Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyciu

A ile płaciłeś za projekt i wykonanie przyłącza?

Bo ja obecnie mam ofertę na 500zł projekt i około 3000zł za wykonanie przyłącza od granicy działki do budynku (około 8m) oraz na instalację w domu.

I jeszcze jedno, czy na bramę Wiśniowskiego w Dziadku dostałeś rabat % czy kwotowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko zaświeciło nie tylko na niebie ale i nad moją budową. Dzisiaj swoje rupiecie zwozi ekipa od elewacji, więc jest szansa że w końcu otynkuję dom. Dzisiaj powinienem również zostać przełączony z prowizorki na stałą skrzynkę.

Jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu będę już mógł uruchomic ogrzewanie. Moje okrągłe okno jest również zrobione i w przyszłym tygodniu mają je zamontować.

Znowu chce się żyć. :D

 

HAVE A NICE WEEKEND !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian .Nadal czekam na warunki zabudowy to już 4 m-c. A póki co rozglądam się za kredytem. Kurcze jak mi w banku powiedziano że mam 24 m-ce na to by wybudować pod klucz biorąc od nich kredyt to się zmartwiłam, bo straszną sumę będzie trzeba wziąć. Dajcie znać jak to u was wygląda.Czy 150 000 starczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi-3miasto

 

Ceny za gaz mam podobne. Tak więc ta oferta którą masz to nie odbiega od normy.

 

a co do bramy to miałem rabat w % - ale nie był duży - jakies 5%.

 

może wynegocjujesz cos więcej - goście są elastyczni.

powodzenia

 

ps.

powołaj się na Forum - na przykład, że dowiedziałeś się o nich na Forum i że jest o nich dobre zdanie. Powinno zadziałać - na początek:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian .Nadal czekam na warunki zabudowy to już 4 m-c. A póki co rozglądam się za kredytem. Kurcze jak mi w banku powiedziano że mam 24 m-ce na to by wybudować pod klucz biorąc od nich kredyt to się zmartwiłam, bo straszną sumę będzie trzeba wziąć. Dajcie znać jak to u was wygląda.Czy 150 000 starczy?

 

Ja to bym celował raczej w 250 - 300.

Jak pod klucz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu

A ile płaciłeś za projekt i wykonanie przyłącza?

Bo ja obecnie mam ofertę na 500zł projekt i około 3000zł za wykonanie przyłącza od granicy działki do budynku (około 8m) oraz na instalację w domu.

I jeszcze jedno, czy na bramę Wiśniowskiego w Dziadku dostałeś rabat % czy kwotowy

Pozdrawiam

 

Po bramę Wisniowskiego dzwońcie do firmy Koszałka z Kartuz.

Gość nazywa się Mirek Kostuch - tel. 608-031-949

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić kogoś, kto wykona płot ? Właśnie wyp... poprzednią ekipę :evil:

 

Jak skończe swoje, to Ci zbuduje - termin II półrocze 2005 hehe 8)

Ale baaaaaaaaardzo drogi jestem.

 

Pozdrowienia B.

Powiem Ci szczerze, że pomimo rosnących dziur w portfelu wolę zatrudnic kogoś droższego, ale solidnego. Dzisiaj wyszukałem gościa, który pociągnie mi boki, ale nie wiem, czy dam mu jeszcze przód do zbudowania. Na razie podglądam Twój płot i może zdecyduję się na "sposób gospodarczy" :-)

A tak poza tym, to praca wre, w kominku już się pali, alarm wyje niemal każdego dnia 8) i za tydzień przeprowadzka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian .Nadal czekam na warunki zabudowy to już 4 m-c. A póki co rozglądam się za kredytem. Kurcze jak mi w banku powiedziano że mam 24 m-ce na to by wybudować pod klucz biorąc od nich kredyt to się zmartwiłam, bo straszną sumę będzie trzeba wziąć. Dajcie znać jak to u was wygląda.Czy 150 000 starczy?

