Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tempo oszałamiające. W pół roku (dobrze licze?) cały dom - brawo.

A co z tym alarmem? Jakiś kłopot?

Co do płotu - bardzo czasochłonna sprawa, już wiem, że nie skończe go w tym roku. Ale pare złotych w kieszeni zostaje, a satysfakcja (o ile się uda) duża.

Pozdrowienia B.

Budowa zaczęła się 8 marca, więc trochę ponad pół roku. Czasami pod domem stoi tyle samochodów różnych ekip, że nie mam gdzie zaparkować 8)

Z alarmem nie ma problemu, tylko czasami nie zdążę podjechać rano i pomimo tego, że mówię wykonawcom, że jest alarm, to ci nie czekają, tylko cały czas włażą do środka no i stoją przez chwilę ogłuszeni :)

Do płotu mam nową ekipę i jak za tą samą cenę pobudują słupki z przodu, to dam im to zrobić, a jeśli nie, to będę się wałęsał koło Ciebie i podglądał Twoją pracę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dom niewielki 93 m2 więc może starczy ,tym bardziej że z wykańczaniem nam się nie spieszy bo mamy gdzie mieszkać.Tylko formalnośćdla banku żeby spełnić że niby dom do zamieszkania.

Ja buduję 94m2 + garaż i przy moim bardzo dużym wkładzie myślę, że zmieszczę się w 130 / 150 tyś. A jak doliczyć do tego robociznę to ... oj, cieńko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys napisał kwiatki4 jestem w grupie, której 150tys musi wystarczć i to razem z działką 130m parter z poddaszem,

na początek mam zamiar wykończyć częściowo dół aby można było zamieszkać, poddasze później, do zimy marzy mi się zamknąć stan surowy.

 

Tak trzymać, a może się uda. U nas będzie spory wkład własny(mąż elektryk, szwagier hydraulik,drugi szwagier kierownik budowy,a wkoło pełno chętnych pomocników. Grunt to dobrego majstra znaleźć co nam pociągnie mury.A reszta zobaczy się.Zresztą to daleko od Trójmiasta (Gniew)więc ceny fachowców też inne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio podbitka suuuper, jeśli możesz zdradzić czym malowana(kolor bejcy czy lakieru), to będę wdzięczna, kolor elewacji też. Nie martw się, ja buduję w Osowie więc nie będzie drugiego takiego samego kolorystycznie domku w okolicy :wink:

Do wszystkich-mam prośbę,kto może polecić dobrego fachowca od wylewek miksokretem najlepiej z laserem, potrzebuję zrobić baaardzo dokładne wylewki bo mam okno tarasowe na styk :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio podbitka suuuper, jeśli możesz zdradzić czym malowana(kolor bejcy czy lakieru), to będę wdzięczna, kolor elewacji też. Nie martw się, ja buduję w Osowie więc nie będzie drugiego takiego samego kolorystycznie domku w okolicy :wink:

 

Hej

 

Pewnie, że moge zdradzić.

 

Podbitka malowana Drewnochronem Nobilesu - kolor Ciemny Orzech.

A elewacja malowana farbą Lotusan - kolor ... żółty :-? . Sprawdze jego oznaczenie w domu. Na tym zdjęciu kolor elewacji wydaje się być bardzo jasny, w rzeczywistości jest troche ciemniejszy.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich budujących , wprowadzających się i po przeprowadzkach też -Benicio ja widzę że ty tu jesteś główny filar budujących albo jak to zielone światło w tunelu :lol: a tylko dwie strony do tyłu czytałam :roll:

 

U nas kolejny termin zamieszkania to wiosna ale za to mamy wzrost inwentarza jak to na wsi bywa :oops: i poszukuje szanowanych rodzin dla naszych psiaków. Mamy tego przychówku 10 sztuk więc nie bijcie się proszę starczy dla kazdego. Rodowody mogę sama napisać ;) Mama z wygladu czarny sznaucer z charakteru lablador a maluchy narazie czarne kulki, ew wersja podpalany krawat albo łapki cudo. Bedą fotki jak trochę podrosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bractwo trójmiejskie

Oj dzieje się u mnie na budowie, dzieje. Kafelki w łazience i na części podłogi salonu, kominek w budowie, elewacja zewnętrzna w trakcie robienia - ludzie biegają po budowie - jednym słowem dużo się dzieje. Wszystko jest na najlepszej drodze ku wprowadzeniu się do końca pażdziernika, byle by tylko gmina w końcu podłączyła wodę na działkę.

