Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!!!

No to parter skończony , teraz dach i poddasze .

Właśnie skończyli stawiać działówki na dole , nawet nieźle to wygląda.

Jes tylko mały kłopot z umiejscowieniem kominka , ale coś trzeba wykombinować. Mam straszny poślizg czasowy z więźbą już dwa tygodnie.

Pozdrówka :wink:

 

Gratulacje! U mnie dopiero zaczęli parter ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, nawet nie mam się za bardzo czym pochwalić. Dwa dni roboty z pomocą mojego ojca i udało się raptem założyć dziewięć parapetów okiennych wewnętrznych. Mozolna dłubanina i permanentny brak czasu. Na dodatek, jak w końcu ma się zjawić ekipa do tynkowania domu to zaczyna padać. Albo pod górkę albo pod wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTALNA PLAŻA.

 

Ja sam niewiele teraz melduję na Forum bo i niewiele się u mnie dzieje. Zdążyłem wykafelkować oba pomieszczenia gospodarcze i czekam na wykonawcę elewacji. Reszta to pierdoły, którymi sam się zajmuję. Niestety są one bardzo czasochłonne. Skończyłem murowanie parapetów zewnętrznych z płytek klinkierowych, pomalowałem na poddaszu sufity z karton-gipsów, a w następnej kolejności będzie szlifowanie i malowanie ścian. A w weekend będę pewnie montował parapety wewnętrzne. Kruca bomba - czasu brak.

 

Jaka plaża. Ja po prostu czasu na forum nie mam - budowa + wyjazdy służbowe (IV kwartał zawsze pracowity). Zakończyłem WRZESZCIE fundamenty :evil: zasypując je dowiezioną ziemią (26 ciężarówek po 20t każda). I tu muszę pochwalić p. Grablowskiego. Wziąłęm jego fachowca do zasyspywania bo mojemu zepsuła się kopara w trakcie roboty. Bardzo dobry fachowiec - precyzyjny, sprawny i godny polecenia. Bierze tyle co inni a wyrobił sie poniżej planowanego czasu.

MarcinU - możesz przesłać mi namiary na gościa z koparką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - możesz przesłać mi namiary na gościa z koparką?

 

Michał Górski tel. 605 935 601 - właśnie usuwa awarię ale bardzo sensowny człowiek i dokładny dojeżdża z Kielna.

Franciszek Grablowski - 603 642 014 z Bojana - facet ma 3 różne maszyny i pewnie operatorów. Ten u mie to jego brat. Był bardzo sensowny jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie piszę bo nic ciekawego u mnie się nie dzieje. Oprócz tego, ze pozabijałam dom na cztery spusty i będzie tak sobie stał samotny i czekał do wiosny....Ogrodzenie też nie wiem czy robić w tym roku, czy na wiosnę, pogoda w kratkę, szkoła się zaczęła a ja ni mam czasu :*(

 

A jutro jadę na wymarzony, wyczekany urlop ...co prawda na tydzień ...ale zawsze coś , prawda... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejeczka przymierzam sie do budowy w Chwaszczynie z firma Kowlaski-siedziba w Gdyni,czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat Pana Kowalskiego, jaki to fachowiec i w ogóle jakieś ciekawostki ważne dla budującego:)

pozdrawiam i czekam na wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wreszcie zaczeli kłaść folę na dachu, tylko ta pogoda coś nie chce współpracować ;) Potem szambo, obsypanie fundamentów (znowu tyle kasy w piach), prowizoryczne ogrodzenie i odeskowanie otworów. Niestety musimy sie wstrzymać z budową do wiosny (siła wyższa czyli wysyłaja mi męża, bez możliwości odmowy, do ciepłych krajów-Irak :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi-3miasto

 

Wiatm po długiej przerwie (witam wszystkich).

 

co do projektu instalacji gazowej i przyłšcza polecam ekipę która mi tš robote wykonuje.

zadzwoń do p. Kazimierza Fetty - tel. 677 34 92, kom. 0604 20 72 91.

