Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeziorko miło Cię znowu widzieć :) I przy okazji wjadę Ci na ambicję - wprowadzamy się najprawdopodobniej w listopadzie :) A zresztą... zaraz napiszę maila...

Jeśli chodzi o Danmar... rozmawiałam z panem kiedyś na targach, zapytałam czy jest możliwość obejrzenia jakichś domów które zbudowali albo budują, a pan powiedział, że niestety nie, bo oni nie mogą takich informacji udostępniać...

 

Eeee bez przesady! Oglądałem domy budowane przez Danmar (2 stoją w Bojanie, a jeden budował sobie jeden z szefów firmy). Zrezygnowałem z nich bo dom drewniany wyszedł jednak drożej niż murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio: jaki był koszt m2 Twojej podbitki? Jak na razie zastanawiam się nad plastikową - po prostu niższy koszt.

Pozdrowionka

Adamski

 

Się rozminąłem w poprzednim poście z Twoim pytaniem.

 

Podbitka kosztowała z tego co pamiętam 4.400 zł (materiały + robocizna). Metrów kwadratowych jest 45.

 

Pozdrowienia B.

 

O rety!!! Benicio - to Ty strasznie dużo zapłaciłeś.

Mój okap ma 60m2, ustaliłem właśnie 30 zł netto za drewno i 25 za robicizne od metra kwadratowego. Łącznie ok 60 zł brutto.

Czyli zapłacę ok 3600 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O rety!!! Benicio - to Ty strasznie dużo zapłaciłeś.

 

Uwielbiam takie gadki. Szczególnie będąc na etapie wykańczania. Nie gniewaj się Barti, ale taki tekst działa na mnie jak płachta na byka.

A trawnik Benicia jest rzeczywiście zaj... :) Jeśli płot będzie taki sam, to gratuluję wygranej w konkursie na najładniejszy ogród w naszej wsi :D

Z ciekawości spytam się, ile razy malowałeś tym Drewnochronem ? U mnie po jednym razie była kiszka i musiałem pociągnąć jeszcze raz. Mam jednak obawy, czy to wystarczy, a jak pomaluję elewację do końca, to już będzie za późno na poprawki.

Chciałbym zakląć, ale miejsce publiczne, więc dam sobie na wstrzymanie. Mieliśmy weekend spędzić już w nowym domu, a tu poślizg kilka dni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O rety!!! Benicio - to Ty strasznie dużo zapłaciłeś.

 

Uwielbiam takie gadki. Szczególnie będąc na etapie wykańczania. Nie gniewaj się Barti, ale taki tekst działa na mnie jak płachta na byka.

 

O rety!!! Rispetto - to Ty strasznie nerwowy jesteś

Z tego co wiem to jesteś chyba moim przyszłym sąsiadem więc żeby Ciebie nie drażnić następnym razem jak będę żartował to postawię znaczek :lol:

Tak całkiem serio to chciałem podać cene na forum dla innych żeby wiedzieli że tanio też można.

Poza tym mam już pewne obawy co do mojej podbitki - skoro bedzie 2 razy tańsza to zeby nie była 2 razy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O rety!!! Benicio - to Ty strasznie dużo zapłaciłeś.

 

Uwielbiam takie gadki. Szczególnie będąc na etapie wykańczania. Nie gniewaj się Barti, ale taki tekst działa na mnie jak płachta na byka.

 

O rety!!! Rispetto - to Ty strasznie nerwowy jesteś

Poza tym mam już pewne obawy co do mojej podbitki - skoro bedzie 2 razy tańsza to zeby nie była 2 razy .......

:) Barti ! Spoko ! Powiedziano mi kiedyś, że "wykańczanie wykańcza" i coś w tym jest. Wspominałeś kiedyś o transporcie drzewa, na który byłbyś chętny. Czy dalej tak jest ? Ja przed zimą chciałbym ściągnąć jeszcze raz taką porcję, jaką mam teraz, bo jak widzę, jakie jest mokre, to wolę się zabezpieczyć na przyszły rok. Chciałbym jednak kogoś dokoptować do interesu bo zawsze transport wyszedłby taniej. Wcześniej muszę jednak jako tako zagospodarować teren, bo na razie nie wiem, gdzie to drewno zwalić. A może ktoś z Was może pochwalić się miejscem, gdzie można nabyć porąbane drzewo do kominka <120 zł z transportem ?

 

A co się tyczy ceny, to jak pewnie sam wiesz mnożnik ceny nie jest równy mnożnikowi jakości, więc z Twoją podbitką nie będzie tak źle jak myślisz :) Poza tym podbitka podbitce nierówna. Ja też ją mam i to za darmo, bo robocizna była "w cenie" dachu (6000 za 220 m2), ale z tego co mówicie to wygląda zupełnie inaczej, niż Wasze.

Tak jeszcze przy okazji nie dajcie się namówić na jakieś sztuczki z wentylowaniem dachu. U mnie majster poradził, żeby dodatkowo między krokwiami na ścianie kolankowej zamurować kawałki rury "peszla", żeby powietrze wlatywało między dachówki/folię i wełnę. Efekt był taki, że przy wietrze rurki działały jak gwizdki i w całym domu było to słychać. Przy malowaniu elewacji zalepiłem je wszystkie i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Barti ! Spoko ! Powiedziano mi kiedyś, że "wykańczanie wykańcza" i coś w tym jest. Wspominałeś kiedyś o transporcie drzewa, na który byłbyś chętny. Czy dalej tak jest ?

