Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W związku z tym chciałam prosić o pomoc. Ponieważ nie miałam czasu przejrzeć dokładnie wszystkich wypowiedzi (płaczące bez przerwy dziecko za ścianą) powielam pytanie zadawane pewnie przez innych wiele razy:

Poszukuję solidnych wykonawców, którzy pociągneliby budowę do stanu surowego otwartego (domek parterowy z użytkowym poddaszem, ściany trójwarstwowe z silikatów, strop teriva). Czy znacie kogoś takiego? Jak byście mogli polecić jakiegoś wykonawcę , z którego byliście zadowoleni to byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrowienia

Witaj Olu,

Moim zdaniem nie ominie Cie przejrzenie watkow historycznych w Klubie. Jest tam mnostwo informacji, ktore bedziesz potrzebowac. Co do ekipy to tutaj znajdziesz kilka namiarow. Z podanych namiarow to z silki budowal Jan Sikora (widzialem budowany przez niego dom z silki, opinia inwestorow tego domku pozytywna, o ile pamietam to calkiem niedawno ktos z Grupy Trojmiejskiej korzystal z jego uslug przy ocieplaniu, nie pracowal u mnie), jako drugi namiar polecam wykonawce, ktory robil u mnie, tzn Zygmunta Kreft, natomiast nie wiem czy budowal kiedykolwiek z silki.

Pozdrowienia

 

Swoją drogą nie miałem okazji podziękowac za namiary DZIĘKI PAGIN! Jan Sikora buduje u mnie. Jest niesamowicie dokładny. Robi czysto i tak, że aż miło popatrzeć. Ma swoje wymagania - deski muszą byc PROSTE, wszystko równo i "tak jak trzeba". Mi osobiście to pasuje, ale wymaga trochę załatwaiania dobrych i niekoniecznie tanich materiałów. Ale wynik jest super. Zapraszam, jak ktoś chce popatrzeć. Wykonawca naprawdę godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie. Dzięki za informacje.

Ponawiam moje pytanie odnośnie okien "windows 2000" - może ktoś już je użytkuje. W poniedziałek podpisuję umowę, ale niektóre z waszych postów troszkę zniechęcają do tej firmy. Tyle że doczytałem tylko o kiepskiej reakcji na reklamacje a nie o samej jakości okien. No i mam dylemat bo cena jest ok więc chcę się posiłkować opinią użytkownika.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - jestem tu nowa i jestem pod wrazeniem !!

Bardzo tu symatycznie i swojsko.

Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ( Gdynia jest sredni przyjazna z tego co wiem i trwa to dlugo).

Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam apel. Poszuję kantówek 10x10 w odcinkach co najmniej 370 cm. Macie coś takiego do odstąpienia/pożyczenia?

 

Obawiam się że do pożyczenia nie znajdziesz. Ja kupowałem w A&Z.

 

A co zrobiłeś z tym obcenie? Poszło już na opał?

 

Poszły na strop w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za informacje.

Ponawiam moje pytanie odnośnie okien "windows 2000" - może ktoś już je użytkuje. W poniedziałek podpisuję umowę, ale niektóre z waszych postów troszkę zniechęcają do tej firmy. Tyle że doczytałem tylko o kiepskiej reakcji na reklamacje a nie o samej jakości okien. No i mam dylemat bo cena jest ok więc chcę się posiłkować opinią użytkownika.

Dzięki za pomoc

 

Ja mam okna z "WINDOWS 2000". Jeżeli masz okna typowe to sobie poradzą, jeżeli coś odbiega od standardu to zdecydowanie odradzam. Miałem z nimi ogromne przeboje z oknem okrągłym. Nie dość że termin został przedłuzony o dwa miesiące to w ostatecznym rozrachunku ekipę montującą odesłałem z oknem z powrotem, gdyż wyglądało jakby je ktoś ze śmietnika wyciągnął. W nadchodzącym tygodniu wysyłam im wezwanie do zapłaty faktury za wykonanie okna w innej firmie. Dałbym sobie spokój, ale za sposób w jaki mnie te sk...ny potraktowały, totalne olewanie przez cały dział obsługi klienta oraz brak słowa przepraszam - zawziąłem się i jeżeli nie zrekompensują mi kosztów to zaciągnę ich do sądu, a celem nadrzędnym będzie zablokowanie im mozliwości startowania w przetargach.

 

Zupełnie inne podejście spotkało mnie w firmie EUROPROFIL. Mimo że ich pracownik okazał się złodzieje, gdyz spisywał umowy, brał zaliczki, aż w końcu nie pojawił się w pracy, to po ujawnieniu tego faktu szef firmy zadzwonił do mnie, przeprosił, a po trzech tygodniach (nareszcie) zostało zamontowane eleganckie okno okrągłe.

 

A tak od serca to polecam Pana Zielińskiego, który sprzedaje okna w Gdyni na Mściwoja. Pochytrzyłem sie na 500 złoty i zamiast u niego zamówiłem w Windows 2000. Do dzisiaj ilekroć się z nim spotykam to wyrażam głęboka skruchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - jestem tu nowa i jestem pod wrazeniem !!