 

jego kuzyn, czy szwagier (dokładnie nie wiem) p. Pietruszka - robi projkety, a on wykonuje instalacje.

dodam tylko, że cała w/w rodzna ma niezłe wejœcia w gazowni w Rumii i generalnie nie ma problemów.

 

ze złych rzeczy: kasa na to idzie jak woda. ale takie sš ceny. gaz to najdroższa inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w grupie Trójmiejskiej,

 

Moja przygoda z budowaniem własnego domu dopiero się zaczyna, z tego co czytałem większość z Was już zaczęła, a często już jest bliżej końca budowy. Jestem w Trójmieście od kilku miesięcy, przyszedł więc czas poszukać działki, czy możecie podzielić się ze mną informacją w jakich okolicach Trójmiasta warto jej szukać - biorąc pod uwagę cenę, jakość, czas dojazdu do Trójmiasta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wreszcie zaczeli kłaść folę na dachu, tylko ta pogoda coś nie chce współpracować ;) Potem szambo, obsypanie fundamentów (znowu tyle kasy w piach), prowizoryczne ogrodzenie i odeskowanie otworów. Niestety musimy sie wstrzymać z budową do wiosny (siła wyższa czyli wysyłaja mi męża, bez możliwości odmowy, do ciepłych krajów-Irak :cry: )

 

O kurczę, współczuję Wam :( Trzymaj się dzielnie!

 

 

OLD_IDAHO - napisz jakie ceny i jaki czas dojazdu Ci odpowiadają. Generalnie - im dalej od centrum tym taniej, chociaż na pewno są wyjątki... Wszędzie za obwodnicą - długi czas dojazdu w godzinach szczytu, ale za to dużo budujących miastowych, więc szanse na dobre sąsiedztwo, duże szanse na media w sensownym czasie... Poczytaj zresztą trochę tej wątek wstecz, i zerknij też tutaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30114 zobaczysz, gdzie najwięcej forumowiczów się buduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy możecie podzielić się ze mną informacją w jakich okolicach Trójmiasta warto jej szukać - biorąc pod uwagę cenę, jakość, czas dojazdu do Trójmiasta?

 

osobiscie poleciłbym okolice Banina/Rębiechowa, bardzo dobry dojazd do miasta i w tej odległości od miasta chyba najniższe ceny, może przeszkadzać bliskość lotniska ale z tym to jest demonizowanie wg mnie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po długiej przerwie spowodowanej:

1. instalacją elektryczną,

2. tynkami wewnętrznymi,

3. wstawieniem okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej postawnowiłem popytać o kolejnych fachowców.

 

Chodzi o następujące prace:

1. podbitka dachowa

2. kominiarz

3. ogrzewanie

 

Bardzo proszę wszystkich o namiary na godnych polecenia fachowców.

 

Od poniedziałku zaczynamy elewację i jak tylko skończą to od razu pochalę się Wam jak mój domek wygląda.

Osoby niecierpliwe zapraszam juz teraz do odwiedzenia mojej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po długiej przerwie spowodowanej:

1. instalacją elektryczną,

2. tynkami wewnętrznymi,

3. wstawieniem okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej postawnowiłem popytać o kolejnych fachowców.

 

Chodzi o następujące prace:

1. podbitka dachowa

2. kominiarz

3. ogrzewanie

 

Bardzo proszę wszystkich o namiary na godnych polecenia fachowców.

 

Od poniedziałku zaczynamy elewację i jak tylko skończą to od razu pochalę się Wam jak mój domek wygląda.

Osoby niecierpliwe zapraszam juz teraz do odwiedzenia mojej budowy.

Witam,

BARTI - co do podbitki to polecam dekarzy, ktorzy u mnie robili dach. Mysla, nie dyskutuja, doradza, robia dokladnie. Namiar: Jaroslaw Stepinski, tel 0608706953

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...