej, 602 445 274). Facet potrafił nawet przewidziec tour de Polonia i tak zorganizować dostawę, abym mia to na czas (a w tym okresie z tytułu teg wyścigu pewne odcinki dróg były zablokowane). ma bardzo dobrej jakości drewno i jest SŁOWNY.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem usprawiedliwiona, bo wyjeżdżałam służbowo :wink:

 

W temacie drewna... Z Brokamirem miałam nieprzyjemność :( Po pierwsze niedotrzymany termin - wprawdzie parę godzin, ale sami odbieraliśmy, mieliśmy wypożyczoną przyczepkę, więc był problem, a poza tym podwyższyli cenę upierając się, że taką podawali od początku - ale tu częściowo się wykłóciłam...

 

Za to naprawdę polecam Complex - we Wrzeszczu na Kościuszki. Niby centrum miasta (chociaż tartak mają w Dziemianach), ale cena za impregnowane ciśnieniowo jakieś 50 zł wyższa niż nieimpregnowane z większości kaszubskich tartaków, a drewno piękne, obsługa super, tydzień przed umówionym terminem zadzwonili, że drewno jest gotowe i jakbyśmy potrzebowali to może być szybciej... Praktycznie bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dopiero tydzien po obiecanym terminie dostawy drewna przez wspomnianego juz Mateję Z Małkowa wpadlem na ten pomysl- przypomnialo mi sie ze mam dobrego kolege, kierownika w tartaku (nawiasem mowiac chlopak jest mgr historii). Tartak 150km od Gdanska ale policzylem i okazalo sie ze drewno z impregnacja i kosztem transportu wyniesie mnie 700zl/m3 poza tym realizacja zamowienia potrwa 4 dni a nie jak proponowane wszedzie w trojmiescie 2 tygodnie (z duza doza niepewnosci).

Bylem niesamowicie radosny kiedy temu d....wi z Transmatu mowilem ze dziekuje za 'owocna' wspolprace.

 

Moja rada- bierzcie pod uwage dostawcow z bardziej odleglych okolic- nie sa tak rozpieszczeni jak ci lokalni a 'slowo' nie jest u nich g...o warte jak u tych "Naszych".

Transport nie jest wcale tragicznie drogi.

 

Polecam Tartak w RObakowie, koło Luzina (Lange Andrzej, 602 445 274). Facet potrafił nawet przewidziec tour de Polonia i tak zorganizować dostawę, abym mia to na czas (a w tym okresie z tytułu teg wyścigu pewne odcinki dróg były zablokowane). ma bardzo dobrej jakości drewno i jest SŁOWNY.

Pozdrawiam!!!

Witam,

Takze bralem troche desek z Robakowa. Potwierdzam slowa Rafala. Facet do pogadania w sprawach cenowych :wink:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - dzięki :)

 

Benicio, rozmawiałam z nim i pewnie będzie nam robił drzwi, ale powiedział, że schodów nie lubi robić, a że ma dużo zleceń na drzwi, to robi tylko drzwi...

 

Pagin - szczerze mówiąc nie mogę się z nim skontaktować, mam tylko jego tel. stacjonarny, a przyznam się też, że nie wysilałam się specjalnie, po podobno ma obłędnie długie terminy. No ale będę pewnie jeszcze próbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTALNA PLAŻA.

 

Ja sam niewiele teraz melduję na Forum bo i niewiele się u mnie dzieje. Zdążyłem wykafelkować oba pomieszczenia gospodarcze i czekam na wykonawcę elewacji. Reszta to pierdoły, którymi sam się zajmuję. Niestety są one bardzo czasochłonne. Skończyłem murowanie parapetów zewnętrznych z płytek klinkierowych, pomalowałem na poddaszu sufity z karton-gipsów, a w następnej kolejności będzie szlifowanie i malowanie ścian. A w weekend będę pewnie montował parapety wewnętrzne. Kruca bomba - czasu brak.

 

Jaka plaża. Ja po prostu czasu na forum nie mam - budowa + wyjazdy służbowe (IV kwartał zawsze pracowity). Zakończyłem WRZESZCIE fundamenty :evil: zasypując je dowiezioną ziemią (26 ciężarówek po 20t każda). I tu muszę pochwalić p. Grablowskiego. Wziąłęm jego fachowca do zasyspywania bo mojemu zepsuła się kopara w trakcie roboty. Bardzo dobry fachowiec - precyzyjny, sprawny i godny polecenia. Bierze tyle co inni a wyrobił sie poniżej planowanego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...