Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Markus - widziałem Twój tynk w sobotę (jak jeszcze był :evil: - przykre, ale nie każdemu deszcz pasuje ...) - kolorek sympatyczny. Jak opowidałeś wydawało mi się, że będzie ciemniejszy. Ale tak jest OK.

 

Też mi się wydawało że kolor będzie ciemniejszy i nie jestem do końca przekonany, że to jest to o co mi chodziło :o ale ostatecznie podoba mi się i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NEW:

W tym miejscu będę notował wszystkie zgłoszenia na spotkanie 05.11.2004 W Miszewku w Barze o godz. 18:00 :

1. Kingaa

2. kores

3. markus_gdynia

4. Pagin

5. Gierga

6. Benicio

7. Wakmen

8. joola

9. groszek 3

10. Gabi

11. Zachar

12. Kodi_Gdynia

13. bea3

 

Oraz tych, którzy nie będą:

1. MarcinU

2. la_mancha

 

Zgłoszenia podawać. Będę je aktualizował co 4 dni albo ktoś z Was mnie wyręczy.

 

Potwierdzam przybycie + 1.

Miło że ktoś mnie jeszcze pamięta:)))

Bea - ciesze się że Cię spotkam:))))

 

Acha...budowa się wlecze.............ale na lato - jesień 2005 planowana przeprowadzka. .........bo już się nie mieścimy w naszej klitce. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po latach - chciało by się rzec.

 

Kingo dzięki za zaproszenie.

Oczywiście wpadnę do baru - daleko nie mam.

Jestem w miarę na bieżąco. Czytam od czasu do czasu tylko jakoś motywacji do pisania niet.

 

Pozdrawiam ciepło wszystkich.

 

Motywację można znaleźć zawsze .....chociażby podtrzymuj na duchu.....że pracą i ogromnym optymizmem można osiągnąć to co ty w budowie własnego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi no wiesz brak motywacji u ciebie ? wymysl coś lepszego :lol: A kto nam opowie jak fajnie jest juz zamieszkać i że warto było? Pozdro dla Beaty i dzieckiaków jak tam zwierzyniec ? przybyło ci coś? ponoć myszy w tym sezonie ciagną ...

I oczywiście jak masz kontakt z Tomgorem to go zmotywuj może juz jest wiesniakiem i nie ma czasu?

Jeszcze Ewę i Sebastiana może dołączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi - brak motywacji do pisania co nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Spróbuję się skontaktować z Tomgorem. Zobaczymy.

 

Co do myszy to coś ostatnio koty mi szaleją i coś mi się zdaje że chcą się zadomowić u nas. Już wyżarły jedną dziurę w styropianie i cus mi się zdaje że coś mam w domu w okolicach kominka - brak jednak potwierdzenia.

 

No i jeszcze do tego gdzies się zadomowiły w budzie psa, bo też styropian fruwa. W zesżłym roku było spoko a w tym jakaś plaga.

 

Skład osobowy bez zmian: rodzice + 2 dzieci + 2 koty + pies.

 

Pozdrawiam w ich imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie wszystkie prace szly zgodnie z planem, juz myslami bylem przy spotkaniu forumowiczow, az tu wczoraj okazalo sie, ze zdezerterowala mi ekipa od ocielania domu. W sobote wzieli pieniadze za I etap - piwnice. W tym tygodniu okleili styropianem jedynie garaz i.... zostawili mnie na lodzie!!!!

Potrzebuje w zwiazku z tym pilnie jakas nowa ekipe!!!!!

Markus_gdynia - twoi ociepleniowcy chyba juz koncza u ciebie??? Moze przeslalbys mi namiary???

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie wszystkie prace szly zgodnie z planem, juz myslami bylem przy spotkaniu forumowiczow, az tu wczoraj okazalo sie, ze zdezerterowala mi ekipa od ocielania domu. W sobote wzieli pieniadze za I etap - piwnice. W tym tygodniu okleili styropianem jedynie garaz i.... zostawili mnie na lodzie!!!!

Potrzebuje w zwiazku z tym pilnie jakas nowa ekipe!!!!!

Markus_gdynia - twoi ociepleniowcy chyba juz koncza u ciebie??? Moze przeslalbys mi namiary???

 

Pozdrawiam,

 

Sorry - ale u mnie jeszcze nie skończyli. Czekamy na dostawę tynku z Terranovy i normalną pogodę, bo drugi raz nikt z nas nie zaryzykuje. Po drugie oni mają jeszcze robić cokół i podbitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczorajszy dzień spędziłem upojnie na dostawie drzewa i postanowiłem coś na ten temat napisać. W konstrukcji mojego domu występuje strop drewniany oraz więźba i zamawiałem całość w tartaku, jednak drewno na więźbę miało byc impregnowane ciśnieniowo, natomiast na strop suszone komorowo. Pojechaliśmy wczoraj do tartaku aby to wszystko policzyć, odebrać i załadować i ... :evil: zdziwienie, bo całość drewna zaimpregnowana. Pytamy po co i jak im się udało suszone drewno zaimpregnować i tu kręcenie, że pomyłka i coś tam. Ale od słowa do słowa i okazało się że wogle nie było suszenia :o . No to dlaczego chcecie nas skasować 100 zł drożej za suszenie?!? No i pada odpowiedź: "Bo to drewno było suszone wcześniej 3 m-ce NA PLACU " :o :o :evil: W tak prymitywny sposób jak dotąd nikt nie chciał mnie jeszcze oszukać. Najgorsze, że właściciel firmy uważał, że nic się nie stało i nie powinniśmy marudzić tylko brać. Podłuższych dyskusjach zaproponował ostruganie belek na strop aby usunąć impregnację i rabat w wysokości ... tyle ile zestrugają drewna :o (wyszło 320 zł).

 

No ale drewno napradę porządne, wycinane ze środka pnia, z niewielką ilością sęków. Cieśla zachwycony. Generalnie jakość materiału wysoka i godna polecenia - mam impregnowaną więźbę i strugany strop (lekko impregnowany - w końcu ciśnieniowo). Szkoda tylko, że takimi jakimis kombinacjami i próbą oszustwa marnują sobie opinię. Będę potrzebował jeszcze drewno na strop parteru i chyba od nich nie zamówię. A przynajmniej się zastanowię. Gdyby nie te kombinacje wziąłbym na pewno.

 

Jakość godna polecenia, ale trzeba uważać na próby oszustwa. Namiary na tartak - Stara Kiszewa, właściciel p. Piekarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN - widziałem wczoraj jak przyjechało Twoje drewno. Tego jest ogromna ilość, a Ty mówisz że jeszcze drewno na strop na parterze :o

 

Strop na parterze będzie w przyszłym roku. Wiem, że tego jest mnóstwo, ale tak wychodzi z projektu. Są tam od razu łaty i kontrłaty. Ja mam dach 4-rospadowy, a to rzutuje na jego konstrukcję i ilość drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...