 

Jeżeli chodzi o drewno do kominka to nawet w ostatni weekend prawie zbudowałem wiatę na drewno. Prawie bo pod sam koniec budowy konstrukcji WALNĄŁEM się młotkiem w kciuk z taka siłą że coś mi pękło i pod paznokciem zrobił się krwiak. Straszny ból mówie Wam.

Paluszek mam teraz usztywniony i nie mogę nawet związac butów.

 

Natomiast jeżeli chodzi ceny to mam miejsce na drewno suszone 2 lata za około 140 zł. Sprawdziłem u znajomych ze jeżlei jest mokre to idzie go 2 razy więcej niż normalnie więc żeby sie opłacało trzeba by było kupić mokre za około 70 zł. Człowiek który bedzie mi robił kominek poleca to miejsce i sam sprawdzał wilgotnośc drewna żeby klienci nie mówili że kominek jest do du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drewno do kominka to nawet w ostatni weekend prawie zbudowałem wiatę na drewno. Prawie bo pod sam koniec budowy konstrukcji WALNĄŁEM się młotkiem w kciuk z taka siłą że coś mi pękło i pod paznokciem zrobił się krwiak. Straszny ból mówie Wam.

Paluszek mam teraz usztywniony i nie mogę nawet związac butów.

 

To jakaś plaga z tymi wiatami do drewna. Ja zacząłem budować swoją i piła odmówiła mi posłuszeństwa po umocowaniu trzech słupków. Zaczęła robić zwarcie i pokazała mi środkowy palec w geście dezaprobaty. Czy ten Twój namiar na drzewo, to może ta firma z www ogłaszająca się na pętli autobusowej w Baninie ? Oni też mają po 140 zł z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drewno do kominka to nawet w ostatni weekend prawie zbudowałem wiatę na drewno. Prawie bo pod sam koniec budowy konstrukcji WALNĄŁEM się młotkiem w kciuk z taka siłą że coś mi pękło i pod paznokciem zrobił się krwiak. Straszny ból mówie Wam.

Paluszek mam teraz usztywniony i nie mogę nawet związac butów.

 

To jakaś plaga z tymi wiatami do drewna. Ja zacząłem budować swoją i piła odmówiła mi posłuszeństwa po umocowaniu trzech słupków. Zaczęła robić zwarcie i pokazała mi środkowy palec w geście dezaprobaty. Czy ten Twój namiar na drzewo, to może ta firma z www ogłaszająca się na pętli autobusowej w Baninie ? Oni też mają po 140 zł z transportem.

 

Węglobud, ul. Grobla Angielska 19, Gdańsk tel 305-49-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Witaj Basiu w grupie. Nie wiem czy ktos z grupy Trojmiejskiej buduje wg projektu Orion (raczej nie, bo wyszukiwarka nic nie znalazla), ale pozostan z nami. Znajdziesz tu, tzn na osiemdziesieciu kilku stronach historii grupy :D, wiele cennych informacji i poznasz innych budujacych z Trojmiasta

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Witam serdecznie nowych użytkowników

 

Barti - drogo czy niedrogo - nerwy za mną. Podbitka to wg mnie jedna z ładniejszych punktów mojego domu i warta była tych pieniędzy.

Malowana trzy razy drewnochronem - dwa razy na ziemii i raz po montażu. Najlepszy moment na montaz podbitki to w trakcie robienia elewacji - po zaciągnięciu siatki klejem, a przed położeniem tynku.

 

Rispetto - dzięki za słowa uznania, choć z bliska trawnik mógłby wyglądać lepiej. Jeszcze pół roku temy był całkowicie zielony w temacie ogrodnictwa, więc swoje błędy popełniłem (padło mi np. ze 100 choinek z sadzonek). Jak w każdym temacie - trzeba słuchać mądrych ludzi, no i "siac, siac, siać ..."

Ad. drewno - ja się z chęcią przyłącze. Zajedź może jak będziesz na budowie, to obgadamy sprawe, ok?

 

Gabi - ja dziękuje uprzejmie, nie organizuje zwierzyńca :wink: .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć WAM WSZYSTKIM,

jestem pod wrażeniem WAS i całej grupy. Rzeczywiście prześledziłam wczoraj historię i jest to faktycznie skarbica informacji. Niesamowite. Jak czytam Waszą grupę, aż chce mi się budować, już, teraz :)

 

Dziękuję za naprawdę życzliwe i gorące przyjęcie mnie do Waszego grona :)

 

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTI - jak juz skończą podbitkę u Ciebie to daj znać jak im wyszło.

 

Czołem Markus - co u Ciebie słychać? Jak elewacja?

 

Właśnie zaczeli u mnie tynkować dom. Codziennie rano nerwowo spoglądam w niebo modląc się aby nie padało.

Czekam z niecierpliwością na przyjazd okrągłego okna, mam nadzieję że 4 miesiące wyczekiwania zakończą się pozytywnie.

 

Poza tym kicha. Przez opóźnienie elewacji, kafelkarz nie może położyć kafli na schodach wejściowych i tarasie, a jest dyspozycyjny jedynie do końca października. Posadzek w środku też nie może robić bo ja z kolei nie mam forsy, a kolejną transzę kredytu będę mógł uruchomić dopiero po otynkowaniu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...