Bardzo tu symatycznie i swojsko.

Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ( Gdynia jest sredni przyjazna z tego co wiem i trwa to dlugo).

Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

 

ZOCHNA- niestety o pozwolenie będziesz występować do Starostwa w Wejherowie. Od 1 stycznia br. pozwolenia na budowę wyszły z gmin i przeszły do starostw. W Szemudzie na pozwolenie czekałem tydzień, ale z tego co wiem to w Wejherowie nie jest tak tragicznie i trwa to chyba koło miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ...

Odpowiedz jest już wyżej. Z mojej autopsji było podobnie bo w g. Szemud z uzyskaniem WZiZT i pozwolenia zajeło to 10 dni.

... Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

Co do działek nie będącymi budowlanymi jest możliwe postawienie domu ale tylko takiego jaki przewiduje WZiZT. W większości przypadków tworzone są warunki takie same lub podobne do tych dla działek budowlanych więc nie ma się co obawiać. Z drugiej strony jak kupisz działkę a nie będzie możliwe postawienie domku bo np. max powież. może wynosić 70m2 to co wtedy zrobisz? Lepiej poczekać do czasu otrzymania (zrobienia) WZiZT i wtedy kupić działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, Walkman - dziękuje bardzo.

Tak własnie zamierzam zrobic - tzn czekam na WZiZT - zanim sfinalizuje zakup tej dzialki. Poniewaz w sasiedztwie stoja juz dwa domy - mysle ze

decyzja bedzie pozytywna. Ale poniewaz czekam na te warunki juz 2mce (mam nadzieje, ze do polowy pazdziernika bedzie) - to obawiam sie ze w takim tempie moge z pozwoleniem na budowe nie zdazyc..

A brak pozwolenia na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - kasuje decyzje o WZiZT - jak mnie pouczono..

Ale nie trace nadziei i mam nadzieje, ze dolacze do budujacych.. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko miło Cię znowu widzieć :) I przy okazji wjadę Ci na ambicję - wprowadzamy się najprawdopodobniej w listopadzie :) A zresztą... zaraz napiszę maila...

Jeśli chodzi o Danmar... rozmawiałam z panem kiedyś na targach, zapytałam czy jest możliwość obejrzenia jakichś domów które zbudowali albo budują, a pan powiedział, że niestety nie, bo oni nie mogą takich informacji udostępniać...

 

no no Kingaa moje gratulację w związku z przeprowadzką, pewnie nie możesz się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno moje pytanie ....nie związane z budowaniem (przepraszam):

 

Wczoraj u siebie w bloku pod schodami znalazłam małego kotka (ma 3 dni), prawdopodobnie ktoś go wyrzucił. Zaopiekowałam się nim, a raczej mama-kotka moich znajomych, która ma małe i przyjeła obcego maluszka do wykarmienia. Jednak jak urośnię i będzie troszkę większy trzeba znaleźć dla niego właściciela. Sama z chęcią wzięłabym to maleństwo, ale mam już psa i mieszkam z rodzicami, którzy nie zaakceptują kolejnego zwierzaka.

Może ktoś jest chętny????

 

Mam nadzieje, tylko, ze kotek przeżyje, bo był bardzo wyziębiony :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forurmowiczów zaciekle budujących swe domki.

Jestem z wami :)

Czy ktoś z was buduje się może niedaleko Władysławowa?

Czy tylko mnie tam zaniosło?

 

Szukam właśnie namiarów na dobre ekipy w tej okolicy, aby na wiosnę ruszyć z budową (kupiłem domek w stanie surowym):

 

1/ ekipa do drobnych prac murarskich (postawienie ścianek, poprawa otworów okiennych

2/ hydraulik

3/ elektryk

4/ ekipy do poprawy bardzo trudnego dachu (dużo bawolich oczek) i niestety dach dosyć schrzaniony (mam co prawda jedną wybraną, na którą się chyba zdecyduje, ale jeszcze chciałem sprawdzic innych wykonawców)

5/ no i szukam w miarę tanich i dobrych okien PCV (okna też w sumie dosyć trudne do wykonania): otrzymałem nawet jedną ciekawą ofertę z firmy INTUR KFS, ale okazało się, ze cena nie obejmowała okien na górze - 3 bawole oka, a z ceną tych okien oferta ta przestała być atrakcyjna)

 

Pozdrawiam

Darek

 

Moje Motto na Zimę (właśnie teraz je wymyśliłem)

"Wiosno przybywaj - dom pozwól zbudować nam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zaczynam dostrzegać światełko w tunelu. Moje zmagania "papierkowe" pomału zbliżają się do finału. Udało mi się ( no prawie ) odsprzedać poprzedni projekt i znalazłem nowy. Teraz jeszcze decyzja z czego budować. Każda technologia ma swoje plusy i minusy a wariantów naprawdę sporo.

Wakmen - dzięki za link na "silikowców".

Jak dobrze pójdzie to za ok. cztery tygodnie składam dokumenty o pozwolenie na budowę i od wiosny...

Czy mówi Wam coś : Wiesław Stenka z Łebna ?

 

Lada dzień będę miał dzidziusia :D

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...