 

Ja to bym celował raczej w 250 - 300.

Jak pod klucz oczywiście.

 

Zgadzam się z Bartim. Dla bannku wyliczyłem koszt bdowy na ok 260.000 ale wiem, że będę jeszcze potrzebował ok 30.000, co potwierdza tezę Bartiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie może ogrzewanie podłogowe(ale nie elektryczne), jeśli tak mogę prosić o namiary na firmę która wam wykonywała instalację. Acha i jakie to są koszta? Przymierzam się powoli do budowy.

Pozdrawiam wszystkich budujących się z Trójmiasta i okolic.

 

Ja tez poproszę.

Wcześniej prosiłem ale odpowiedział tylko Benicio.

Nikt z Was nie ma ogrzewania w domu lenie patentowane? :lol:

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - poprosze namiary na dobrego hydraulika - potrzebuję rozprowadzić rury kanalizacyjne w piwnicyprzed wybetonowaniem podłogi. Z góry dzięki.

Witam,

Rafal - zajrzalem do notesu i znalazelm namiary na hydraulikow. Nie korzystalem z ich uslug. Pierwszy namiar pochodzi od BEA3 z forum: Halman, tel 606128867. Inny namiar na hydraulika: Roman Kantak tel. 607914842, kiedys bez problemow pozyczyl mi swoja wiertare BOSCHA :D , slyszalem dobre opinie o nim jako wykonawcy od dekarzy ktorzy robili u mnie. Inny namiar pochodzi od Ewy z forum: Kozerski, tel 6783508. I to na tyle :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWIATKI4 - wysłałem Ci odpowiedź na priva. Na temat ogrzewania podłogowego powtórzę z grubsza to co tam napisałem. Mam podłogówke w całym domu (parter i poddasze), razem 26 obwodów. Wykonawcą mojej podłogówki była firma która jednocześnie instalowała pompę ciepła - czyli cały kontrakt to było takie "2 w 1". Zasadnicza różnica polega na idei wykonania. Podczas gdy standardem jest dawanie 5-6 mb przewodu grzejnego na m2 podłogi, o tyle firma która u mnie instalowała daje 11 mb na m2. Podraża to inwestycję, ale efekt jest taki że system reaguje na polecenie zmiany temperatury w ciągu kilku minut i daje się to odczuć w trakcie jednej kawy /przetestowałem u sąsiada/. Systemy tradycyjne mają czasami zwłokę w reakcji dochodzącą nawet do kilku godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że pomimo rosnących dziur w portfelu wolę zatrudnic kogoś droższego, ale solidnego. Dzisiaj wyszukałem gościa, który pociągnie mi boki, ale nie wiem, czy dam mu jeszcze przód do zbudowania. Na razie podglądam Twój płot i może zdecyduję się na "sposób gospodarczy" :-)

A tak poza tym, to praca wre, w kominku już się pali, alarm wyje niemal każdego dnia 8) i za tydzień przeprowadzka !!!

 

Tempo oszałamiające. W pół roku (dobrze licze?) cały dom - brawo.

A co z tym alarmem? Jakiś kłopot?

 

Co do płotu - bardzo czasochłonna sprawa, już wiem, że nie skończe go w tym roku. Ale pare złotych w kieszeni zostaje, a satysfakcja (o ile się uda) duża.

 

A tu dla Bartiego (mial wpaść a nie wpadł) zdjęcie mojej podbitki

 

http://foto.onet.pl/upload/38/45/_135597_n.jpg

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto namiary na uczciwego i dobrego hydraulika (robił u mnie i u mojego kuzyna, więc wiem co piszę) p. B. Markowski 602 394 903 (gaz też robi).

Gości od elewacji i podbitki polecę jak skończą ;) chociaż wydają się być w porządku.

Ciągle mam jeszcze do odsprzedania trochę stali pręty zbrojeniowe fi 6 zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam wszystkich - szczególnie tych, którzy pracują nad wypełnieniem pustostanów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...