 

Benicio: jaki był koszt m2 Twojej podbitki? Jak na razie zastanawiam się nad plastikową - po prostu niższy koszt.

 

Gabi: proszę podeślij zdjęcia rodziców tych psiaków i napisz coś więcej o ich charakterze.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich budujących , wprowadzających się i po przeprowadzkach też -Benicio ja widzę że ty tu jesteś główny filar budujących albo jak to zielone światło w tunelu :lol: a tylko dwie strony do tyłu czytałam :roll:

 

U nas kolejny termin zamieszkania to wiosna ale za to mamy wzrost inwentarza jak to na wsi bywa :oops: i poszukuje szanowanych rodzin dla naszych psiaków. Mamy tego przychówku 10 sztuk więc nie bijcie się proszę starczy dla kazdego. Rodowody mogę sama napisać ;) Mama z wygladu czarny sznaucer z charakteru lablador a maluchy narazie czarne kulki, ew wersja podpalany krawat albo łapki cudo. Bedą fotki jak trochę podrosną

 

Co Ty sie tak podlizujesz (z tym filarem)? :wink:

 

Wreszcie wielkość domu znalazła uzsadnienie. A nie chcecie sobie wszystkich zostawić? Ale by była jazda, he he.

Przy okazji publikuje mojego kolege (ma 3 miechy):

 

http://foto.onet.pl/upload/26/66/_338286_n.jpg

 

W tle trawnik pana domu - zajebisty, co? 8)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio: jaki był koszt m2 Twojej podbitki? Jak na razie zastanawiam się nad plastikową - po prostu niższy koszt.

Pozdrowionka

Adamski

 

Się rozminąłem w poprzednim poście z Twoim pytaniem.

 

Podbitka kosztowała z tego co pamiętam 4.400 zł (materiały + robocizna). Metrów kwadratowych jest 45.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Forumowicze!

Pilne pytanie od budujacego znajomego.

Zostało mu troche materiałów, które dla podreperowania budżetu musi sprzedać - może ktoś z Was byłby zainteresowany, lub może przekazać dalej. A więc:

- 4 sztuki 12 metrowego dwuteownika 16 stal;

- belki stropowe drewniane (sosna) 20x20, 18,8 mb (w kawalkach 5-6 metrowych)

- belki stropowe drewniane (sosna) 7,5x20, 24,5 mb (w kawałkach 5-6 metrowych)

Składowane w Gdyni, pod dachem.

Sprawa jest dość pilna - jeśli ktoś byłby chętny proszę o kontakt na maila: [email protected] i dzieki z góry!

 

A ja (my) ciagle na etapie wyboru projektu, powoli siwiejemy :cry:, ostatnio "przerabiamy" domy drewniane - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z Danmarem? (http://www.danmardomy.pl) najlepiej pozytywne :-) mam nadzieje, ze uda nam sie rozwiazać wszystko do końca roku i w końcu zostaniemy pełnoprawnymi forumowiczami :)

Pozdrowienia dla Wszystkich!

Jeziorko (z Sobieszewa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio nieźle uhodowałeś może podrzucę ci kilka jak takie masz efekty?

 

Adamski -mogę tylko powiedzieć o jednej stronie ojciec NN :roll:

Jest po labladorze i sznaucerze /olbrzymie/ Bardzo łagodna i podatna na tresure mało szczeka za to jak startuje lepiej nie czekac na efekty

 

foto mamuśki: http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=10&id=16681&q=wichrowe&k=4&nxt=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko miło Cię znowu widzieć :) I przy okazji wjadę Ci na ambicję - wprowadzamy się najprawdopodobniej w listopadzie :) A zresztą... zaraz napiszę maila...

Jeśli chodzi o Danmar... rozmawiałam z panem kiedyś na targach, zapytałam czy jest możliwość obejrzenia jakichś domów które zbudowali albo budują, a pan powiedział, że niestety nie, bo oni nie mogą takich informacji udostępniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...